Klíčový víkend pro nejstarší výběry klubu: Dorost na Moravě i junioři bojují o naději

03.03.2023 01:31, autor: Pavel Šácha

Táborští extraligoví dorostenci stráví také první březnové víkendové dny na Moravě. Do pohodové kratochvíle bude mít jejich vystoupení daleko. Před závěrečnými zápasy nadstavby na ledě Komety Brno a Přerova stále není rozhodnuto. Otázka zní: kam bitva o uhájení příslušnosti k elitní soutěži nakonec mladé kohouty vlastně zavede?

Klíčový víkend pro nejstarší výběry klubu: Dorost na Moravě i junioři bojují o naději


Nejpravděpodobnější variantou je prozatímní záchrana a následné pokračování martyria v rámci play-out. V případě dvou vítězství mohou ještě Táborští pomýšlet na přímé odvrácení sestupu spojené s obsazením 5. nebo 6. příčky, což by byl fantastický úspěch. Naproti tomu porážky v kombinaci s nepříznivými rezultáty konkurentů táborského týmu by mohlo vytáhnout z extraligového šuplíku ten nejčernější scénář: přímý pád do ligy dorostu.

Potřebnou dávku optimismu implantuje do odhodlání mladíků od Jordánu vzpomínka na domácí nadstavbové zápasy s Kometou a Přerovem. Brněnského soupeře přehráli 3:2, s Přerovem urvali rovněž těsné, ale nesmírně cenné vítězství v poměru 4:3. V pátek, resp. v sobotu by táborští hráči podobné výsledky brali všemi deseti…

Junioři ještě doufají, ale…

O rozdmýchání téměř vyhaslé naděje na postup do vyřazovací části regionální ligy budou o víkendu bojovat junioři. Matematika je jednoduchá: v pátečním domácím střetnutí s Kolínem, které se hraje od 17 hodin, musejí zvítězit, a pak už jen doufat v senzační porážku vedoucí Třemošné v Černošicích. Pouze v takovém případě by ještě mohli táborští hokejisté oživit svůj sen o postupu do vyšší soutěže a v neděli po poledni se porvat o jeho oživení na stadionu Meteoru Třemošná.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality