ŽÁCI: Hráči 9. třídy podruhé v sezoně srazili do kolem mladíky z pražské Sparty

13.12.2022 00:02, autor: Pavel Šácha

Živá voda! Táborští dorostenci prožili vskutku parádní extraligový víkend. Na jeho konci stála dvě první sezonní vítězství, navíc na stadionech soupeřů. Coby zdroj motivace sebevědomí do dalších záchranářských bojů přišly tyto úspěchy v pravý čas.

Žákovské výběry HC Tábor mají za sebou obvyklou víkendovou porci mistrovských utkání. Mimořádně cenné i důležité vítězství si už v pátek připsali na své konto hráči deváté třídy. Podruhé v rámci nadstavbových bojů zdolali vrstevníky ze Sparty a v raném boji o účast v nově vznikající extralize (z každé ze tří skupin do ní podstoupí šest mužstev) mají na sedmé Pražany k dobru čtyři body.
Zklamaní opouštěli led v pošumavském Českém Krumlově osmáci, neboť po dvou předchozích výhrách museli strávit porážku 1:3. Mužstvo sedmé třídy se vypravilo na led suveréna soutěže do Českých Budějovic a brzy bylo rozhodnuto o tom, že se senzace konat nebude. Ke cti mladým kohoutům však slouží, že zápas za stavu 8:1 nezabalili a jeho poslední třetinu vyhráli nad Motorem 3:0, čímž vtiskli výsledku milosrdnou podobu. Táborští šesťáci splnili v domácím duelu s jindřichohradeckými Střelci roli papírového favorita a po výsledkově srovnané první části už neomylně kráčeli k vítězství. Velkou radost ze svého nedělního vystoupení mohli mít hráči nejmladšího žákovského týmu Tábora. Vítězství nad Soběslaví v kombinaci se zaváháním konkurenčního Milevska je posunulo do čela tabulky.

9. třída

SPARTA PRAHA – HC TÁBOR 3:6 (1:1, 2:4, 1:1)

Branky: 14. Vaňha (Havlena), 23. Kolupaev (Poláček), 59. Poláček – 12. Strachota (Mohyla), 25. Hanzal (Mareš, Vinš), 26. Slabý (Eremiáš, Nevšímal), 32. Slabý (Hanzal, Nevšímal), 40. Podrabský (Strachota), 56. Hanzal (Nevšímal).
Složení táborského týmu: Malypetr (Koutník) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Boháč, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Starší žáci A

SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV – HC TÁBOR 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 14. Benda (Vondřich, Marek), 18. Benda (Štoll, Marek), 48. Benda (Lukeš) – 54. Susko (Eremiáš).
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Hrobský, Kuchár, Novák, Mareš — Bouška, Eremiáš, Susko, Nevšímal, Severa, Švadlena, Fabišík, Čaněk.

Starší žáci B

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 8:4 (6:0, 2:1, 0:3)

Branky: 3. Hruška (Loschner), 3. Tušl (Eiselt), 8. Eiselt (Havránek), 12. Tušl (Havránek, Eiselt), 13. Loschner (Šimůnek), 14. Loschner, 31. Šimůnek (Havránek), 34. Loschner (Čečetka, Hruška) – 38. Dohnal (Trnka), 41. Hák, 46. Kahoun (Novák), 49. Dohnal.
Složení táborského týmu: Plášil — Šutko, Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Smrčka, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Kahoun, Trnka, Všetečka.

Mladší žáci A

HC TÁBOR – STŘELCI JINDŘICHŮV HRADEC 9:4 (1:1, 4:1, 4:2)

Branky: 16. Vítovec (Fabišík), 22. Jindra (Janovská), 33. Zákostelecký (Jindra), 36. Babinský (Kubašta, Šefčíková), 36. Jindra, 50. Fabišík, 54. Pešina (TS), 58. Pešina (Jindra), 59. Babinský – 8. Ondřej, 30. Lískovec, 41. Mátl, 43. Mátl (Jinoch).
Složení táborského týmu: Janovský — Fabišík, Janovská, Ručka, Vaněk, Kubašta — Jindra, Gruber, Schwarz, Zákostelecký, Vítovec, Babinský, Pešina, Pejša, Šefčíková.

Mladší žáci B

HC TÁBOR – SPARTAK SOBĚSLAV 7:5 (3:0, 3:2, 1:3)

Branky: 3. Babinský (Pešina), 6. Babinský (Pešina), 11. Pešina, 28. Ošmyk (Komínek), 33. Pešina (TS), 40. Babinský (Pešina), 43. Pešina (Babinský, Zákostelecký) – 24. Nekněz (Mládek), 36. Paleček, 41. Paleček (TS), 43. Hynek (Cícha), 57. Paleček (Hynek).
Složení táborského týmu: Mareš (Kačena) — Slaba, Vaněk, Koukal — Dimitrov, Soldát, Vítů, Sedláček, Slunečko, Zákostelecký, Raszka, Kočí, Babinský, Pešina, Ošmyk, Trojáček, Komínek, Dimitrova.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

 • Anketa na webu

  St 23.08. |

  Základní část druhé hokejové ligy se blíží. Jak budete řešit vstup na domácí zápasy táborského týmu? 

Starší aktuality