Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin

21.08.2019 17:12, autor: Pavel Šácha

Netradičně v 18.30 hodin vyrukují ve čtvrtek táborští hokejisté do svého pátého přípravného střetnutí. Na svůj stadion si pozvali staronového účastníka třetí nejvyšší soutěže z Příbrami.

Ve čtvrtek přijede staronový druholigista z Příbrami, hraje se od 18.30 hodin


Středočeský tým se vrátil na druholigovou scénu po letech strávených v krajské lize. Posloužila mu k tomu licence podstoupená od Letňan. A jak je zřejmé ze zpráv o přípravě příbramského týmu, reprezentanti z města uranu rozhodně nehodlají přijmout roli ustrašeného nováčka. Nová šéf sportovního úseku, ostřílený Jihočech Jan Tlačil, skládá dohromady zajímavý kádr s řadou hráčů, kteří posbírali hodně zkušeností nejen ve druhé lize, ale také ve vyšších tuzemských patrech.
 Z pohledu táborských příznivců je bezesporu hodně zajímavou postavou velezkušený brankář Jakub Čech. Někdejší mládežnický reprezentant s extraligovými i prvoligovými zkušenostmi byl před devíti lety velkou oporou kohoutů při jejich poslední prvoligové anabázi. Z minulého ročníku si mohou fandové od Jordánu pamatovat obránce Luboše Adama, který strávil podstatnou část minulé sezony právě v Táboře. V šatně Příbrami se schází mimo jiné i několik hráčů z loňského kádru Nymburka, který se přednedávnem ze soutěže odhlásil. Známou postavou je v neposlední řadě také bojovný matador Ladislav Gengel či další velezkušený hráč Petr Šinágl.

Příbramští mají stejně jako táborský celek za sebou čtyři přípravné duely. Dvakrát si to rozdali s čínským účastníkem tuzemské druhé ligy China Golden Dragon. Doma ho rozdrtili výsledkem 13:2, a také v odvetě na stadionu ve Slaném nad ním zvítězili, byť už skromnějším rozdílem 5:3. Mezi těmito duely si příbramské mužstvo připsalo výhru nad Pískem v poměru 6:3 a dosavadní blok herních prověrek zakončilo páteční porážkou 0:5 v Praze na Kobře.

Táborský tým vyrukuje do zápasu jen dva dny po výpravě do Znojma, kde v gólově bohaté prověrce udolal soupeře z Moravských Budějovic 8:5. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech nechali některé hráče odpočívat či plnit si své pracovní povinnosti, někteří další absentovali vinou zdravotních potíží. To je také zatím jediný zásadní a krajně nepříjemný problém, který Táborští musejí řešit.
 Ve čtvrtečním utkání s Příbramí se táborská sestava znovu promění a zasáhnou do něj ti zdraví hráči, kteří do Znojma necestovali. Fanoušci kohoutů uvidí poprvé čerstvé posily Milana Dančišina a Vincenta Kesziho, naopak plánovaná premiéra dalšího novice Jana Bárty se vinou nemoci odkládá.              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová anketa na webu

  Pá 20.09. |

  Na hlavním panelu  tohoto webu můžete až do pátku 27. září tipovat umístění táborského mužstva po základní části. Jak moc kohoutům věříte?

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality