Z kádru kohoutů odvelela nová výzva Lukáše Endála. Kdo další nepokračuje?

08.05.2023 18:07, autor: Pavel Šácha

První fáze přípravy A-týmu na příští druholigový ročník je v plném proudu a ruku v ruce s ní kráčí také práce na skladbě kádru. K ní každoročně patří nejen jednání o jeho potencionálním posílení, ale také hráčské odchody, které se po skončení uplynulé sezony nevyhnuly ani táborskému celku.

Z kádru kohoutů odvelela nová výzva Lukáše Endála. Kdo další nepokračuje?


Co se týče ofenzívy, nejbolestnější a nejviditelnější ztrátou je odchod Lukáše Endála. Zkušený střelec a výrazná postava posledních sezon kohoutů se spolu s Miroslavem Třetinou ujímá vedení hokejového klubu doma v Havlíčkově Brodě; s těžkým srdcem tak táborským činovníkům oznámil, že další plánovanou společnou sezonu u Jordánu musí oželet.
 „Odchod Lukáše Endála nás velice mrzí,“ přiznává manažer A-týmu Miroslav Volena. „Panoval oboustranný zájem na tom, aby v Táboře pokračoval i nadále, ale všechno bylo odvislé od situace v havlíčkobrodském hokeji. Lukáš nakonec získal pozici ve vedení svého mateřského klubu a chce se naplno věnovat novým povinnostem, což je rozhodnutí, které samozřejmě musíme akceptovat. Přejeme mu touto cestou hodně štěstí v nové roli u brodského hokeje, a pochopitelně i v jeho osobním životě.“

Na tvořící se soupisce chybějí oproti loňské sezoně i další jména. Brankoviště kohoutů po několikaměsíční anabázi opustil kazašský gólman Viktor Seliverstov. V obranných řadách nebudou v příštím soutěžním ročníku pokračovat Lukáš Kříž a Petr Krejčí. Na tvořící se soupisce mužstva pro příští ročník už aktuálně nefigurují ani útočníci Zdeněk Bahenský, Dávid Kohút, Filip Vlček a Samuel Duchan.
 „Trenér Tomáš Matušík dostal od klubu plnou pravomoc poskládat kádr, s tím, že cílem je postup do Chance ligy.
Na něm tedy je, které hráče v týmu chce mít a které ne,“ prohlásil Miroslav Volena. „Všem jmenovaným samozřejmě děkujeme za služby, které pro náš klub odvedli, a přejeme jim hodně štěstí a úspěchů v hokejové i osobní rovině,“ dodal manažer týmu.

V současné době táborský klub trpělivě a s rozvahou pracuje na případném doplnění a posílení aktuálního kádru.
O případných novinkách budeme fanoušky táborského hokeje aktuálně informovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality