Klub uspořádal výběrové minikempy pro hráče ročníků 2009 a 2010

13.04.2023 00:05, autor: Pavel Šácha

Táborský zimní stadion se stal v posledních ledových týdnech dějištěm dvou posezonních jednodenních kempů pro hráče ročníku 2009 a 2010. Smyslem jejich konání bylo získat povědomí o hráčích z regionu a jeho blízkého okolí, které by mohl klub v případě oboustranného zájmu oslovit s nabídkou působení v chystané elitní soutěži devátých tříd. Pozici v ní vyválčili pro Tábor současní deváťáci v právě skončeném ročníku.

Klub uspořádal výběrové minikempy pro hráče ročníků 2009 a 2010


První z minikempů určený hráčům ročníku 2009 přilákal k Jordánu třináct hráčů z okolních klubů včetně jednoho brankáře.
 „Nemáme to sice ještě černé na bílém, ale pevně věříme, že se bude hrát hned od začátku příští sezony extraliga
9. tříd. S ohledem na to jsme se rozhodli pro ročník 2009, který spadá do soutěže devítek, uspořádat pro hráče z regionu a blízkého okolí jakýsi minikemp, abychom měli přehled o hráčích, kteří by případně přicházeli v úvahu právě pro působení v našem extraligovém týmu,“ vysvětluje trenér táborské mládeže Jan Boháč. „Tak kvalitní soutěž už pochopitelně klade na hráče vysoké nároky, a proto potřebujeme mužstvo vhodně doplnit a vytvořit v něm zdravé konkurenční prostředí. Je to nutné, protože tato věková kategorie už je určitou vstupenkou do většího hokeje, kde
už je to v tomto ohledu vcelku nekompromisní. Chceme proto pro soutěž devátých tříd složit konkurenceschopný tým; působení v ní musí mít pro kluky sportovní význam, není to jen o tom se zúčastnit,“ dodává kouč.

Podle Jana Boháče kemp rozhodně nebyl šlápnutím do prázdna. „Musím říct, že někteří kluci nás opravdu zaujali
a měli by potenciál se tady o to poprat. Jsme s nimi v kontaktu a je na dalších jednáních, zda se s nimi dohodneme
na spolupráci. V této kategorii už je pochopitelně složité všechno skloubit, ať už tréninky, případné dojíždění, školu…
To všechno je potom nutné nastavit,“ upozorňuje kouč.   

O týden později se totožný minikemp uskutečnil i pro hráče ročníku 2010, kteří se věkově vážou k budoucí osmé třídě. Tato kategorie je v podstatě cílovou stanicí žákovského hokeje a hráče po ní čeká právě přestupní nástupiště k dorosteneckému hokeji v podobě soutěže 9. tříd. „Chtěli jsme si proto už o rok dřív udělat určitý průzkum toho, kde
a jací hráči jsou, abychom je měli v povědomí. Z okolních klubů nakonec přijeli jen čtyři hráči, další dva se omluvili kvůli nemoci. My bychom samozřejmě rádi doplnili i naši osmou třídu, ale v tomto případě šlo primárně o to, abychom si udělali přehled pro tu další sezonu devátých tříd,“ konstatoval Jan Boháč.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Kohouti měli v sobotu volno. A co soupeři?

  So 30.09. |

  Výsledky 3. kola druholigové skupiny Západ: Cheb – Benátky nad Jizerou 3:1, Písek – Kralupy nad Vltavou 2:3, Mostečtí Lvi – Ústí nad Labem 8:4, Kobra Praha – Vrchlabí 4:6, Řisuty – Hronov 1:7, Příbram – Letňany 4:3 po prodl., Děčín – Chomutov 4:8.

  Více...
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

Starší aktuality