K Jordánu v sobotu míří Moravské Budějovice, Táborští mají Žihadlům rozhodně co vracet

03.10.2014 21:03, autor: Pavel Šácha

Mužstvo HC Tábor se v týdnu usilovně připravovalo na své čtvrté vystoupení v novém ročníku druhé hokejové ligy. Hrát se bude v sobotu od 18 hodin a na táborský zimní stadion k němu zavítají Žihadla z Moravských Budějovic.

K Jordánu v sobotu míří Moravské Budějovice, Táborští mají Žihadlům rozhodně co vracet

HC Tábor - Mor. Budějovice 2019

4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Sobota, 4.10.2014 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 9. Boháč, 27. Havran (Krätzer, Mrkvička), 39. Zayml (Krätzer, Barbora), 57. Mařík (Boháč, Matušík) - 36. Matějka (Vantuch)

Rozhodčí: Mertl - Vavruška, Oudes.   Vyloučení: 7:6   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 986

HC TÁBOR: Klestil - Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák - Kellner, Mrkvička, Seidl - Boháč, Matušík, Mařík - Krätzer, Zayml, Barbora.

MOR. BUDĚJOVICE 2019: Máj - Jakeš, Sobotka, Sechovec, Randa, Latner, Vlaším - Vantuch, Dostál, Matějka,Barták, Pelikán, Lupač, Gottlieb, Horký, Telesz.

 Hosté z jihu Moravy se v minulém týdnu dočkali své první výhry v soutěži, když na domácím ledě udolali Klášterec nad Ohří 4:2. K prvnímu bodovému zisku jim stačilo zdvojnásobit počet vstřelených branek v jednom zápase, protože v těch předchozích prohráli v Bílině i ve Žďáru nad Sázavou shodně 2:5. Tato bilance je prozatím ukotvila na 12. příčce tabulky.

 Kádr budějovického týmu patří k těm mladším v soutěži, ovšem figuruje v něm i několik zkušených harcovníků. Žluto-černý dres obléká od nové sezony také jedna výrazná osobnost. Osmatřicetiletý obránce Tomáš Jakeš patřil k pevným pilířům defenzívy tehdy neporazitelné vsetínské jízdy a získal s týmem z Valašska tři extraligové tituly. Toto angažmá ho na čtyři utkání vyneslo i do národního týmu. V nejvyšší soutěži válel také v barvách Dukly Jihlava, Znojma, Opavy a Českých Budějovic. Zahrál si ve slovenské extralize, německém Wolfsburgu, norském Lillehammeru a na posledních devět sezon se zabydlel v Polsku, kde se radoval z dalšího titulu.

 Pro táborské hokejisty nejsou Moravské Budějovice zrovna oblíbeným soupeřem. S tímto houževnatým týmem si v minulé sezoně nedokázali poradit. Nejprve prohráli na jeho ledě 3:4, v odvetě pokazili slavnostní ráz předvánočního střetnutí porážkou 1:3. Do sobotního duelu si tak ponesou jasnou motivací a touhu po odplatě za tyto výsledky.

 V plánech domácích trenérů chybí jméno obránce Lukáše Kříže, který vinou nemoci nedohrál už duel v Kolíně. V týdnu dostal antibiotika a jeho léčba ještě nějaký ten den potrvá. S nemocí ulehl po minulém zápase také útočník Jakub Krätzer, ten se však ve čtvrtek na led vrátil. Potěšitelnou zprávou pro táborské fanoušky je, že v plném tréninku už je tak obránce Jan Kanov, jenž musel po zranění v přípravě úvod sezony vynechat.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
  • Bratři v kohoutím triku

    Pá 25.07. |

    Pozoruhodná bratrská vazba ožila v rámci tréninků táborského A-týmu na benešovském ledě: na ledě se bok po boku sešli Lukáš Pavlát a Dominik Pavlát. Prvně jmenovaný zastává pozici kondičního kouče táborských kohoutů, jeho starší bratr se pak s elitním výběrem mateřského klubu připravoval na další sezonu v barvách finského Ilves Tampere.  

  • TOMÁŠ HAMARA NA HOKEJ.CZ

    So 12.07. |

    Web Hokej.cz vyzpovídal sportovního manažera a trenéra A-týmu HC Tábor Tomáše Hamaru. Co všechno v povídání s ním zaznělo? 

    Více...
  • Hokej.cz o týmu HC Tábor

    So 05.07. |

    Web Hokej.cz se v mapování změn v kádrech prvoligových mužstev tentokrát věnoval táborskému nováčkovi Maxa ligy a odkryl jeho TOP 5 posil.  

    Více...
  • Tadeáš Schejbal do Liberce

    Út 24.06. |

    Rodák z Tábora, odchovanec Soběslavi a hráč, který trávil žákovská léta v táborských barvách, míří na sever Čech mezi Bílé Tygry. Brankář Tadeáš Schejbal se stěhuje z Českých Budějovic do Liberce, kde by rád rozvinul svůj talent kovaný starty v barvách české reprezentace do šestnácti let. V novém působišti přejeme hodně štěstí!

    Více...
  • Novic v partě kohoutů: Václav Krliš jr.

    Út 17.06. |

    V sobotu dopoledne se táborské hokejové partě dostalo nové posily. Máma Štěpánka a otec Václav přivedli do kohoutí družiny jméno, které už v ní figuruje: Václav Krliš. Šťastným rodičům i Vencovi juniorovi přejeme do dalšího života hodně štěstí, radosti a elánu.  

Starší aktuality