Táborský zimní stadion prožil pořádně chladný a ponurý středeční večer. Výsledek třetího osmifinálového střetnutí mezi táborským týmem a Baníkem Příbram zavál radostnou euforii do hostující šatny, což znamená, že v pátek budou kohouti na příbramském ledě odvracet konec sezony.

HC Tábor - HC Baník Příbram

1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Středa, 15.3.2023 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 49. Dančišin (Kohút, Suchánek) - 9. Zdeněk (Hasman, Bečvář), 49. Havlín (Gengel, Pinkas).

Rozhodčí: Barek, Bernat - Jurak, Tuháček.   Vyloučení: 5:7 - navíc Duchan (Tábor) 5+OK, Eret (Příbram) 5+OK.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:1   Střely: 29:15   Diváci: 2522

HC TÁBOR: Gába (Dvořák) - Plášil, Hubata, Suchánek, Hajič, Černý, Krejčí, Janda - Seidl, Matušík, Šulek - Endál, Milfait, Bárta - Kohút, Vlček, Bahenský - Prášek, Dančišin, Duchan - Duda.

HC BANÍK PŘÍBRAM: Šorf (Čech) - Zdeněk, Havlín, Saňa, Zedek, Grubner, Vinš, Patzelt - Kafka, Dragoun, Gengel, Bednařík, Bečvář, Josefus, Eret, Hasman, Pinkas, Furch, Brzák.

Středeční utkání mělo příznivější úvod pro hokejisty z Příbrami. Domácí tým sice od úvodních minut vyvíjel snahu
o aktivní hru, svého soupeře přestřílel, přesto musel po první části dohánět jednobrankové manko. Postarala se o to situace z 9. minuty, kdy se hosté bez povšimnutí dostali do přečíslení a nikým nepokrytý obránce Zdeněk uklidil nezištnou přihrávku Hasmana do odkryté části Gábovy klece – 0:1. V polovině 12. minuty si vynutil Matušík faul
na Dragounovi a v následné přesilovce kohoutů bylo brankáři Šorfovi pořádně horko, ani v jednom případě, kdy puk poskakoval před odkrytou brankou, se však nenašla hůl, která by ho usměrnila za brankovou čáru. V závěru třetiny
se naopak Táborští museli bránit početní výhodě soupeře, která se na osmačtyřicet vteřin dokonce proměnila
na dvojnásobnou, prvotnímu ohrožení se ale domácí ubránili.

Ve druhém dějství diváci neviděli gól, zato však ochozy rozbouřila dvě vyloučení na 5 minut plus do konce utkání. První se narodilo na konci 25. minuty, kdy extáborského Hasmana trefil kolenem domácí dlouhán Duchan a po debatě rozhodčích zamířil pod sprchy. O necelé čtyři minuty později stihl tentýž osud hostujícího Ereta, jenž v přerušené hře sekl Práška do rozkroku a rovněž si u kustoda předčasně vyzvedl klíče od šatny. Hra v početní výhodě na obou stranách tu a tam vygenerovala nebezpečí, ale bez kýženého gólového efektu. Těžší práci měl v závěru třetiny Šorf; Černého rána při slibném přečíslení prosvištěla nad brankou, Dančišin se ocitl příliš blízko příbramskému brankáři a měl příliš málo prostoru posunout puk za jeho záda.

Dění v závěrečné dějství otevřela přesilová hra příbramské družiny a její následná obrovská šance, při které už měli hosté ruce nad hlavou, ale radost jim kouzelným zákrokem pokazil gólman Gába. V polovině
'48. minuty se provinil proti pravidlům příbramský Saňa a Táborským
se otevřela cesta k vyrovnání, namísto toho je ale postihla velká nepříjemnost. Po ztrátě puku a zaváhání ve středním pásmu se oslabení hosté dostali do přečíslení tří hráčů na jednoho, a přestože Gába první Gengelovu střelu vytěsnil, na dorážku Havlína už ale stačit nemohl – 0:2. Ještě než stihl tento okamžik definitivně pošramotit sebevědomí domácích hráčů, rozčísl neveselou atmosféru na stadionu paprsek naděje na výsledkové zvrat. Třiadvacet sekund po druhé brance Baníku putoval na trestnou lavici jeho kapitán Josefus a na osmatřicet sekund uvrhl své mužstvo do oslabení tří proti pěti.A právě táborští hokejisté konečně prolomili doposud neprostupnou gólovou bariéru – kombinaci po ose Suchánek – Kohút – Dančišin zakončil z bezprostřední blízkosti posledně jmenovaný a strhl ohromnou bouři v ochozech – 1:2. Bohužel pro většinu z více než dva a půl tisíce hokejových fanoušků už domácí další změnu stavu utkání neobstarali, a to i přesto, že si zahráli ještě jednu přesilovou hru a v závěru ještě zkusili zlomit odpor soupeře při hře bez brankáře. Nepodařilo se a v utkání zvítězil tým, který byl víc než co jiného klidnější a soustředěnější.

ALEŠ KRÁTOŠKA, trenér A-týmu HC Tábor:

„Zápas se samozřejmě hrozně těžko hodnotí. Z naší strany v něm byla obrovská nervozita; za tu dobu, co jsem tady, jsem ještě neviděl, že by to klukům takhle odskakovalo. Snaha tam byla, ale
o co víc chcete, o to méně to jde. Obzvlášť teď je ale potřeba zachovat klid, i když ten tlak tady samozřejmě je. Bohužel nás srazil nevyužité přesilovky a neproměněné šance, kdy puk několikrát skákal po brankovišti, ale nic z toho nebylo. Na druhé straně jsme solidně odehráli oslabení. Fantastičtí znovu byli fanoušci, před kterými zase musíme smeknout. Chápu jejich zklamání,
stejné to máme i my.  V prvním zápase bylo všechno, co jsme trénovali, co fungovalo a přineslo nám úspěch, ale najednou je to úplně jinak a všechno se ztratilo. Je teď na všech hráčích, aby se k tomu dokázali vrátit.  Stále je to 2:1 na zápasy a k postupu je potřeba třetí bod.“