Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin

21.08.2019 17:12, autor: Pavel Šácha

Netradičně v 18.30 hodin vyrukují ve čtvrtek táborští hokejisté do svého pátého přípravného střetnutí. Na svůj stadion si pozvali staronového účastníka třetí nejvyšší soutěže z Příbrami.

Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin


Středočeský tým se vrátil na druholigovou scénu po letech strávených v krajské lize. Posloužila mu k tomu licence podstoupená od Letňan. A jak je zřejmé ze zpráv o přípravě příbramského týmu, reprezentanti z města uranu rozhodně nehodlají přijmout roli ustrašeného nováčka. Nová šéf sportovního úseku, ostřílený Jihočech Jan Tlačil, skládá dohromady zajímavý kádr s řadou hráčů, kteří posbírali hodně zkušeností nejen ve druhé lize, ale také ve vyšších tuzemských patrech.
 Z pohledu táborských příznivců je bezesporu hodně zajímavou postavou velezkušený brankář Jakub Čech. Někdejší mládežnický reprezentant s extraligovými i prvoligovými zkušenostmi byl před devíti lety velkou oporou kohoutů při jejich poslední prvoligové anabázi. Z minulého ročníku si mohou fandové od Jordánu pamatovat obránce Luboše Adama, který strávil podstatnou část minulé sezony právě v Táboře. V šatně Příbrami se schází mimo jiné i několik hráčů z loňského kádru Nymburka, který se přednedávnem ze soutěže odhlásil. Známou postavou je v neposlední řadě také bojovný matador Ladislav Gengel či další velezkušený hráč Petr Šinágl.

Příbramští mají stejně jako táborský celek za sebou čtyři přípravné duely. Dvakrát si to rozdali s čínským účastníkem tuzemské druhé ligy China Golden Dragon. Doma ho rozdrtili výsledkem 13:2, a také v odvetě na stadionu ve Slaném nad ním zvítězili, byť už skromnějším rozdílem 5:3. Mezi těmito duely si příbramské mužstvo připsalo výhru nad Pískem v poměru 6:3 a dosavadní blok herních prověrek zakončilo páteční porážkou 0:5 v Praze na Kobře.

Táborský tým vyrukuje do zápasu jen dva dny po výpravě do Znojma, kde v gólově bohaté prověrce udolal soupeře z Moravských Budějovic 8:5. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech nechali některé hráče odpočívat či plnit si své pracovní povinnosti, někteří další absentovali vinou zdravotních potíží. To je také zatím jediný zásadní a krajně nepříjemný problém, který Táborští musejí řešit.
 Ve čtvrtečním utkání s Příbramí se táborská sestava znovu promění a zasáhnou do něj ti zdraví hráči, kteří do Znojma necestovali. Fanoušci kohoutů uvidí poprvé čerstvé posily Milana Dančišina a Vincenta Kesziho, naopak plánovaná premiéra dalšího novice Jana Bárty se vinou nemoci odkládá.              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

Starší aktuality