Vzpoura posledního! Bojovníci ze 7. třídy dobyli Plzeň a v krajské bitvě oloupili lídra

27.02.2023 21:26, autor: Pavel Šácha

O uplynulém víkendu zasáhl do boje jediný žákovský výběr táborského klubu. A hned se postaral o velmi příjemné překvapení – coby poslední tým tabulky s jedinou výhrou na kontě dokázal vyloupit stadion plzeňských Indiánů, kteří sídlí na 3. příčce. V pondělí došlo k nečekanému škrtu v papírových předpokladech ligové nadstavby znovu – z dohrávky 15. kola na ledě suverénně vedoucího českobudějovického Motoru si táborští sedmáci přivezli bod za remízu 5:5. Za tímto úspěchem stojí výtečně odehraná poslední třetina, ve které dokázali kohouti smazat tříbrankové manko.

HC PLZEŇ 1929 – HC TÁBOR 4:8 (1:3, 1:4, 2:1)

Branky: 19. Števo (Zbořil), 32. Kořínek (Franěk), 44. Zbořil (Števo), 55. Míča (Franěk) – 4. Nevšímal (Eremiáš), 10. Nevšímal (Všetečka), 11. Vobořil, 27. Eremiáš (Nevšímal), 29. Nevšímal (Eremiáš), 36. Nevšímal, 37. Vobořil (Keltner), 58. Nevšímal.
Složení táborského týmu: Vošta (41. Plášil) — Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Vobořil, Nevšímal, Švadlena, Vondrák, Dohnal, Eremiáš, Kahoun, Trnka, Všetečka.

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 5:5 (2:0, 2:1, 1:4)

Branky: 2. Havránek, 18. Eiselt, 23. Fleischman (Hruška, Fleischman), 32. Fleischman (Čečetka), 50. Albrecht (Klimeš) – 29. Susko (Eremiáš), 42. Hák (Dohnal), 45. Nevšímal, 46. Susko (Vobořil), 48. Nevšímal (Frančík).
Složení táborského týmu: Plášil (31. Vošta) — Frančík, Keltner, Lévai, Hrehor — Hák, Vobořil, Susko, Nevšímal, Švadlena, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Eremiáš, Kahoun, Všetečka.

Matěj Susko svým prvním ze dvou gólů snižuje v Budvar aréně na 3:1

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality