Sedmé třídě vedení 4:0 nestačilo, devítka padla s Wolves, ale má možnost vendety

06.03.2023 01:18, autor: Pavel Šácha

Do bojů o mistrovské body zasáhly o víkendu dva táborské žákovské výběry a jejich reprezentanti se svorně museli smiřovat s porážkou.

Sedmé třídě vedení 4:0 nestačilo, devítka padla s Wolves, ale má možnost vendety


Hráči deváté třídy rozehráli náročné dvojutkání se západočeskými Pilsen Wolves porážkou 1:6 na soupeřově ledě. V pondělí od 15 hodin si to celky rozdají znovu, tentokrát na táborském zimním stadionu. Favoritem zůstávají hosté, kteří jsou v tabulce nadstavby druzí a v případě úspěchu u kohoutů by se dotáhli k vedoucímu rivalovi ze Škody Plzeň na rozdíl pouhých tří bodů. Sedmáci měli v domácím prostředí nakročeno ke třetí výhře v nadstavbové části. Z pozice posledního týmu tabulky vedli nad Vimperkem po první třetině 3:0 a po osmi vteřinách hry ve druhém dějství přidali dokonce čtvrtý gól. Ani tak výrazný náskok jim k úspěchu nestačil. Šumavané do druhé sirény snížili na rozdíl jediného gólu, ve 47. minutě srovnali krok a  čase 57:59 rozhodli o svém šťastném vítězství.

Soutěž 9. tříd

PILSEN WOLVES – HC TÁBOR 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky: 19. Maršálek (Theodore, Reisnecker), 28. Jäger (Čermák, Maršálek), 35. Račinský (Vostracký), 46. Popovych (Trefný), 49. Malíček (Kridl), 59. Popovych (Jäger, Reisnecker) – 27. Nevšímal (Bušta, Mohyla).
Složení táborského týmu: Koutník — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Kolář, Boháč, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Starší žáci B

HC TÁBOR – HC VIMPERK 4:5 (3:0, 1:3, 0:2)

Branky: 5. Fabišík, 9. Lévai (Dohnal), 11. Susko (Švadlena), 21. Fabišík (Dohnal) – 24. Tesař (Stöhr), 29. Stöhr (Jiroušek), 39. Čužna, 47. Ženíšek (Čužna), 58. Stöhr (Čužna).
Složení táborského týmu: Vošta (41. Plášil) — Keltner, Novák, Lévai, Hrobský — Hák, Vobořil, Fabišík, Švadlena, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Susko, Kahoun, Trnka.            

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality