Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně

12.05.2023 23:36, autor: Pavel Šácha

Nadcházející mistrovský ročník 2023-2024 postaví před táborský hokej řadu významných výzev. Jedna z nich se tyčí také před nejstarším žákovským výběrem HC Tábor, který se už nyní usilovně připravuje na boje s nejlepšími tuzemskými soupeři v soutěži 9. tříd.

Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně


Na zteč půjde mužstvo táborských „deváťáků“ pod vedením nového trenéra Rostislava Kadlece, který se k Jordánu přesunul z působení u českobudějovické mládeže. První „suché“ hokejové týdny v Táboře mu prozatím servírovaly veskrze příjemné poznatky.
 „Jsem tu nový, teprve si skládám obrázek,“ přiznal kouč. „Musím ale říct, že všechno vnímám opravdu pozitivně. Musím ocenit podmínky a zázemí. Máme krásnou šatnu, parádní sportoviště přímo v místě. To je super,“ pochvaluje si.

Před své nové svěřence postavil Rostislav Kadlec devítitýdenní program, který má zažitý a ozkoušený z předchozího působení. „Je to podobné. Pro mě jako trenéra se v podstatě nic nemění, jen přibyly cesty autem,“ usmívá se.
Pondělní a středeční tréninky jsou zaměřené na rychlost, úterní a čtvrteční
na silovou stránku. V pátek se táborská parta vzdaluje od zimního stadionu
a využívají azyl v areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí, kde pracuje
na vytrvalosti. „Nacházíme tam rovněž perfektní zázemí, zatím do sebe všechno dobře zapadá,“ podotkl lodivod „devítky“.

Po prvních týdnech přípravy na suchu Rostislav Kadlec adresuje slova chvály
i svým svěřencům. „Kluci jsou opravdu velice solidně připravení, zvládají to výborně. Vůbec nemám obavy, že bychom nějak museli měnit plány nebo něco z plánované přípravy nestihli,“ konstatuje s potěšením.

Stejně jako nový muž v partě táborských trenérů poznává svůj tým i prostředí, tak se i hráči seznamují s jeho vedením. A jak sám Rostislav Kadlec charakterizuje svou trenérskou náturu? „Když je v týmu pohoda, rád ji přenáším a sdílím. Určitě nejsem trenér, který by neustále křičel. Je fakt, že pokud se mi něco opravdu nelíbí, nejdu pro ostrá slova daleko a dovedu si zjednat pořádek,“ poodkryl svou vizitku nový kouč 9. třídy HC Tábor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

Starší aktuality