ŽÁCI: Velmi cenné body pro devátou třídu! Zdolala Sparťany a udržela je za zády

08.02.2023 01:43, autor: Pavel Šácha
ŽÁCI: Velmi cenné body pro devátou třídu! Zdolala Sparťany a udržela je za zády


O uplynulém víkendu zasáhli do bojů ve svých soutěžích jen tři žákovské výběry HC Tábor. Mimořádně důležitý zápas odehráli před zraky domácích diváků deváťáci. Bitvu o šestou příčku zaručující účast v nově ustanovené extralize proti Spartě výtečně rozehráli a vedli už 3:0, soupeř ale dokázal vstát z popela a po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Přetahovanou o nesmírně cenné vítězství nakonec rozsekl domácí Jakub Podrabský, jenž gólem z 55. minuty odrazil táborský celek od sedmé Sparty na rozdíl tří bodů. Pozoruhodný duel s velmi ponurou tečkou hrála 8. třída v Říčanech. První třetinu její hráči zcela ovládli a odvezli si do šatny vedení 3:0, aniž by tušili, že v dalších dvou dějstvích už neskórují, a navíc vyfasují od domácího Meteoru osmigólový příděl. Obrovská radost zavládla v neděli v kabině šesťáků. Ti si totiž ve šlágru své soutěže zhurta vyšlápli na suverénně vedoucí Motor České Budějovice a po zásluze mu připravili teprve druhou porážku v soutěži. V tabulce díky tomu uhájili tříbodový odstup před třetí veselskou Lokomotivou.   

9. třída

HC TÁBOR – SPARTA PRAHA 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Branky: 7. Bušta (Eremiáš, Nevšímal), 17. Strachota, 20. Kolář (Podrabský, Slabý), 55. Podrabský (Strachota, Pufr) – 18. Vaňha (Volodin), 31. Volodin (Pavelka), 40. Pojkar (Hartman, Burda).
Složení táborského týmu: Koutník — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod — Slabý, Hanzal, Kolář, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii Tomáše Danka.

Starší žáci A

MERKUR ŘÍČANY – HC TÁBOR 8:3 (0:3, 5:0, 3:0)

Branky: 28. Dvořáková (Kapoun, Kříž), 28. Heřman (Dvořák), 29. Heřman (Dvořák), 32. Dvořák (Hrábek, Dvořáková), 40. Dvořák (Dvořáková), 41. Kapoun (Novotný), 48. Kapoun, 57. Holub (Kalista) – 1. Fabišík (Hrobský), 6. Fabišík, 19. Bouška.
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák, Lévai — Bouška, Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Čaněk, Všetečka.

Mladší žáci A

HC TÁBOR – MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 8:3 (2:1, 3:2, 3:0)

Branky: 7. Kubašta, 17. Schwarz (Pejša), 26. Kubašta, 28. Schwarz, 35. Janovská, 44. Pejša, 57. Pejša (TS), 57. Kubašta – 9. Petrách (Founě), 23. Petrách (TS), 25. Tvaroh.
Složení táborského týmu: Kašpar (33. Janovský) — Fabišík, Janovská, Slaba, Ručka, Vaněk, Kubašta, Dimitrova — Zákostelecký, Schwarz, Gruber, Kočí, Babinský, Pešina, Pejša, Vítovec.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality