Mamby vstoupí v nadcházející sezoně na soutěžní scénu. Už pilně trénují

22.08.2023 16:51, autor: Pavel Šácha

Táborské hokejové Mamby jsou v plné přípravě na sezonu, která je poprvé v jejich krátké historii zavede do víru mistrovské soutěže. Stanou se účastnicemi jižní skupiny ženské AHL, ve které se potkají s B-týmem Kobry Praha, českobudějovickými Dračicemi a Střelkyněmi z Jindřichova Hradce.

Mamby vstoupí v nadcházející sezoně na soutěžní scénu. Už pilně trénují


Soutěž AHL si svou premiéru odbyla už v uplynulém ročníku coby alternativa za zrušenou druhou ligu žen. Určena je hráčkám, jejichž výkonnost nedosahuje elitní svazové soutěže žen. Do nadcházející sezony zapsala na svou listinu osm týmů včetně HC Mamby Tábor coby nováčka. Vedle výše jmenovaného kvarteta celků skupiny Jih spolu na severu změří síly hokejistky Jičína, Náchoda, Lovosic a německého Jonsdorfu.
 Táborská hokejová parta vyrukuje do úvodního soutěžního střetnutí už v neděli 10. září, kdy na zimním stadionu v Sedlčanech změří síly s „béčkem“ pražské Kobry.

V přiložené fotogalerii najdete snímky z prvního prázdninového tréninku svěřenkyň Tomáše Prštického a Petra Suska.               

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality