Hráči 5. třídy jásali s pohárem, osmáci loupili u soupeřů, devítka trápila lídra

14.03.2023 11:22, autor: Pavel Šácha

Do bojů o mistrovské body zasáhla o uplynulém víkendu kompletní plejáda žákovských výběrů HC Tábor.

Hráči 5. třídy jásali s pohárem, osmáci loupili u soupeřů, devítka trápila lídra


Statečný, herně slibný, leč výsledkově neúspěšný boj mají za sebou deváťáci v utkání s vedoucí Plzní. Nadále však hájí šestou pozici před pražskou Spartou, se kterou si to rozdá v pátečním duelu v Praze. Ponese si do něj tři body
a dohrávku s Motorem k dobru i lepší bilanci ze vzájemných zápasů.
 Osmička díky dvěma totožným venkovním výhrám zbohatla o čtyři body a upevnila si druhou příčku v tabulce.
V neděli loupila v Českém Krumlově, v úterý dobyla sídlo vlašimských Rytířů.
 Hráči 7. třídy nestačili v Třemošné na domácího papírového favorita a vyšli v utkání naprázdno jak bodově, tak
i střelecky.
 O rok mladší výběr kohoutů svedl mohutnou střeleckou bitvu s domácími Králi z Písku. Vedli v ní 2:0, ale po první části prohrávali 2:5. Ve druhé třetině své manko o jeden gól umazali, a protože v závěrečné periodě předvedli stejně dominantní třetinu jako domácí v úvodu, radovali se z těsného vítězství.
 Nejmladší žákovský tým doma stylově zakončil svou triumfální pouť a po čtvrteční výhře 8:6 v Milevsku rozdrtil českobudějovický Motor 11:3. Po utkání jeho hráči převzali z rukou generálního manažera klubu Aleše Krátošky
a předsedy jihočeského svazu Evžena Kostky vítěznou trofej. Další slavnostní defilé je čeká v rámci středečního osmifinálového střetnutí A-mužstva proti Příbrami.       

9. třída

HC TÁBOR – HC PLZEŇ 1929 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)

Branky: 17. Bušta (Podrabský), 26. Mohyla (Slabý, Eremiáš), 46. Bušta (Nevšímal), 49. Bušta (Slabý, Mohyla) –
10. Fodor (Stejskal), 16. Maxa (Tománek, Pitter), 19. Sokol (Fodor), 21. Pitter (Tománek), 38. Stejskal (Sokol, Fodor), 54. Dvořák, 60. Sokol (Stejskal).
Složení táborského týmu: Koutník — Šťastný, Mohyla, Mareš, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Kolář, Boháč, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Starší žáci A

SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV – HC TÁBOR 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 45. Řepa (Štoll) – 49. Čaněk (Kuchár), 52. Hrobský (Douda), 60. Švadlena.
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák — Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Čaněk.

RYTÍŘI VLAŠIM – HC TÁBOR 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 45. Domin – 23. Švadlena (Susko, Fabišík), 39. Švadlena (Fabišík), 40. Susko (Fabišík).
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák — Hák, Bouška, Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Dohnal, Čaněk.

Starší žáci B

METEOR TŘEMOŠNÁ – HC TÁBOR 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Branky: 1. Zach (Muller), 7. Čečák (Šipla), 8. Jurčík (Soukup), 20. Šejdl (Kratochvíl), 33. Pašek (Šipla, Čečák),
40. Šejdl (Jurčík, Štěpán), 53. Zach (Preisinger, Muller).
Složení táborského týmu: Vošta (23. Plášil) — Frančík, Šutko, Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Vobořil, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Kahoun.

Mladší žáci A

IHC KRÁLOVÉ PÍSEK – HC TÁBOR 9:10 (5:2, 2:3, 2:5)

Branky: 12. Bartošek (TS), 15. Rončka (Pravda, Šach), 17. Pravda (Šach), 17. Seidl (Pravda, Adam), 19. Řežábek (TS), 23. Hofhanzl (Seidl), 28. Hofhanzl (Šach), 51. Adam (Pravda), 59. Řepka (Pravda) – 1. Pejša (Jindra), 9. Gruber (Vítovec), 21. Vítovec (Pejša), 23. Fabišík (Vítovec, Pejša), 29. Babinský, 43. Pejša (Babinský), 51. Jindra (Vítovec), 55. Pešina (Jindra), 55. Babinský (Gruber), 57. Babinský (TS).
Složení táborského týmu: Kašpar (50. Janovský) — Fabišík, Janovská, Šefčíková, Kubašta — Jindra, Ručka, Gruber, Schwarz, Zákostelecký, Vítovec, Babinský, Pešina, Pejša.

Mladší žáci B

HC TÁBOR – MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 11:3 (5:0, 4:1, 2:2)

Branky: 1. Pešina (Zákostelecký), 11. Soldát (Ošmyk), 13. Soldát, 16. Vaněk (Soldát), 20. Babinský, 21. Pešina (Vaněk), 28. Zákostelecký (Pešina, Kočí), 33. Pešina (Babinský), 33. Pešina (Babinský), 42. Babinský (Pešina),
45. Babinský – 23. Domin (Founě), 47. Tvaroh, 48. Fučík (TS).
Složení táborského týmu: Kačena (33. Mareš) — Slaba, Vaněk, Koukal, Dimitrova — Dimitrov, Soldát, Vítů, Sedláček, Slunečko, Zákostelecký, Raszka, Kočí, Babinský, Pešina, Ošmyk, Trojáček, Komínek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Jiří Novotný o spolupráci s Táborem

  Ne 21.07. |

  Sportovní manažer českobudějovického Motoru Jiří Novotný se v rozhovoru pro web www.hokej.cz rozpovídal o možné spolupráci s Táborem a zájmu jihočeského extraligisty o posun kohoutů do druhé nejvyšší soutěže.  

  Více...
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
Starší aktuality