V úvodní prověrce měli Kohouti zvlhlý střelecký prach, výhru bral domácí David servis

09.08.2016 23:40, autor: Pavel Šácha

Hokejisté táborského HC nasedli poprvé v nové sezoně do klubového autobusu a vypravili se ke svému úvodnímu zápasovému vystoupení do českobudějovického Pouzar centra. Hostitelem se jim stal David servis, nováček třetí nejvyšší soutěže a jejich budoucí soupeř ze skupiny Střed.

HC David servis ČB - HC Tábor

3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Úterý, 9.8.2016 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 6. Ferebauer (Škopek, Zich), 54. Šesták (Vojta), 56. Samohejl (Suchánek, Ferebauer). - 59. Seidl (Heršálek, Krätzer).

Rozhodčí: St. Mertl - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 7:0 - Bárta (David servis) neproměnil trestné střílení.   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 3:0, 3:1   Střely: 27:39   Diváci: 150

HC DAVID SERVIS ČB: Spáčil (30. Vojta) – Jindra, Břečka, Chaloupka, Škopek, Zich, Matoušek, Kozák – Cikán, Suchánek, Samohejl, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Daniel Mikeš, Šesták, Fleischman, Točík, Sumerauer, Zvoník.

HC TÁBOR: Klestil (31. Novák) - Hlaveš, Liška, Heršálek, Tesař, Dvořák, Raiterman - Kellner, Vaniš (21. Kýhos), Seidl - Krätzer, Zayml, Kýhos (21. Vaniš) - Blažek, Pechánek, Dudák.

Trenéři táborského týmu poskládali pro zahajovací duel nové sezony tři formace. V brance se během utkání poprvé a naposledy prostřídali Tomáš Klestil s Davidem Novákem; v dalším přípravném období už bude každému z nich při zápasech vyhrazeno celých šedesát minut hry.

V úvodních minutách první části hry prokazoval domácí celek větší rozehranost, a navíc se mu podařilo zásluhou Ferebauera otevřít skóre. O sedm minut později hasil Liška faulem únik Bárty. Sudí Mertl nařídil trestné střílení, ale českobudějovický forvard minul Klestilovu klec. V ten okamžik už byli hosté od Jordánu na ledě rozkoukaní a ve zbytku první části si vytvořili své první slibné příležitosti, leč bez efektu.

Vývoj hry v prostředním dějství se ocitl pevně v režii táborského mužstva, které svého soka válcovalo v četnosti střelby i počtu vyložených šancí (tu nejvýraznější kryl Kýhosovi Vojta), skóre ovšem pohříchu zůstalo beze změny. Na druhé straně si připsal nejostřejší zásah vystřídavší Novák, jenž byl při úniku jednoho z domácích útočníků včas u tyče a jeho tutovku zlikvidoval.

Závěrečná perioda zpočátku oboustranně nudila a zhruba sto padesát diváků v ochozech i v restauraci vyvedlo z klidu jen několik tvrdých střetů a potyček. S příchodem závěrečné desetiminutovky se zdálo, že se Kohouti opět nadechují k náporu. Především Kellner měl blízko k vyrovnání, ale trefil pouze horní tyč. V polovině 54. minuty ovšem uťal táborskou snahu druhý obdržený gól, o který se postaral Šesták. Když se pak jen o minutu a půl později z téměř totožné situace prosadil Samohejl a zvýšil na 3:0, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Hostující soubor se přesto za svou útočnou snahu přece jen odměnil. Přesilovou hru ze závěru střetnutí vylepšili trenéři Tábora o nasazení šestého hráče do pole, po vyhrané buly vypálil od modré Heršálek a teč Seidla znamenala korekci výsledku na konečných 3:1.

Z táborské šatny

Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor: „Úvodní minuty patřily soupeři, pak se ale hra srovnala a vyrovnala a my postupem času převzali iniciativu. Opravdu patrné to bylo ve druhé třetině. V utkání jsme si vytvořili hodně šancí a je škoda, že jsme je neproměnili. Výsledek ovšem není v téhle fázi nikterak podstatný. Přivezli jsme si na zápas určitá očekávání a je dobře, že nám ukázal veskrze pozitivní věci. Na první utkání sezony můžeme být s předvedenou hrou vcelku spokojeni.“