Zdraví je mnohem cennější než to všechno kolem, řekl Jan Polášek v šatně kohoutů

09.09.2021 23:33, autor: Pavel Šácha

Z úterního přípravného utkání se kohouti vrátili s nepořízenou. Porážka 1:5 je mrzela, přesto si táborská výprava přibalila na cestu domů i hřejivý pocit z okamžiků, které zápasu předcházely. Ještě před zahajovacím buly předali manažer HC Tábor Miroslav Volena a člen správní rady klubu Pavel Kratochvíl šek v hodnotě 20 000 Kč Janu Poláškovi, hodonínskému brankáři, kterému tornádo poničilo dům. K emotivní chvilce ale došlo o několik desítek minut později v útrobách Zimního stadionu Václava Nedomanského.

Jan Polášek, ke kterému podpora z táborského hokejového klubu směřovala, navštívil po první třetině táborskou kabinu, aby hráčům – a jejich prostřednictvím
i dalším lidem, kteří přispěli – poděkoval
za pomoc. Zároveň jim ve zkratce převyprávěl svůj příběh.
 „Tornádo nám dům totálně zničilo. To, co bylo vevnitř, skončilo venku. Okna, fasáda, střecha, všechno bylo rozmlácené. Zůstala sice hrubá stavba, ale je to tak, že začínáme v podstatě odznovu. To nejdůležitější je ale jednoznačně zdraví. Na jednu stranu člověk řeší barák, auto, zahradu a všechno kolem; když pak ale vidí, že jeho zhruba stejně starý soused, který se snažil nějaké věci zachránit, leží dva měsíce po tornádu v nemocnici… V tomhle duchu jsem to říkal
i tady klukům. Mnohdy se honíme za věcmi, které nám připadají nějakým způsobem důležité, ale ono je vlastně všechno jinak. Přijde fáze, kdy si každý uvědomí, že zdraví je mnohem cennější než všechno to kolem nás. Jsem rád, že jim tady můžu osobně poděkovat za tu krásnou podporu a držím jim palce nejen v hokeji, ale hlavně v životě, prohlásil Jan Polášek.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
 • David Novák se připravuje s Pískem

  Čt 17.06. |

  Táborský gólman David Novák může strávit nadcházející druholigový ročník v barvách píseckých Králů. V minulých dnech se zapojil do přípravy týmu od Otavy, kterou má ve své režii trenér Luboš Rob. O jeho případném přesunu do Písku či setrvání v Táboře se rozhodne v příštích týdnech. 

 • Podcast s Lukáše Endálem na hokej.cz

  Po 14.06. |

  Server hokej.cz zveřejnil povídání s Lukášem Endálem, zkušenou novou posilou druholigových kohoutů. 

  Více...
Starší aktuality