Do Tábora v úterý dorazí další prvoligista: kohouti vyzvou jihlavskou Duklu
Pouhých pět dní po vítězné zápasové premiéře s Třebíčí (6:5) nastoupí táborští hokejisté k další konfrontaci s prvoligovým soupeřem. V úterý 20. srpna od 18 hodin přivítají na svém ledě mužstvo jihlavské Dukly, což je pro fanoušky kohoutů další ohromná výzva k návštěvě zimního stadionu.

Táborský celek teprve ve čtvrtek otevřel svůj zápasový program, zato Jihlavští už mají za sebou čtyři přípravná střetnutí. V prvním z nich uspěli na ledě přerovských Zubrů, odkud si odvezli vítězství 5:4 po nájezdech, o dva dny později pak přehráli domácí Piráty z Chomutova poměrem 4:1. Další dvě prověrky se odehrály v rámci Letních hokejových her pořádaných pardubickým Dynamem. V jejich prvním utkání si Dukla zajistila finálovou účast vysokou výhrou 7:2 nad pražskou Slavií, ale v souboji o prvenství museli strávit první porážku – pardubickému B-týmu podlehla těsně 2:3.
Zápasy mezi druholigovým táborským týmem a Jihlavou v letním období se staly tradiční položkou v prázdninovém kalendáři obou celků. Loni se utkaly dvakrát, přičemž prvoligista z Horácka zvítězil v Táboře 2:1 po nájezdech a „doma“ v Pelhřimově stejným poměrem, avšak v základní hrací době. O rok dříve Táborští doma silného soka porazili 4:0 a v odvetě mu podlehli 2:3.
Táborští hráči v úterý vyrukují na soupeře v bílých dresech a oproti úspěšné premiéře i v pozměněné sestavě. Chybět v ní bude obránce Tomáš Hubata, jenž si ve čtvrtek po zásahu pukem přivodil zlomeninu prstu na ruce a čeká ho delší pauza, a nadále také Lukáš Kříž, který už se ale znovu zapojil do tréninku. Útočná vozba hlásí kompletní stav, a tak si svou zápasovou premiéru v táborském dresu odbydou novicové Václav Adamec a Jakub Matai. Hrát bude také zkušený Jakub Matušík a juniorský obránce Matěj Gajdolín. V brance by se měl opět představit Matěj Žajdlík, zatímco jeho parťák Oliver Šatný dostane příležitost v dalších utkáních.