Z jedné bitvy do druhé! Dva dny po duelu na Kobře hostí kohouti Havlíčkův Brod

11.01.2022 18:03, autor: Pavel Šácha

V podstatě před pár desítkami hodin zazněla závěrečná siréna utkání na Kobře, a táborští hokejisté už stojí na prahu dalšího náročného duelu. Tradiční druholigový protivník z Havlíčkova Brodu zavítá k Jordánu ve středu 12. ledna v 18 hodin.

Z jedné bitvy do druhé! Dva dny po duelu na Kobře hostí kohouti Havlíčkův Brod


Od havlíčkobrodského celku lze na táborském ledě očekávat všechno, jen ne bázlivý výkon a přehnaný respekt. A to ani přesto, že s domácími kohouty nezískali v dosavadních čtyřech vzájemných utkáních ani bod. Naopak, na aktuálně vedoucí tým tabulky si mohou svěřenci Michala Konečného věřit víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Doma v Kotlině s ním sice v obou případech prohráli o pět branek (1:6, 2:7), na jihu Čech ho však řádně potrápili a k bodovému zisku jim dvakrát chyběl jediný gól (2:3, 3:4).

Sonda do tábora soupeře

Poslední vzájemný souboj se uskutečnil na brodském stadionu před necelým měsícem, přesto se před středečním pátým utkáním dost změnilo. Tým z města Karla Havlíčka Borovského sice opustili útočník David Košťál a čerstvě také mladý obránce Pavel Zvěřina, v tu chvíli už ale měli bruslaři v kapse dohodu se dvěma posilami z Chance ligy: odchovancem Jakubem Petržilkou, který doposud sbíral ostruhy v ofenzívě Kolína, a Danielem Kabelkou, jenž prošel Havířovem, Kadaní a naposledy Jihlavou. Návrat do sestavy navíc inicioval i matador Miroslav Třetina, a hned se blýskl vstřeleným gólem.
Tato vítaná pomoc dorazila do mužstva, které patří – i přes poměrně mladý věkový průměr – k tomu lepšímu, co třetí nejvyšší soutěž nabízí. Aktuálně hájí čtvrtou příčku zaručující účast v play-off před dotírajícím konkurentem z Klatov, který na něj ztrácí dva body. V čistě teoretické rovině se tak mohou ve středu utkat na táborském stadionu budoucí soupeři z prvního dějství vyřazovacích bojů.

Jak už bylo několikrát uvedeno, klenotem Havlíčkova Brodu je brankářský post. Podobně jako táborští trenéři dávají i jejich kolegové z Kotliny prostor oběma maskovaným mužům, kteří se jim odvděčují výtečnými výkony. I v duelech s kohouty zářil Martin Nedvěd, naposledy na sebe významně upozornil Ondřej Chaloupek, jenž přiváděl k zoufalství elitní střelce Kobry a pomohl tak v bitvě s druhým týmem tabulky nastartovat luxusní obrat z 0:2 na konečných 3:2. V produktivitě dorovnali hranici 30 bodů dva muži, a to Tomáš Mlynář (11+19) a po kanadských bodech neúnavně prahnoucí starý lišák Luboš Voříšek (7+23). Nejlepším střelcem Brodských je však momentálně bojovník Petr Kuchta s 12 přesnými zásahy.

Z táborské šatny

Táborští procházejí prozatím nesložitější zkouškou v aktuálním ročníku soutěže. Zatímco jejich protivník v pondělí zbrojil na středeční duel odpočatý a v domácích podmínkách, kohouti nasedli do klubového autobusu Táborské dopravní a vydali se k dohrávanému šlágru soutěže na pražský Braník. Domů si nakonec přivezli jen bod za porážku 3:4 v prodloužení, především vinou nízké produktivity, jež znehodnotila jejich jinak kvalitní výkon.

Stejně jako v posledních dvou zápasech budou i proti Havlíčkovu Brodu postrádat tři důležité hráče, dlouhodobě zdravotně indisponovaného Jakuba Matušíka a „studenty“ Milana Dančišina s Tomášem Hajičem. Nezbývá než věřit, že se k těmto absencím nepřidají další, tým v náročném programu najde potřebné množství sil a zápas s houževnatým a kvalitním soupeřem dovede k příznivému výsledku.

UPOZORNĚNÍ - COVIDOVÁ OPATŘENÍ

http://hctabor.com/clanky/covid-19-aktualni-narizeni-pro-hrace-divaky-rodice-a-sportovni-verejnost/?liveMode=1

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality