Další atraktivní jméno na lavičce A-týmu! Radek Bělohlav už má svého asistenta

01.08.2022 22:55, autor: Pavel Šácha

Trenérské obsazení u druholigového „áčka“ už je kompletní. Novému kouči Radku Bělohlavovi bude pomocníkem, poradcem a případně i oponentem muž, který pro táborské hokejové fandy rozhodně není neznámou. Na lavičku kohoutů přichází ZDENĚK KUTLÁK!

Další atraktivní jméno na lavičce A-týmu! Radek Bělohlav už má svého asistenta


Dvaačtyřicetiletá persona jihočeského hokeje si v posledních dvou letech prodloužila bohatou hráčskou kariéru působením v barvách druholigového Baníku Příbram. V jeho dresu svedla řadu soubojů mimo jiné i s táborskými hokejisty. Nyní se s řadou z nich potká znovu, tentokrát však ve zcela odlišné roli: ohromné kvantum svých hráčských zkušeností jim bude předávat coby nový asistent trenéra Radka Bělohlava.

 „Po minulé sezoně jsem se zvažoval, co bude dál. Rozhodoval jsem se, jestli ještě budu pokračovat v Příbrami, nebo už přejdu na tu pomyslnou druhou stranu. Když pak přišla nabídka z Tábora, hodně mě zaujala; jsou tu ambice a skládá se tady opravdu zajímavý tým,“ prohodil před svým prvním vstupem na ledovou plochu v roli táborského asistenta trenéra.

Více o pocitech a úvahách Zdeňka Kutláka přineseme v samostatném rozhovoru.

V letmé sondě do hráčské kariéry Zdeňka Kutláka se skví zlatým písmem titul juniorského mistra světa z roku 2000, ale medaile – stříbro a bronz – si přivezl i ze seniorských světových šampionátů v Lotyšsku, resp. ve Finsku a Švédsku. V barvách Bostonu Bruins, který ho v roce 2000 draftoval, okusil v 16 zápasech atmosféru slavné NHL, aby si o třináct let později zahrál se Slovanem Bratislava i druhou nejprestižnější soutěž na světě, tedy KHL. V tu dobu už měl za sebou osudových a mimořádně úspěšných šest let ve Švýcarsku coby výrazná opora týmu HC Ambri-Piotta. A ještě než se mohutný bek vrátil na tuzemská kluziště, konkrétně do tehdy prvoligového Motoru (v roli kapitána), strávil tři sezony v mužstvu Red Bull Salzburg hrajícím mezinárodní EBEL ligu.

Novou a vpravdě exkluzivní kapitolu zapíše Zdeněk Kutlák do svého hokejového životopisu modrou a bílou barvou
v táborské druholigové šatně.        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality