Klíčový víkend pro nejstarší výběry klubu: Dorost na Moravě i junioři bojují o naději

03.03.2023 01:31, autor: Pavel Šácha

Táborští extraligoví dorostenci stráví také první březnové víkendové dny na Moravě. Do pohodové kratochvíle bude mít jejich vystoupení daleko. Před závěrečnými zápasy nadstavby na ledě Komety Brno a Přerova stále není rozhodnuto. Otázka zní: kam bitva o uhájení příslušnosti k elitní soutěži nakonec mladé kohouty vlastně zavede?

Klíčový víkend pro nejstarší výběry klubu: Dorost na Moravě i junioři bojují o naději


Nejpravděpodobnější variantou je prozatímní záchrana a následné pokračování martyria v rámci play-out. V případě dvou vítězství mohou ještě Táborští pomýšlet na přímé odvrácení sestupu spojené s obsazením 5. nebo 6. příčky, což by byl fantastický úspěch. Naproti tomu porážky v kombinaci s nepříznivými rezultáty konkurentů táborského týmu by mohlo vytáhnout z extraligového šuplíku ten nejčernější scénář: přímý pád do ligy dorostu.

Potřebnou dávku optimismu implantuje do odhodlání mladíků od Jordánu vzpomínka na domácí nadstavbové zápasy s Kometou a Přerovem. Brněnského soupeře přehráli 3:2, s Přerovem urvali rovněž těsné, ale nesmírně cenné vítězství v poměru 4:3. V pátek, resp. v sobotu by táborští hráči podobné výsledky brali všemi deseti…

Junioři ještě doufají, ale…

O rozdmýchání téměř vyhaslé naděje na postup do vyřazovací části regionální ligy budou o víkendu bojovat junioři. Matematika je jednoduchá: v pátečním domácím střetnutí s Kolínem, které se hraje od 17 hodin, musejí zvítězit, a pak už jen doufat v senzační porážku vedoucí Třemošné v Černošicích. Pouze v takovém případě by ještě mohli táborští hokejisté oživit svůj sen o postupu do vyšší soutěže a v neděli po poledni se porvat o jeho oživení na stadionu Meteoru Třemošná.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality