Ve sluji bílinských Draků zatím pohoda nevládne, o to těžší úkol ale její táborské dobyvatele čeká

16.11.2014 11:32, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté stráví sváteční pondělí na cestách. Cílem jejich další druholigové výpravy se stane stadion v Bílině, který obývá aktuálně předposlední tým skupiny Západ.

Ve sluji bílinských Draků zatím pohoda nevládne, o to těžší úkol ale její táborské dobyvatele čeká

HC Draci Bílina - HC Tábor

4:3p (1:1, 1:1, 1:1)

Pondělí, 17.11.2014 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 18. Procházka (Zdeněk, Havlůj), 22. Kýhos (Havlůj), 56. Zdeňek (Veselý, Procházka), 62. Havlůj (Přeučil) - 14. Krätzer (TS), 37. Kellner (Mrkvička, Kříž), 47. Krätzer (TS)

Rozhodčí: Kostourek - Ševic, Votrubec.   Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 203

HC DRACI BÍLINA: Chabr (Škubal) – Veselý, Procházka Tomáš, Bittner, Machač, Brettschneider, Havlůj, Jirkovský – Přeučil, Kýhos, Salač, Zika, Procházka Jakub, Zdeněk, Trubenekr, Markulinec, Sekerka, Racek, Brandejský, Čmolík.

HC TÁBOR: Klestil (Panec)- Černý, Havran, Kanov, Kříž, Heršálek, Hlaveš, Dvořák - Kellner, Mrkvička, Seidl - Krätzer, Boháč, Mařík - Barbora, Zayml, Březina - (Blažek).

Zatímco sami odpočívali, ostatní účastníci soutěže v sobotu hráli a vývoj dvanáctého kola opět promíchal neuvěřitelně našlapané pořadí v popředí tabulky. Táborové mužstvo se bez vlastního přičinění propadlo na šestou pozici, a právě duel na ledě bílinských Draků by se pro něj mohl stát výtahem směřujících zpět do vyšších pater.

 Jeho pondělní hostitel zatím nemá na růžích ustláno a pouhých sedm bodů z jedenácti střetnutí položilo pro jeho další působení v soutěži hodně chatrné základy. Ze svého stínu nevystoupili Severočeši ani v sobotu, kdy prohráli na ledě Klášterce nad Ohří hladce 3:8.

Z tábora soupeře

 Při pohledu na současný tým Bíliny ovšem není jakékoliv podcenění na místě. Mezi mladíky z líhně Litvínova a Ústí nad Labem působí několik ostřílených borců s bohatými ligovými zkušenostmi. Jmenovat můžeme například obránce Aleše Havlůje s Martinem Kunrtem, exděčínského útočníka Lukáše Ziku, Tomáše Přeučila, Vlastimila Salače i další forvardy. A vazby na jih Čech? V přípravě táborského HC se před dvěma lety krátce mihl útočník Michael Šrámek. Fandové Kohoutů dobře znají jméno Vladimíra Kýhose, především ale díky jeho otci, který stál na prvoligové střídačce Tábora a v současnosti vede Kometu Brno. V sousedních jihočeských klubech z Písku a Milevska působil hokejový „poutník“ ze současného kádru Ústí nad Labem Petr Markulinec. Celý bílinský soubor pak má pod palcem, majitel, manažer a trenér v jedné osobě Miroslav Kanis, jenž před lety kratičce účinkoval v roli asistenta trenéra HC Tábor po boku Karla Slabého.

Z domácí šatny

 Táborští hráči si rozhodně nemohou myslet, že je čeká na severu Čech snadné utkání. Zatím každý vzájemný zápas na bílinském ledě hodně bolel a cesta za bodovým ziskem se rodila nesmírně těžko až v závěrečných minutách. V předminulé sezoně vyhrál favorit v hájemství Draků až v prodloužení 3:2, letos v lednu se pak musel do poslední chvíle obávat o vítězství 2:1.

 Uplynulý týden bez zápasového vytížení pochopitelně vyplnila u Jordánu série tréninkových jednotek. Potěšitelné je, že po Jakubovi Šimákovi ukončil dlouhé období bez hokeje i další útočník Filip Kolomý, byť si ještě na návrat do druholigového kolotoče počká. V rekonvalescenci zůstává kapitán Jakub Matušík.

 Zahajovací hvizd pondělního duelu v Bílině zazní v 18 hodin a web HC Tábor se znovu pokusí odeslat z jeho průběhu do Tábora několik žhavých depeší. Jaké zprávy budou obsahovat?   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality