Z náročného boje u Sázavy vytěžili Kohouti velmi cenné tři body

11.02.2015 01:44, autor: Pavel Šácha

Předposlední výprava v základní části druhé ligy nasměrovala hokejisty Tábora na obávaný led Žďáru nad Sázavou. Předpoklad těžkého souboje se bezezbytku potvrdil, hosté však přesto strávili téměř celé utkání ve vedení a přivezli si k Jordánu velmi cenné tři body.

Z náročného boje u Sázavy vytěžili Kohouti velmi cenné tři body

Žďár nad Sázavou - HC Tábor

3:6 (1:2, 2:3, 0:1)

Středa, 11.2.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 18. Kunstmüller (Padělek, Plachý), 25. Kunstmüller (Plachý, Padělek), 38. Padělek (Kunstmüller, Plachý) - 11. Kellner (Boháč, Mrkvička), 13. Mrkvička (Kellner), 23. Kellner (Blažek), 26. Mrkvička (Havran, Černý), 33. Březina (Kellner, Černý), 60. Mařík (Zayml, Matušík).

Rozhodčí: Dědek - Polák, Rampír   Vyloučení: 2:8   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 0:1   Průběžné skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6   Střely: 36:23   Diváci: 611

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Červený – Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Smejkal, M. Vítek, Doležal – Krupka, Kaňka, Štěpánek – Kunstmüller, Padělek, Plachý – Havel, Gregar, Bureš – D. Vítek, Kotlík, Zídek.

HC TÁBOR: Panec - Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák - Kellner, Mrkvička, Blažek (30. Březina) - Krätzer, Matušík, Mařík - Zayml, Boháč, Kolomý.

.

I. třetina

Zahajovací dějství rozehrálo táborské mužstvo velmi slibně. V úvodních minutách byl sice zaměstnanějším z obou brankářů hostující Panec, poprvé ale udeřilo před domácí brankou. Táborští se po předchozím ubráněném oslabení ocitli v početní převaze, a hned toho dokázali využít. Nabídku Boháče od levého mantinelu usměrnil za záda žďárského gólmana Červeného Kellner a Jihočeši od 11. minuty vedli.

 Také druhý gól střetnutí padl při nestandardním počtu hráčů. V době, kdy se Plameny pokoušely využít svou druhou přesilovku, podnikl táborský Mrkvička zdánlivě neškodný výpad, který ovšem dokázal zakončit přesnou střelou k tyči Červeného branky – 0:2.

 Domácí celek se z této nepříjemnosti poměrně brzy vzpamatoval a za příkladné úsilí se dočkal v čase 17:12 zasloužené odměny. Po zmatcích před Pancovou brankou přistála nezištná přihrávka Padělka na holi Kunstmüllera a zkušený útočník neměl problém dopravit puk do odkryté branky – 1:2. Díky tomuto momentu odehráli domácí hokejisté zbytek první třetiny s velkou chutí, ale na průběžný výsledek už to nemělo vliv.

II.třetina

Jak Žďárští skončili úvodní dějství, tak rozehráli i druhou periodu, opravdu vyložená šance se však z jejich snahy neurodila. První desetiminutovka prostřední části byla i přesto na góly poměrně bohatá. Už po dvou a půl minutě hry oslovil Blažek spoluhráče Kellnera, který vystřelil nejen pohotově, ale hlavně přesně – 1:3. O dvě minuty později jakoby diváci zhlédli záznam prvního žďárského gólu. Ve skrumáži před táborskou klecí se po souhře Plachého opět nejlépe orientoval Kunstmüller a podruhé dostal své mužstvo na dostřel Jihočechům – 2:3.

 Táborští ovšem tentokrát soupeře do tlaku nepustili a brzy našli na domácí trefu potřebnou odpověď. Na konci 26. minuty vystřelil po hezké akci Černého Havran a pohotová teč Mrkvičky usměrnila puk mimo dosah žďárského brankáře – 2:4.

 Od tohoto okamžiku se hosté pevně chopili vlády nad utkáním a měli výrazně navrch. Z několik dalších brankových příležitostí se ovšem ujala pouze krásná souhra po ose Černý, Kellner a zakončující Březina – 2:5. Kohouti měli i nadále znatelnou herní převahu, v závěru třetiny ovšem nechali znovu úřadovat dvojici Kunstmüller – Padělek. Oba tahouni žďárské ofenzívy si tentokrát své role vyměnili: prvně jmenovaný nahrával a jeho spoluhráč krásně bez přípravy pálil – 3:5.

III. třetina

Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení sympatické snahy domácího souboru o zvrat v utkání. Zpočátku z ní přitom nevytryskla žádná opravdu vyložená šance a táborský brankář Panec si připisoval víceméně rutinní zásahy. Ve 47. minutě mohl naopak dovršit hattrick hostující Mrkvička, ale obránce mu v poslední chvíli sáhl do střely a vychýlil puk mimo branku.

 V závěrečných minutách hry dokázaly Plameny svůj nápor přece jen vystupňovat a prostor před Pancovou svatyní několikrát pořádně rozpálily. Táborský gólman ovšem prokázal výbornou formu a několika skvělými zákroky odmítl dramatickou koncovku (v jednom případě mu pomohla i tyč). Třiadvacet vteřin před závěrečnou sirénou cvakla pojistka na táborské vítězství, to když si ve žďárském obranném pásmu počínala důsledně trojice Zayml – Matušík – Mařík a posledně jmenovaný nekompromisně ustanovil konečné skóre 3:6.

Přímo na stadionu na Bouchalkách si vychutnala radost z vítězství i skupina táborských příznivců. Jejich žďárský pobyt se nesl ve znamení velmi přátelských vztahů s domácími fans, které našly pokračování i po skončení zápasu...    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
  • Bratři v kohoutím triku

    Pá 25.07. |

    Pozoruhodná bratrská vazba ožila v rámci tréninků táborského A-týmu na benešovském ledě: na ledě se bok po boku sešli Lukáš Pavlát a Dominik Pavlát. Prvně jmenovaný zastává pozici kondičního kouče táborských kohoutů, jeho starší bratr se pak s elitním výběrem mateřského klubu připravoval na další sezonu v barvách finského Ilves Tampere.  

  • TOMÁŠ HAMARA NA HOKEJ.CZ

    So 12.07. |

    Web Hokej.cz vyzpovídal sportovního manažera a trenéra A-týmu HC Tábor Tomáše Hamaru. Co všechno v povídání s ním zaznělo? 

    Více...
  • Hokej.cz o týmu HC Tábor

    So 05.07. |

    Web Hokej.cz se v mapování změn v kádrech prvoligových mužstev tentokrát věnoval táborskému nováčkovi Maxa ligy a odkryl jeho TOP 5 posil.  

    Více...
  • Tadeáš Schejbal do Liberce

    Út 24.06. |

    Rodák z Tábora, odchovanec Soběslavi a hráč, který trávil žákovská léta v táborských barvách, míří na sever Čech mezi Bílé Tygry. Brankář Tadeáš Schejbal se stěhuje z Českých Budějovic do Liberce, kde by rád rozvinul svůj talent kovaný starty v barvách české reprezentace do šestnácti let. V novém působišti přejeme hodně štěstí!

    Více...
  • Novic v partě kohoutů: Václav Krliš jr.

    Út 17.06. |

    V sobotu dopoledne se táborské hokejové partě dostalo nové posily. Máma Štěpánka a otec Václav přivedli do kohoutí družiny jméno, které už v ní figuruje: Václav Krliš. Šťastným rodičům i Vencovi juniorovi přejeme do dalšího života hodně štěstí, radosti a elánu.  

Starší aktuality