Omlazený táborský tým se v úterý vydá k odvetě do havlíčkobrodské Kotliny

11.09.2023 22:31, autor: Pavel Šácha

Z programu přípravných utkání táborského mužstva před blížící se mistrovskou sezonou zbývá odškrtnout poslední dvě položky. Nejbližší z obou duelů se odehraje už v úterý od 18 hodin na havlíčkobrodském ledě.

Omlazený táborský tým se v úterý vydá k odvetě do havlíčkobrodské Kotliny


Oba soupeři už se v přípravě jednou potkali a z této konfrontace vyšli podstatně lépe rozehranější kohouti, kteří před zraky domácích fanoušků zvítězili vysoko 9:1. Třemi vstřelenými góly se v utkání blýskli Milan Dančišin i Ondřej Šulek a po jedné trefě zapsali Jakub Matušík, Adam Zeman a Petr Zíb. Ani jeden z těchto hráčů brodské zadáky a brankáře v úterý strašit nebude. Trenérský štáb kohoutů se rozhodl vyslat do Kotliny výrazně omlazený tým doplněný o sedmičlennou juniorskou enklávu, zatímco zkušení hráči zůstanou doma a absolvují klasický trénink. Do branky se poprvé v přípravě postaví Michal Novák.

Tým Bruslařů z Havlíčkova Brodu se tvoří za pochodu a ve složitých podmínkách, kdy postrádal domácí led. Od zmíněné porážky u Jordánu stihli svěřenci trenéra Aleše Kraučuka a Radka Haman odehrát ještě další čtyři utkání a nabudili se v nich třemi výhrami. U rivala ve Žďáru nad Sázavou zvítězili 5:2, poté sice padli doma s Velkým Meziříčím (1:2), ale následně rozdrtili v Brně Techniku 10:3 a zopakovali úspěšný výsledek 5:2 i v odvetě se žďárskými Plameny. Jakým směrem se stočí vývoj úterního střetnutí na brodském ledě, na to si budou muset příznivci obou klubů počkat do pozdního úterního večera.               

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality