Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně

12.05.2023 23:36, autor: Pavel Šácha

Nadcházející mistrovský ročník 2023-2024 postaví před táborský hokej řadu významných výzev. Jedna z nich se tyčí také před nejstarším žákovským výběrem HC Tábor, který se už nyní usilovně připravuje na boje s nejlepšími tuzemskými soupeři v soutěži 9. tříd.

Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně


Na zteč půjde mužstvo táborských „deváťáků“ pod vedením nového trenéra Rostislava Kadlece, který se k Jordánu přesunul z působení u českobudějovické mládeže. První „suché“ hokejové týdny v Táboře mu prozatím servírovaly veskrze příjemné poznatky.
 „Jsem tu nový, teprve si skládám obrázek,“ přiznal kouč. „Musím ale říct, že všechno vnímám opravdu pozitivně. Musím ocenit podmínky a zázemí. Máme krásnou šatnu, parádní sportoviště přímo v místě. To je super,“ pochvaluje si.

Před své nové svěřence postavil Rostislav Kadlec devítitýdenní program, který má zažitý a ozkoušený z předchozího působení. „Je to podobné. Pro mě jako trenéra se v podstatě nic nemění, jen přibyly cesty autem,“ usmívá se.
Pondělní a středeční tréninky jsou zaměřené na rychlost, úterní a čtvrteční
na silovou stránku. V pátek se táborská parta vzdaluje od zimního stadionu
a využívají azyl v areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí, kde pracuje
na vytrvalosti. „Nacházíme tam rovněž perfektní zázemí, zatím do sebe všechno dobře zapadá,“ podotkl lodivod „devítky“.

Po prvních týdnech přípravy na suchu Rostislav Kadlec adresuje slova chvály
i svým svěřencům. „Kluci jsou opravdu velice solidně připravení, zvládají to výborně. Vůbec nemám obavy, že bychom nějak museli měnit plány nebo něco z plánované přípravy nestihli,“ konstatuje s potěšením.

Stejně jako nový muž v partě táborských trenérů poznává svůj tým i prostředí, tak se i hráči seznamují s jeho vedením. A jak sám Rostislav Kadlec charakterizuje svou trenérskou náturu? „Když je v týmu pohoda, rád ji přenáším a sdílím. Určitě nejsem trenér, který by neustále křičel. Je fakt, že pokud se mi něco opravdu nelíbí, nejdu pro ostrá slova daleko a dovedu si zjednat pořádek,“ poodkryl svou vizitku nový kouč 9. třídy HC Tábor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality