Aleš Krátoška odchází do Pardubic, pozice generálního manažera zůstane neobsazena

11.05.2023 12:06, autor: Pavel Šácha

Ve středu zasedala na táborském zimním stadionu správní rada HC Tábor. Stěžejním tématem jejího jednání se stal avizovaný odchod generálního manažera Aleše Krátošky do pozice asistenta trenéra u extraligového A-týmu Dynama Pardubice. Tato skutečnost iniciovala změnu ve struktuře vedení táborského klubu.

Aleš Krátoška odchází do Pardubic, pozice generálního manažera zůstane neobsazena


Předseda klubu HC Tábor Michal Šušák adresoval Aleši Krátoškovi slova díků za jeho práci pro táborský hokej. „Jménem správní rady jsem Alešovi poděkoval za to, co pro klub za dobu svého působení vykonal. Do jeho nového angažmá v Pardubicích mu přejeme hodně štěstí a věříme, že se mu vydaří podle jeho představ. Věřím, že zůstaneme s Alešem v kontaktu; jako přátelé i podporovatelé táborského hokeje,“ prohlásil předseda klubu HC Tábor Michal Šušák.

Své vyjádření poskytl i sám Aleš Krátoška, pro kterého je práce v ambiciózním východočeském klubu novou výzvou. „Nabídka, jaká přišla z Pardubic, se samozřejmě jen těžko odmítá. Obzvláště pak, když s ní přišel Venca Varaďa, se kterým toho máme společně hodně za sebou a panuje mezi námi osobní přátelství a profesní důvěra. Přesto to pro mě nebylo tak snadné rozhodování, protože si uvědomuji, že není lehké odcházet od rozdělané práce. Na druhé straně si ale myslím, že jsme tady zdárně nastavili určité fungující mechanismy, a proto by neměl být můj odchod pro klub komplikací. Bylo samozřejmě moc fajn pracovat doma v Táboře a jsem za tu příležitost vděčný. Rád se sem zase vrátím a věřím, že zůstaneme v blízkém kontaktu,“ uvedl Aleš Krátoška.

Jak už jsme zmínili, odchod Aleše Krátošky se podepsal pod změnu v klubové struktuře. „Správní rada se rozhodla znovu neobsazovat funkci generálního manažera. Manažerem A-týmu je i nadále Miroslav Volena a nově byla zřízena funkce manažera mládeže, kterým se stal Jaroslav Drda. Právě oni se ve spolupráci se sekretářem klubu Rudolfem Vachem ujmou veškerých záležitostí, které až doposud spadaly do kompetencí generálního manažera,“ konstatoval Michal Šušák. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality