Klub uspořádal výběrové minikempy pro hráče ročníků 2009 a 2010

13.04.2023 00:05, autor: Pavel Šácha

Táborský zimní stadion se stal v posledních ledových týdnech dějištěm dvou posezonních jednodenních kempů pro hráče ročníku 2009 a 2010. Smyslem jejich konání bylo získat povědomí o hráčích z regionu a jeho blízkého okolí, které by mohl klub v případě oboustranného zájmu oslovit s nabídkou působení v chystané elitní soutěži devátých tříd. Pozici v ní vyválčili pro Tábor současní deváťáci v právě skončeném ročníku.

Klub uspořádal výběrové minikempy pro hráče ročníků 2009 a 2010


První z minikempů určený hráčům ročníku 2009 přilákal k Jordánu třináct hráčů z okolních klubů včetně jednoho brankáře.
 „Nemáme to sice ještě černé na bílém, ale pevně věříme, že se bude hrát hned od začátku příští sezony extraliga
9. tříd. S ohledem na to jsme se rozhodli pro ročník 2009, který spadá do soutěže devítek, uspořádat pro hráče z regionu a blízkého okolí jakýsi minikemp, abychom měli přehled o hráčích, kteří by případně přicházeli v úvahu právě pro působení v našem extraligovém týmu,“ vysvětluje trenér táborské mládeže Jan Boháč. „Tak kvalitní soutěž už pochopitelně klade na hráče vysoké nároky, a proto potřebujeme mužstvo vhodně doplnit a vytvořit v něm zdravé konkurenční prostředí. Je to nutné, protože tato věková kategorie už je určitou vstupenkou do většího hokeje, kde
už je to v tomto ohledu vcelku nekompromisní. Chceme proto pro soutěž devátých tříd složit konkurenceschopný tým; působení v ní musí mít pro kluky sportovní význam, není to jen o tom se zúčastnit,“ dodává kouč.

Podle Jana Boháče kemp rozhodně nebyl šlápnutím do prázdna. „Musím říct, že někteří kluci nás opravdu zaujali
a měli by potenciál se tady o to poprat. Jsme s nimi v kontaktu a je na dalších jednáních, zda se s nimi dohodneme
na spolupráci. V této kategorii už je pochopitelně složité všechno skloubit, ať už tréninky, případné dojíždění, školu…
To všechno je potom nutné nastavit,“ upozorňuje kouč.   

O týden později se totožný minikemp uskutečnil i pro hráče ročníku 2010, kteří se věkově vážou k budoucí osmé třídě. Tato kategorie je v podstatě cílovou stanicí žákovského hokeje a hráče po ní čeká právě přestupní nástupiště k dorosteneckému hokeji v podobě soutěže 9. tříd. „Chtěli jsme si proto už o rok dřív udělat určitý průzkum toho, kde
a jací hráči jsou, abychom je měli v povědomí. Z okolních klubů nakonec přijeli jen čtyři hráči, další dva se omluvili kvůli nemoci. My bychom samozřejmě rádi doplnili i naši osmou třídu, ale v tomto případě šlo primárně o to, abychom si udělali přehled pro tu další sezonu devátých tříd,“ konstatoval Jan Boháč.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality