První zápasový test je za dveřmi: v úterý vyzve kohouty v Edenu korejský soupeř

31.07.2022 13:22, autor: Pavel Šácha

V podstatě už jen několik desítek hodin dělí druholigové táborské hokejisty od první zápasové prověrky v nové sezoně. V úterý se k ní vypraví do pražského Edenu, tam je však nebude očekávat domácí Slavia, ale výrazně exotičtější protivník: korejské mužstvo Yonsei University. Zápas se hraje od 17.30 hodin.

První zápasový test je za dveřmi: v úterý vyzve kohouty v Edenu korejský soupeř


Asijský tým si vybral hlavní město České republiky za útočiště pro své více než třítýdenní prázdninové soustředění, do jehož programu zakomponoval i několik zápasů. Ten první už mají korejští hokejisté zdárně za sebou a vysloužili si v něm respekt všech budoucích soupeřů včetně táborských kohoutů. Vyšlápli si totiž na reprezentanty domácí Slavie a zdolali je 3:1. Pravdou je, že dres pražského celku oblékli především hráči, kteří se teprve chystají slávistické trenéry přesvědčit o oprávněnosti svého zařazení do kádru pro Chance ligu.

Táborští hokejisté naskočili do druhé fáze předsezonního drilu před před týdnem a na svého úterního soupeře tak mají týdenní manko. Sestavu pro zahajovací přípravné střetnutí by měl kouč Radek Bělohlav vybírat ze seznamu čítajícího tři brankáře, devět obránců a šestnáct útočníků, ale přihlédnout musí i ke šrámům, které si první dny na ledové ploše již tradičně vybírají. Jistá je absence jednoho z noviců v defenzivních řadách Daniela Kabelky, kterého už dříve a na delší čas vyřadilo z boje o sestavu zranění kolena.

 Dodejme, že domácím příznivcům se tým HC Tábor představí poprvé v úterý 9. srpna, a to v mimořádně atraktivní konfrontaci s prvoligovou Duklou Jihlava (začátek v 18 hodin).

Zajímavé bližší informace z dění před prvním utkáním přípravy přineseme v průběhu pondělí…            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality