Dorost může doma proti Litvínovu vytasit barážové trumfové eso. Anebo ho ztratit...

05.04.2023 22:59, autor: Pavel Šácha

Baráž o extraligu dorostu napíše ve čtvrtek svou předposlední pátou kapitolu. Kapitolu, které ještě osud táborského týmu s definitivní platností neurčí, ale jasně naznačí směr, kterým se před sezonní derniérou vydá. Jedna cesta vede vzhůru k blažené euforii a ohromnému zadostiučinění, na konci druhé číhá jen zmar a zklamání. Před mladými kohouty stojí šedesát, a možná i více minut nelítostného boje se svým extraligovým souputníkem z Litvínova. Pomyslný první výstřel čtvrteční bitvy zazní v 16 hodin.

Dorost může doma proti Litvínovu vytasit barážové trumfové eso. Anebo ho ztratit...


Aktuální situace v pořadí baráže servíruje táborské družině ještě celou řadu variant. Nepříznivější z nich samozřejmě hovoří o tříbodovém zisku, který by ji na vzájemné zápasy katapultoval před Litvínov, a zajistil jí pro poslední kolo nejlepší výchozí pozici. K zahození by v tomto směru nebylo ani dvoubodové vítězství, byť by kohoutům cestu
k záchraně přece jen lehce zkomplikoval. Podstatně větší potíže by jim přinesla jakákoliv porážka. V tu chvíli by totiž byli před posledním střetnutím v Sokolově závislí na výsledku zápasu Litvínov – Vsetín a stali by se pro tento duel zřejmě nejfanatičtějšími fanoušky domácí Vervy…

Sami obyvatelé táborské šatny, ale i jejich příznivci věří, že na domácím týmu nezůstane ve čtvrtek ležet stín sobotní porážky 2:5 na vsetínském Lapači a sáhne do svého arzenálu hodně hluboko a pro to nejlepší, co má. Dodejme, že
v prvním vzájemném barážovém souboji s Litvínovem brali Táborští bod za porážku 2:3 po prodloužení.          

BARÁŽ O EXTRALIGU DOROSTU PO 4. KOLE:

1. Litvínov 10 bodů (skóre 18:4), 2. Tábor 7 (16:13), 3. Vsetín 7 (14:12), 4. Sokolov (1:20).

ZBÝVÁ SEHRÁT:

Čtvrtek 6. dubna: Tábor – Litvínov (16.00), Vsetín – Sokolov (16.00). Sobota 8. dubna: Litvínov – Vsetín (13.00), Sokolov – Tábor (18.45).      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Jiří Novotný o spolupráci s Táborem

  Ne 21.07. |

  Sportovní manažer českobudějovického Motoru Jiří Novotný se v rozhovoru pro web www.hokej.cz rozpovídal o možné spolupráci s Táborem a zájmu jihočeského extraligisty o posun kohoutů do druhé nejvyšší soutěže.  

  Více...
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
Starší aktuality