Juniorka zakončila své sezonní účinkování na pěkném turnaji brněnského Warrioru

06.04.2023 01:22, autor: Pavel Šácha

Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor má za sebou poslední zápasové dostaveníčko v hokejovém ročníku 2022 – 2023. Cílem jeho cesty se stal stadion brněnského Warrioru, kde se na sklonku sezony uskutečnil turnaj čtyř mužstev.

Pod Špilberkem se svěřenci Štěpána Kadiláka a Miloslava Čecha setkali s příjemnou turnajovou atmosférou a výtečnou organizací. V úvodních dvou zápasech hraných na 2 x 20 minut postrádali střelce. Později vítězné Horácké Slavii Třebíč podlehli 0:3, s pořádajícím týmem Warrioru prohráli 0:4. V posledním sezonním vystoupení si naopak s chutí zastříleli a přehráli soupeře z Prostějova vysoko 8:1, čímž si zajistili třetí místo
a s ním i pěkně vyvedený pohár.
 „Musím říct, že zápasy s Třebíčí a domácím týmem měly opravdu kvalitní úroveň,“ konstatoval asistent trenéra táborské juniorky Miloslav Čech. „Předběžně jsme se s činovníky Warrioru bavili o tom, že bychom v budoucnu chtěli dát dohromady dva miniturnaje, ještě s účastí Třemošné, která nás pravidelně zve na svůj turnaj. Byly by to rozhodně kvalitní prověrky,“ dodal kouč.
Sestava táborského týmu v Brně: Ostrý, Koryťák – Čančura, Anděl, Ondřej, Bejšák, Rottenberg, Lutovský – Nevšímal, Eremiáš, Kundrát – Špánek, Souš, Kupka – Suchan, Šimák, Vaněk – Sochůrek, Říha, Lang.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality