Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin

21.08.2019 17:12, autor: Pavel Šácha

Netradičně v 18.30 hodin vyrukují ve čtvrtek táborští hokejisté do svého pátého přípravného střetnutí. Na svůj stadion si pozvali staronového účastníka třetí nejvyšší soutěže z Příbrami.

Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin


Středočeský tým se vrátil na druholigovou scénu po letech strávených v krajské lize. Posloužila mu k tomu licence podstoupená od Letňan. A jak je zřejmé ze zpráv o přípravě příbramského týmu, reprezentanti z města uranu rozhodně nehodlají přijmout roli ustrašeného nováčka. Nová šéf sportovního úseku, ostřílený Jihočech Jan Tlačil, skládá dohromady zajímavý kádr s řadou hráčů, kteří posbírali hodně zkušeností nejen ve druhé lize, ale také ve vyšších tuzemských patrech.
 Z pohledu táborských příznivců je bezesporu hodně zajímavou postavou velezkušený brankář Jakub Čech. Někdejší mládežnický reprezentant s extraligovými i prvoligovými zkušenostmi byl před devíti lety velkou oporou kohoutů při jejich poslední prvoligové anabázi. Z minulého ročníku si mohou fandové od Jordánu pamatovat obránce Luboše Adama, který strávil podstatnou část minulé sezony právě v Táboře. V šatně Příbrami se schází mimo jiné i několik hráčů z loňského kádru Nymburka, který se přednedávnem ze soutěže odhlásil. Známou postavou je v neposlední řadě také bojovný matador Ladislav Gengel či další velezkušený hráč Petr Šinágl.

Příbramští mají stejně jako táborský celek za sebou čtyři přípravné duely. Dvakrát si to rozdali s čínským účastníkem tuzemské druhé ligy China Golden Dragon. Doma ho rozdrtili výsledkem 13:2, a také v odvetě na stadionu ve Slaném nad ním zvítězili, byť už skromnějším rozdílem 5:3. Mezi těmito duely si příbramské mužstvo připsalo výhru nad Pískem v poměru 6:3 a dosavadní blok herních prověrek zakončilo páteční porážkou 0:5 v Praze na Kobře.

Táborský tým vyrukuje do zápasu jen dva dny po výpravě do Znojma, kde v gólově bohaté prověrce udolal soupeře z Moravských Budějovic 8:5. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech nechali některé hráče odpočívat či plnit si své pracovní povinnosti, někteří další absentovali vinou zdravotních potíží. To je také zatím jediný zásadní a krajně nepříjemný problém, který Táborští musejí řešit.
 Ve čtvrtečním utkání s Příbramí se táborská sestava znovu promění a zasáhnou do něj ti zdraví hráči, kteří do Znojma necestovali. Fanoušci kohoutů uvidí poprvé čerstvé posily Milana Dančišina a Vincenta Kesziho, naopak plánovaná premiéra dalšího novice Jana Bárty se vinou nemoci odkládá.              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality