Ve Švýcarsku odkryli naleziště cenných kovů. U13 veze zlato, "patnáctka" bronz!

07.04.2019 23:36, autor: Pavel Šácha

Spousta nesmazatelných zážitků, radosti, zkušeností, a s nimi i nové cenné trofeje do sbírky úspěchů táborského hokeje. To všechno si s sebou přibalí mladí kohouti na zpáteční cestu ze švýcarského Yverdonu. Mladší výběr U13 ukořistil v turnaji Raiffeisen International Cup ten úplně nejcennější pohár a sním i sadu zlatých medailí, ale ani starší tým U15 nejede domů s prázdnou. Jeho úspěch na zahraniční scéně se stejně jako v loňském roce zbarvil dobronzova.

Ve Švýcarsku odkryli naleziště cenných kovů. U13 veze zlato, "patnáctka" bronz!


TURNAJ U13

SEMIFINÁLE: HC Tábor – Rapaces de Gap 6:0

Branky: Klatovský, Křepelka (Kovanda), Anděl (Mohyla, Kovanda), Jirášek (Bačo), Klatovský, Sochůrek (Křepelka). Střely: 13:4. Vyloučení: 2:2 (Jirášek, Kovanda).
Úspěšnost brankářů: Šrámek 100 %, Ostrý 100 %.

FINÁLE: HC Yverdon – HC Tábor 1:3

Branky Tábora: Pospíchal (Bačo), Klatovský, Sochůrek (Křepelka, Jirášek). Střely: 14:8. Vyloučení: 3:2. Úspěšnost brankáře: Šrámek 93,33 %.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen táborský Jan Pospíchal a nejlepším obráncem Pavel Jirášek. Nejlepším hráčem týmu HC Tábor byl zvolen Antonín Klatovský.

TURNAJ U15

SEMIFINÁLE: HC Yverdon – HC Tábor 3:1

Branka Tábora: Lutovský (Kupka). Střely: 9:13. Vyloučení: 1:3 (Eichler, Koreš, Kupka, soupeř dvě přesilovky využil). Úspěšnost brankáře: Jansa 86,66 %.

O 3. MÍSTO: HC Tábor - Valais Chablais Future 4:0

Branky: Lutovský (Kupka), Cícha (Seidl), Eichler, Sabiniok (Koreš, Čeněk). Střely: 19:5. Úspěšnost brankářů: Jansa (100 %, Noháč 100 %.

Jako nejlepšího obránce turnaje starších mužstev ocenil jeho direktoriát Matyáše Cíchu. Nejlepším hráčem tým HC Tábor byl zvolen Petr Pospíchal.       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
Starší aktuality