V rozžhaveném táborském kotli rozehrají Kohouti druhou bitvu s Kobrou. Úkol? Srovnat stav série!

23.03.2015 23:20, autor: Pavel Šácha

Prohráli jsme bitvu, ne válku! Fráze? Klišé? Dost možná… Přesto právě tato věta dokonale vystihuje rozpoložení a situaci, ve které se táborská hokejová družina momentálně nachází. V úterý od 18 hodin bude bojovat o bod, který má moc vrátit jazýček na semifinálových vahách do rovnovážné podoby. Pro soupeře z Prahy představuje jinou hodnotu – může ho posunout opojně blízko k branám kvalifikace o první ligu.

V rozžhaveném táborském kotli rozehrají Kohouti druhou bitvu s Kobrou. Úkol? Srovnat stav série!

HC Tábor - HC Kobra Praha

7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Úterý, 24.3.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 7. Seidl (Kellner, Krätzer), 28. Seidl (Kellner), 30. Březina (Boháč, Heršálek), 36. Krätzer (Kellner, Seidl), 49. Krätzer (Kellner), 43. Matušík (Hlaveš, Mařík), 45. Krätzer. - 8. Malý (Slanina).

Rozhodčí: St. Mertl, Pražák - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 6:5 - navíc Čurda, Pohl a Švaříček (všichni Kobra) 10 minut OT.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 1:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 7:1   Diváci: 2031

HC TÁBOR: Klestil – Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák, od 53. navíc Hájek – Kellner, Krätzer, Seidl – Kolomý, Matušík, Mařík – Blažek, Boháč, Březina - od 43. navíc Zayml, Pechánek, Šimák.

HC KOBRA PRAHA: Bílek (43. Krch) – Evan, Verbík, Švaříček, Ton, Pohl, Cafourek – Strnad, Čurda, Slanina, Borovanský, Kalla, Novák, Kocman, Paris, Půlpán, Malý.

 První duel na maličkém kluzišti Kobry odkryl leccos ze scény i zákulisí celé série. Ukázal sílu nakonec vítězného týmu Pražanů i jeho nespornou výhodu v podobě specifického domácího prostředí. Na druhé straně ovšem vyvřelo na povrch i maximální odhodlání táborského týmu, který navzdory pokaženému začátku bojoval o výsledkový obrat do posledních vteřin. Vždyť kapitán Jakub Matušík měl v posledních vteřinách zápasu na hokejce vyrovnání na 4:4…

 Bezesporu pozitivní zvěstí je, že si nedělní odpolední duel nevybral v řadách Jihočechů žádnou zdravotní daň; všichni s výjimkou dlouhodobě zraněného útočníka Vojtěcha Mrkvičky jsou opět připraveni nastoupit a porvat se o vyrovnání stavu série na 1:1. Tentokrát půjdou na zteč ve své domácí hale, což vnese do semifinálových bojů další výrazný faktor. Jakkoliv byli táborští fandové v nehostinném prostředí na Braníku výteční, na domácím stadionu by měli vytvořit prostředí, ze kterého bude hokejistům z hlavního města běhat mráz po zádech. Co všechno přinese úterní souboj?       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR S TOMÁŠEM MATUŠÍKEM

  Pá 15.10. |

  Web hokej,cz přinesl rozhovor s trenérem táborského dorostu Tomášem Matušíkem na téma dosavadního účinkování jeho týmu v letošním ročníku extraligy.

  Více...
 • Jiří Severa míří do Havířova

  Čt 07.10. |

  Táborák Jiří Severa mění v rámci Chance ligy dres. Po více než čtyřech sezonách poctivých a kvalitních služeb pro Slovan ústí nad Labem se pětadvacetiletý útočník dohodl na spolupráci s Havířovem, kam odchází na hostování. Držme mu palce, ať je to povedené angažmá.

 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
Starší aktuality