Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin

21.08.2019 17:12, autor: Pavel Šácha

Netradičně v 18.30 hodin vyrukují ve čtvrtek táborští hokejisté do svého pátého přípravného střetnutí. Na svůj stadion si pozvali staronového účastníka třetí nejvyšší soutěže z Příbrami.

Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin


Středočeský tým se vrátil na druholigovou scénu po letech strávených v krajské lize. Posloužila mu k tomu licence podstoupená od Letňan. A jak je zřejmé ze zpráv o přípravě příbramského týmu, reprezentanti z města uranu rozhodně nehodlají přijmout roli ustrašeného nováčka. Nová šéf sportovního úseku, ostřílený Jihočech Jan Tlačil, skládá dohromady zajímavý kádr s řadou hráčů, kteří posbírali hodně zkušeností nejen ve druhé lize, ale také ve vyšších tuzemských patrech.
 Z pohledu táborských příznivců je bezesporu hodně zajímavou postavou velezkušený brankář Jakub Čech. Někdejší mládežnický reprezentant s extraligovými i prvoligovými zkušenostmi byl před devíti lety velkou oporou kohoutů při jejich poslední prvoligové anabázi. Z minulého ročníku si mohou fandové od Jordánu pamatovat obránce Luboše Adama, který strávil podstatnou část minulé sezony právě v Táboře. V šatně Příbrami se schází mimo jiné i několik hráčů z loňského kádru Nymburka, který se přednedávnem ze soutěže odhlásil. Známou postavou je v neposlední řadě také bojovný matador Ladislav Gengel či další velezkušený hráč Petr Šinágl.

Příbramští mají stejně jako táborský celek za sebou čtyři přípravné duely. Dvakrát si to rozdali s čínským účastníkem tuzemské druhé ligy China Golden Dragon. Doma ho rozdrtili výsledkem 13:2, a také v odvetě na stadionu ve Slaném nad ním zvítězili, byť už skromnějším rozdílem 5:3. Mezi těmito duely si příbramské mužstvo připsalo výhru nad Pískem v poměru 6:3 a dosavadní blok herních prověrek zakončilo páteční porážkou 0:5 v Praze na Kobře.

Táborský tým vyrukuje do zápasu jen dva dny po výpravě do Znojma, kde v gólově bohaté prověrce udolal soupeře z Moravských Budějovic 8:5. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech nechali některé hráče odpočívat či plnit si své pracovní povinnosti, někteří další absentovali vinou zdravotních potíží. To je také zatím jediný zásadní a krajně nepříjemný problém, který Táborští musejí řešit.
 Ve čtvrtečním utkání s Příbramí se táborská sestava znovu promění a zasáhnou do něj ti zdraví hráči, kteří do Znojma necestovali. Fanoušci kohoutů uvidí poprvé čerstvé posily Milana Dančišina a Vincenta Kesziho, naopak plánovaná premiéra dalšího novice Jana Bárty se vinou nemoci odkládá.              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie ze zápasu v Příbrami

  Čt 13.02. |

  Průběh středečního utkání na příbramském stadionu svými snímky podrobně zmapoval Tomáš Danko. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu. 

  Více...
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

Starší aktuality