Zlatý drak neměl nárok, Táborští mu uštědřili patnáctibrankový výprask

09.01.2020 13:27, autor: Pavel Šácha

Na zimním stadionu ve Slaném se ve čtvrtek odehrál poslední vzájemný zápas „domácího“ China Golden Dragon s hokejisty Tábora. Hosté od Jordánu tentokrát neponechali vůbec nic náhodě a už v první části hry položili sedmi brankami základ pozdější drtivé výhře. Jediným negativem na dobře sehraném utkání s outsiderem soutěže se stal gól inkasovaný pouhou minutu před koncem, který překazil velmi pozornému brankáři Davidu Novákovi cestu za čistým kontem.

Zlatý drak neměl nárok, Táborští mu uštědřili patnáctibrankový výprask

Golden Dragon - HC Tábor

1:15 (0:7, 0:6, 1:2)

Čtvrtek, 9.1.2020 19:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 59. Husárik (Xiang) - 1. Havran (Seidl), 2. Zayml (Řepík, Prášek), 6. Černý (Seidl, Heřman), 8. Heřman (Seidl, Matušík), 17. Prášek (Pejchal), 19. Seidl (Bouška), 20. Prášek (Řepík, Zayml), 23. Seidl (Černý, Matušík), 25. Březina, 26. Řepík (Matušík, D. Novák), 29. Heřman (Matušík, Skočovský), 31. Trummer (Bárta, Březina), 37. Radoš (Řepík, Skočovský), 48. Prášek (Řepík, Zayml), 53. Havran (Blažek, Březina).

Rozhodčí: Vyštejn - Gabriel, Zmeškal.   Vyloučení: 6:2 - navíc Nagy (China Golden Dragon) 5+OK.   Využití: 0:4   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 19:49   Diváci: 35

GOLDEN DRAGON: Han Wang (37. Pengfei Han) – J. Kučera, Si, Yi Guan, Yuhang Han, Zich, Yao, Xiaodong Wang – Zhang, Hang Li, Bláha, Xiang, Chu, Husárik, Nagy, Zhou, Mingjue Li, Ma, od 21. navíc M. Kučera.

HC TÁBOR: D. Novák (M. Novák) - Havran, Bouška, Černý, Havelka, Skočovský, Radoš - Bárta, Trummer, Březina - Seidl, Matušík, Heřman - Prášek, Zayml, Řepík - Blažek, Kadilák, Pejchal.

 

Táborské mužstvo si ve svých čtvrtečních plánech červeně zakroužkovalo sousloví „nic nepodcenit“. Na rozdíl od předchozího vystoupení v hájemství Golden Dragon, kdy se ještě v úvodu poslední části hry obávali o bodový zisk, tentokrát nastoupili do zápasu maximálně koncentrovaní a v podstatě už po pár minutách bylo jasné, že senzační titulky hokejová periodika neozdobí.

Už po sedmi vteřinách hry sice Bárta svůj samostatný únik neproměnil, ale o čtyřicet sekund později se po Seidlově střela zapsal šťastně mezi střelce Havran – 0:1. V čase 1:16 zafungovala spolupráce třetí formace kohoutů a osamocený Zayml pohodlně zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2. Na začátku 6. minuty se ujala první přesilovka táborského týmu a za záda Wanga zapadla svižná střela obránce Černého – 0:3. O dvě minuty později zakončil manévry druhého útoku kapitán Heřman a zvýšil na rozdíl čtyř gólů. V tento moment gólová jiskra ve hře Jihočechů načas pohasla a k zakončení se několikrát dostali i domácí hráči, jimž ovšem zkazil radost pozorný brankář David Novák. Další příznivou střeleckou vlnu našel celek z Tábora až v posledních čtyřech minutách první třetiny. Na konci 17. minuty přetavil Pejchalovu přihrávku zpoza branky v pátý gól kohoutů Prášek, dvě minuty poté se neomylně prosadil Seidl a honosný účet úvodní části hry uzavřel svým druhým gólem v zápase Prášek – 0:7.

Chuť bavit sebe i diváky neopustila hosty ani ve druhé části hry. V úvodu 23. minuty putoval puk po ose Matušík – Černý až k přesně zakončujícímu Seidlovi a za dalších osmdesát vteřin neomylně prostřelil Wanga důsledný Březina – 0:9. Další významné momenty prostřední periody nesou podpis brankáře D. Nováka. Nejprve zlikvidoval únik Zhenga a vzápětí – byť s úlevným štěstím – zapsal podíl na desátém zásahu táborské družiny. Právě jeho dlouhá přihrávka přes soupeřovu hůl totiž našla Matušíka, jenž okamžitě vybídl ke skórování Řepíka – 0:10. Ve 29. minutě si za soupeřovou brankou otevřel úřad Matušíka a Heřman jeho přesně načasovanou přihrávkou nepohrdl – 0:11. Ve 32. minutě se odměnil za trpělivost při léčbě vleklého zranění Trummer a přesnou střelou z hranice kruhu přidal dvanáctou trefu táborské družiny. Poslední slovo si vzal v prostředním dějství Radoš, jenž se blýskl nekompromisním zakončením z mezikruží a zvýšil na 0:13. Za tohoto stavu ztratil trpělivost a osobní víru brankář Wang a pustil do brankoviště China Golden Dragon parťáka Hana. Ten se hned blýskl parádními zákroky proti tutovce Březiny i samostatnému úniku Heřmana a prokázal, že jeho kvalitní výkony v přechozích vzájemných zápasech nebyly náhodné.

V závěrečné dvacetiminutovce už se hostující tým spokojil s podstatně skromnější porcí gólové radosti. Ve 47. minutě dovršil svůj zápasový hattrick Prášek a o sedm minut později zapsal svůj druhý zásah v utkání a sedmý v sezoně Havran – 0:15. Necelé tři minuty před koncem měl šestnáctý gól na hokejce Radoš, ale napálil jen spojnici Hanovy klece. Nutno přiznat, že v průběhu třetí části několikrát výrazně zahrozili i domácí hokejisté, ale brankář D. Novák je několika výtečnými zákroky držel na uzdě. O to smutnější je, že pouhou minutu před koncem přišel po hrubce svých spoluhráčů a zakončení Husárika do odkryté části branky o čistý štít, který by si zcela jistě zasloužil – 1:15.

Slovo trenéra

Arpád Györi, HC Tábor: „Čekali jsme od soupeře přece jen výraznější odpor. Důležité bylo, že se nám hned v úvodu podařilo dát rychlé góly, dostali jsme zápas pod svou kontrolu a mohli ho dohrát v poklidu. Měli jsme ve hře velmi dobré pasáže, ale byly tam i některé momenty, kdy jsme nechali vyniknout Davida Nováka v brance. Každopádně jsem rád, že k tomu kluci přistoupili svědomitě a zápas takto zvládli. Teď ale musíme honem přepnout a připravit se na sobotu, kdy nás čeká nesmírně těžké utkání s Příbramí.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality