Hráči 5. třídy si opepřili přípravu závodem, kde hrály hlavní role voda a vůle

07.06.2023 13:18, autor: Pavel Šácha

Víte, co to je Maršovský kaňoning? Pokud ne, zeptejte se našich „páťáků“. Právě oni si totiž tuto pozoruhodnou sportovní kratochvíli v rámci letní přípravy užili se vším, co k ní patří…

Hráči 5. třídy si opepřili přípravu závodem, kde hrály hlavní role voda a vůle


Maršovský kaňoning je osobitý přespolní běh, jehož významná část pochází korytem Maršovského potoka. Zázemí měl na hřišti v Ústrašicích. Právě odtud zavedla trať běhu jeho aktéry k potoku a přibližně 1,5 kilometru se brodili jeho korytem po proudu. Následovala otočka, kde se závodníci očipovali a po pěšině kolem toku se vraceli do prostoru startu a cíle. Účastníci Maršovského kaňoningu včetně hráčů 5. třídy HC Tábor tak absolvovali za nádherného počasí celkovou distanci zhruba 3,5 kilometru.

Boj s nástrahami přírody zvládli naši mladí hokejisté na výbornou, samozřejmě až na drobné oděrky, na které jsou ale zvyklí i z pobytu mezi mantinely. Nutno dodat, že do víru svérázného běhu se doslova a do písmene ponořil také jeden z trenérů týmu Michal Samec.

Náročnost závodu, za jehož organizaci patří díky pořadatelům z SC vebr-sport.cz, výstižně dokumentuje přiložená fotogalerie.         

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Dominik Pavlát znovu v nominaci NT

  Čt 07.12. |

  Táborský odchovanec Dominik Pavlát znovu dostává příležitost prodat svůj um a skvělou formu na mezinárdoní scéně. Trenér českého národního týmu Radim Rulík nezapomněl na jeho výtečný výkon z Finska a zařadil současnou brankářskou oporu Plzně do nominace na nadcházející Švýcarské hokejové hry. Přejeme hodně štěstí, Dominiku! 

  Více...
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

 • David Gába v dresu Jihlavy

  So 11.11. |

  Táborský gólman David Gába opět okusí atmosféru Chance ligy. Při problémech jihlavských brankářů vypomůže Dukle v nedělním domácím utkání s Litoměřicemi.

 • Patrik Zayml v barvách Písku

  St 08.11. |

  Zkušený útočník Patrik Zayml načas vystoupil ze služeb táborského A-mužstva. Už o uplynulém víkendu odehrál jedno utkání krajské ligy za jindřichohradecké Střelce, kam má do 28. prosince vyřízené hostování. Další adresu ovšem aktuálně našel i o patro výš a formou střídavých startů bude působit i v druholigovém Písku. Za Krále nastoupí už ve středečním večerním střetnutí na ledě favorizovaného Baníku Příbram.  

Starší aktuality