Ve Švýcarsku odkryli naleziště cenných kovů. U13 veze zlato, "patnáctka" bronz!

07.04.2019 23:36, autor: Pavel Šácha

Spousta nesmazatelných zážitků, radosti, zkušeností, a s nimi i nové cenné trofeje do sbírky úspěchů táborského hokeje. To všechno si s sebou přibalí mladí kohouti na zpáteční cestu ze švýcarského Yverdonu. Mladší výběr U13 ukořistil v turnaji Raiffeisen International Cup ten úplně nejcennější pohár a sním i sadu zlatých medailí, ale ani starší tým U15 nejede domů s prázdnou. Jeho úspěch na zahraniční scéně se stejně jako v loňském roce zbarvil dobronzova.

Ve Švýcarsku odkryli naleziště cenných kovů. U13 veze zlato, "patnáctka" bronz!


TURNAJ U13

SEMIFINÁLE: HC Tábor – Rapaces de Gap 6:0

Branky: Klatovský, Křepelka (Kovanda), Anděl (Mohyla, Kovanda), Jirášek (Bačo), Klatovský, Sochůrek (Křepelka). Střely: 13:4. Vyloučení: 2:2 (Jirášek, Kovanda).
Úspěšnost brankářů: Šrámek 100 %, Ostrý 100 %.

FINÁLE: HC Yverdon – HC Tábor 1:3

Branky Tábora: Pospíchal (Bačo), Klatovský, Sochůrek (Křepelka, Jirášek). Střely: 14:8. Vyloučení: 3:2. Úspěšnost brankáře: Šrámek 93,33 %.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen táborský Jan Pospíchal a nejlepším obráncem Pavel Jirášek. Nejlepším hráčem týmu HC Tábor byl zvolen Antonín Klatovský.

TURNAJ U15

SEMIFINÁLE: HC Yverdon – HC Tábor 3:1

Branka Tábora: Lutovský (Kupka). Střely: 9:13. Vyloučení: 1:3 (Eichler, Koreš, Kupka, soupeř dvě přesilovky využil). Úspěšnost brankáře: Jansa 86,66 %.

O 3. MÍSTO: HC Tábor - Valais Chablais Future 4:0

Branky: Lutovský (Kupka), Cícha (Seidl), Eichler, Sabiniok (Koreš, Čeněk). Střely: 19:5. Úspěšnost brankářů: Jansa (100 %, Noháč 100 %.

Jako nejlepšího obránce turnaje starších mužstev ocenil jeho direktoriát Matyáše Cíchu. Nejlepším hráčem tým HC Tábor byl zvolen Petr Pospíchal.       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

Starší aktuality