Aleš Krátoška odchází do Pardubic, pozice generálního manažera zůstane neobsazena

11.05.2023 12:06, autor: Pavel Šácha

Ve středu zasedala na táborském zimním stadionu správní rada HC Tábor. Stěžejním tématem jejího jednání se stal avizovaný odchod generálního manažera Aleše Krátošky do pozice asistenta trenéra u extraligového A-týmu Dynama Pardubice. Tato skutečnost iniciovala změnu ve struktuře vedení táborského klubu.

Aleš Krátoška odchází do Pardubic, pozice generálního manažera zůstane neobsazena


Předseda klubu HC Tábor Michal Šušák adresoval Aleši Krátoškovi slova díků za jeho práci pro táborský hokej. „Jménem správní rady jsem Alešovi poděkoval za to, co pro klub za dobu svého působení vykonal. Do jeho nového angažmá v Pardubicích mu přejeme hodně štěstí a věříme, že se mu vydaří podle jeho představ. Věřím, že zůstaneme s Alešem v kontaktu; jako přátelé i podporovatelé táborského hokeje,“ prohlásil předseda klubu HC Tábor Michal Šušák.

Své vyjádření poskytl i sám Aleš Krátoška, pro kterého je práce v ambiciózním východočeském klubu novou výzvou. „Nabídka, jaká přišla z Pardubic, se samozřejmě jen těžko odmítá. Obzvláště pak, když s ní přišel Venca Varaďa, se kterým toho máme společně hodně za sebou a panuje mezi námi osobní přátelství a profesní důvěra. Přesto to pro mě nebylo tak snadné rozhodování, protože si uvědomuji, že není lehké odcházet od rozdělané práce. Na druhé straně si ale myslím, že jsme tady zdárně nastavili určité fungující mechanismy, a proto by neměl být můj odchod pro klub komplikací. Bylo samozřejmě moc fajn pracovat doma v Táboře a jsem za tu příležitost vděčný. Rád se sem zase vrátím a věřím, že zůstaneme v blízkém kontaktu,“ uvedl Aleš Krátoška.

Jak už jsme zmínili, odchod Aleše Krátošky se podepsal pod změnu v klubové struktuře. „Správní rada se rozhodla znovu neobsazovat funkci generálního manažera. Manažerem A-týmu je i nadále Miroslav Volena a nově byla zřízena funkce manažera mládeže, kterým se stal Jaroslav Drda. Právě oni se ve spolupráci se sekretářem klubu Rudolfem Vachem ujmou veškerých záležitostí, které až doposud spadaly do kompetencí generálního manažera,“ konstatoval Michal Šušák. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality