Dorost může doma proti Litvínovu vytasit barážové trumfové eso. Anebo ho ztratit...

05.04.2023 22:59, autor: Pavel Šácha

Baráž o extraligu dorostu napíše ve čtvrtek svou předposlední pátou kapitolu. Kapitolu, které ještě osud táborského týmu s definitivní platností neurčí, ale jasně naznačí směr, kterým se před sezonní derniérou vydá. Jedna cesta vede vzhůru k blažené euforii a ohromnému zadostiučinění, na konci druhé číhá jen zmar a zklamání. Před mladými kohouty stojí šedesát, a možná i více minut nelítostného boje se svým extraligovým souputníkem z Litvínova. Pomyslný první výstřel čtvrteční bitvy zazní v 16 hodin.

Dorost může doma proti Litvínovu vytasit barážové trumfové eso. Anebo ho ztratit...


Aktuální situace v pořadí baráže servíruje táborské družině ještě celou řadu variant. Nepříznivější z nich samozřejmě hovoří o tříbodovém zisku, který by ji na vzájemné zápasy katapultoval před Litvínov, a zajistil jí pro poslední kolo nejlepší výchozí pozici. K zahození by v tomto směru nebylo ani dvoubodové vítězství, byť by kohoutům cestu
k záchraně přece jen lehce zkomplikoval. Podstatně větší potíže by jim přinesla jakákoliv porážka. V tu chvíli by totiž byli před posledním střetnutím v Sokolově závislí na výsledku zápasu Litvínov – Vsetín a stali by se pro tento duel zřejmě nejfanatičtějšími fanoušky domácí Vervy…

Sami obyvatelé táborské šatny, ale i jejich příznivci věří, že na domácím týmu nezůstane ve čtvrtek ležet stín sobotní porážky 2:5 na vsetínském Lapači a sáhne do svého arzenálu hodně hluboko a pro to nejlepší, co má. Dodejme, že
v prvním vzájemném barážovém souboji s Litvínovem brali Táborští bod za porážku 2:3 po prodloužení.          

BARÁŽ O EXTRALIGU DOROSTU PO 4. KOLE:

1. Litvínov 10 bodů (skóre 18:4), 2. Tábor 7 (16:13), 3. Vsetín 7 (14:12), 4. Sokolov (1:20).

ZBÝVÁ SEHRÁT:

Čtvrtek 6. dubna: Tábor – Litvínov (16.00), Vsetín – Sokolov (16.00). Sobota 8. dubna: Litvínov – Vsetín (13.00), Sokolov – Tábor (18.45).      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Kohouti měli v sobotu volno. A co soupeři?

  So 30.09. |

  Výsledky 3. kola druholigové skupiny Západ: Cheb – Benátky nad Jizerou 3:1, Písek – Kralupy nad Vltavou 2:3, Mostečtí Lvi – Ústí nad Labem 8:4, Kobra Praha – Vrchlabí 4:6, Řisuty – Hronov 1:7, Příbram – Letňany 4:3 po prodl., Děčín – Chomutov 4:8.

  Více...
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

Starší aktuality