DOROST: Favorit nedostal od táborských bojovníků očekávané body zadarmo

20.09.2020 20:57, autor: Pavel Šácha

Táborští extraligoví dorostenci mohou považovat víkendový vstup do mistrovských bojů za velmi slibný. V duelu s horkým favoritem soutěže z Hradce Králové sice na čtvrteční bodový zisk z Brna nenavázali, ale Východočeši si dlouhou dobu nemohli být svým triumfem jistí. Výkon domácí družiny byl mnohem bojovnější a kvalitnější, než o čem vypovídá konečný výsledek střetnutí.

DOROST: Favorit nedostal od táborských bojovníků očekávané body zadarmo

HC Tábor - Mountfield HK

2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Sobota, 19.9.2020 13:15 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 12. Matašovský (SN), Souš (Dušek) - 5. Kulhánek (Giesl), 15. Giesl (Šimek), 40. Giesl (Šimek, Gaspar), 48. Sláma (Giesl, Šimek), 59. Sláma (Klíma, Koblížek).

Rozhodčí: Červenka - Nekvapil, Zedníková.   Vyloučení: 4:5   Využití: 0:2   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 23:29  

HC TÁBOR: Tesař (Jansa) - Cícha, Herda, Čančura, Eichler, Bečvařík, Janda - Suchan, Matašovský, Fencl, Dušek, Šimák, Souš, Sabiniok, Šindelář, Špánek.

MOUNTFIELD HK: Kasal (Lequin) – Fiala, Beran, Žaba, Kulhánek, Řehák, Červenka – Koblížek (A), Gaspar (C), Sláma, Šimek, Mach, Souček, Trejbal, Giesl (A), Brožek, Král, Klíma, Vencl.


Tomáš Matušík, trenér dorostu HC Tábor – po utkání na Technice:
„Do Brna jsme jeli s velkým respektem a pokorou. Musím ale říct, že jsme tam sehráli výborný zápas. Techniku jsme pustili v první třetině do jednoho nájezdu a dala nám pak jeden hodně šťastný gól, jinak jsme ale měli hru naprosto ve své moci. Výsledek byl sice dlouho těsný, ale neustále jsem si říkal, že nás nemá jak přehrát. Soupeř se pak podle svého zvyku snažil dostat do zápasu dohráváním soubojů po odehrání puku a brutálnějším hokejem, ale my jsme to výtečným pohybem naprosto eliminovali. Musím zmínit, že byl na utkání výborný rozhodčí, který měl cit pro hru." 
Po utkání s Mountfieldem: "Věděli jsme, že nás čeká úplně jiný soupeř. Vzhledem k tomu, že je Hradec považován za jednoho z favoritů na titul, tak je třeba říct, že jsme s ním sehráli skvělý zápas. Mám hluboký respekt k tomu, co kluci předvedli. Je velká škoda, že to nakonec skončilo výsledkem 2:5; průběh zápasu na takový výsledek nevypadal. Naše hra byla totiž opravdu velmi dobrá. Jasně, že v ní byli chyby, ale viděli jsme tam bojovnost, vyrovnali jsme se soupeři v bruslení a možná je chvilkami i předčili. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme v naší přesilovce pět na tři trefili tyč a hosté nám v poslední vteřině dali gól na 2:3. Pak ještě ve třetí části využili přesilovku. Za stavu 2:4 jsme ještě jeli dva sami na branku a proměnit to, soupeř by toho měl ještě plné zuby. To jsou ale samozřejmě kdyby… Každopádně musím kluky pochválit, protože šli až za hranu svých možností. Za tři roky jsme s Hradcem takhle kvalitní utkání nesehráli. Musíme teď jít dál, odrazit se od toho a potvrdit ty výkony v dalších zápasech.“

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
  • Tadeáš Schejbal do Liberce

    Út 24.06. |

    Rodák z Tábora, odchovanec Soběslavi a hráč, který trávil žákovská léta v táborských barvách, míří na sever Čech mezi Bílé Tygry. Brankář Tadeáš Schejbal se stěhuje z Českých Budějovic do Liberce, kde by rád rozvinul svůj talent kovaný starty v barvách české reprezentace do šestnácti let. V novém působišti přejeme hodně štěstí!

    Více...
  • Novic v partě kohoutů: Václav Krliš jr.

    Út 17.06. |

    V sobotu dopoledne se táborské hokejové partě dostalo nové posily. Máma Štěpánka a otec Václav přivedli do kohoutí družiny jméno, které už v ní figuruje: Václav Krliš. Šťastným rodičům i Vencovi juniorovi přejeme do dalšího života hodně štěstí, radosti a elánu.  

  • JAROSLAV SVEJKOVSKÝ VE FILADELFII

    Čt 05.06. |

    Odchovanec táborského hokeje Jaroslav Svejkovský pokračuje v trenérském angažmá ve slavné NHL. Osmačtyřicetiletý kouč se od Kosatek z Vancouveru stěhuje za hlavním trenérem Rickem Tocchetem do organizace Philadelphia Flyers. Přejeme mu hodně štěstí a sportovních i osobních úspěchů!  

    Více...
  • DOMINIK PAVLÁT NA HOKEJ.CZ

    Čt 29.05. |

    Hokej.cz přinesl rozhovor s táborským odchovancem Dominikem Pavlátem, který v uplynulé sezoně hájil branku Ilves Tampere  v nejvyšší finské soutěži a prodloužil s tímto týmem smlouvu o další rok.

    Více...
  • Jakub Matušík posilou Milevska

    Čt 15.05. |

    Útočník Jakub Matušík po ukončení své veleúspěšné kariéry v barvách mateřského Tábora. Ještě nekončí. Jako svou ústřední posilu ho představil sousední nováček druhé hokejové ligy z Milevska, v jehož dresu se tak sejde s několika někdejšími spoluhráči.        

    Více...
Starší aktuality