Ve čtvrtek políčí táborští dorostenci doma na "povinnou" výhru s Baníkem Sokolov

29.03.2023 23:44, autor: Pavel Šácha

Barážové boje o účast v příštím ročníku hokejové extraligy dorostu pokračují ve čtvrtek zápasy třetího kola. Mužstvo HC Tábor pozve podruhé své příznivce na domácím stadion, kde bude bojovat o potřebné tři body do čtyřčlenné tabulky s Baníkem Sokolov. Úvodní buly střetnutí padne v 15 hodin.

Ve čtvrtek políčí táborští dorostenci doma na "povinnou" výhru s Baníkem Sokolov


Táborští mladíci vytěžili z úvodních dvou utkání čtyři body za vítězství 7:4 nad Vsetínem a porážku 2:3 po prodloužení na ledě Litvínova. Díky tomuto zisku zakotvili kohouti na průběžné druhé příčce za svým extraligovým souputníkem ze severu Čech. Naproti tomu sokolovský účastník semifinále ligy dorostu, který pronikl do baráže coby náhradník za „béčko“ Karlových Varů, prozatím čeká na první bod i vstřelený gól. V Litvínově prohrál na úvod vysoko sezony 0:8, Valachům podlehl doma 0:3.

Domácí hráči stanou ve čtvrtek před úkolem splnit roli papírového favorita, zvítězit za tři body, a naladit se tím na sobotní souboj ve Vsetíně, který může být pro jejich záchranu v nejvyšší tuzemské soutěži klíčový.

AKTUÁLNÍ STAV BARÁŽE:

1. Verva Litvínov 5 bodů (skóre 11:2), 2. HC Tábor 4 (9:7), 3. VHK Robe Vsetín 3 (7:7), 4. Baník Sokolov 0 (0:11).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality