Z kádru kohoutů odvelela nová výzva Lukáše Endála. Kdo další nepokračuje?

08.05.2023 18:07, autor: Pavel Šácha

První fáze přípravy A-týmu na příští druholigový ročník je v plném proudu a ruku v ruce s ní kráčí také práce na skladbě kádru. K ní každoročně patří nejen jednání o jeho potencionálním posílení, ale také hráčské odchody, které se po skončení uplynulé sezony nevyhnuly ani táborskému celku.

Z kádru kohoutů odvelela nová výzva Lukáše Endála. Kdo další nepokračuje?


Co se týče ofenzívy, nejbolestnější a nejviditelnější ztrátou je odchod Lukáše Endála. Zkušený střelec a výrazná postava posledních sezon kohoutů se spolu s Miroslavem Třetinou ujímá vedení hokejového klubu doma v Havlíčkově Brodě; s těžkým srdcem tak táborským činovníkům oznámil, že další plánovanou společnou sezonu u Jordánu musí oželet.
 „Odchod Lukáše Endála nás velice mrzí,“ přiznává manažer A-týmu Miroslav Volena. „Panoval oboustranný zájem na tom, aby v Táboře pokračoval i nadále, ale všechno bylo odvislé od situace v havlíčkobrodském hokeji. Lukáš nakonec získal pozici ve vedení svého mateřského klubu a chce se naplno věnovat novým povinnostem, což je rozhodnutí, které samozřejmě musíme akceptovat. Přejeme mu touto cestou hodně štěstí v nové roli u brodského hokeje, a pochopitelně i v jeho osobním životě.“

Na tvořící se soupisce chybějí oproti loňské sezoně i další jména. Brankoviště kohoutů po několikaměsíční anabázi opustil kazašský gólman Viktor Seliverstov. V obranných řadách nebudou v příštím soutěžním ročníku pokračovat Lukáš Kříž a Petr Krejčí. Na tvořící se soupisce mužstva pro příští ročník už aktuálně nefigurují ani útočníci Zdeněk Bahenský, Dávid Kohút, Filip Vlček a Samuel Duchan.
 „Trenér Tomáš Matušík dostal od klubu plnou pravomoc poskládat kádr, s tím, že cílem je postup do Chance ligy.
Na něm tedy je, které hráče v týmu chce mít a které ne,“ prohlásil Miroslav Volena. „Všem jmenovaným samozřejmě děkujeme za služby, které pro náš klub odvedli, a přejeme jim hodně štěstí a úspěchů v hokejové i osobní rovině,“ dodal manažer týmu.

V současné době táborský klub trpělivě a s rozvahou pracuje na případném doplnění a posílení aktuálního kádru.
O případných novinkách budeme fanoušky táborského hokeje aktuálně informovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality