V brzké zápasové premiéře Táborští neuspěli, Kapfenbergu vydláždili cestu k výhře festivalem chyb

09.08.2014 22:35, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté poskytli v sobotu svým trenérům první studijní materiál pro další přípravu na start druhé ligy. A že byl tedy pořádně poučný…!

V brzké zápasové premiéře Táborští neuspěli, Kapfenbergu vydláždili cestu k výhře festivalem chyb

HC Kapfenberg Steelers - HC Tábor

7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Sobota, 9.8.2014 16:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 4. Pirmann, 12. Pirmann, 15. Polata, 35. Ph. Winzig, 37. Hložek, 46. Pirmann, 57. Pirmann - 10. T. Hájek (Zayml), 36. Kellner (Mrkvička), 59. Dvořák (Mrkvička).

  Vyloučení: 3:8   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0  

HC TÁBOR: Panec (34. Klestil) – Havran, Černý, Dvořák, Heršálek, Liška, A. Hájek – Seidl, Mrkvička, Kellner – Kolomý, Zayml, T. Hájek – Barbora, Šimák, Kratochvíl.

Táborský trenérský triumvirát Matušík – Györi – Šťastný přivezl do Českých Budějovic dva brankáře a tři kompletní formace. Zbylí hráči kádru včetně úderného tria Mařík – Matušík – Krätzer dostali tentokrát volno.

 Dravým mládím nabitý celek Kapfenbergu vyrukoval na táborský soubor s přímočarým, jednoduchým a důrazným hokejem, který dělal „Kohoutům“ od začátku výrazné problémy. Ze směsi síly Rakušanů a vlastní nerozehranosti tryskal na straně Táborských mohutný gejzír individuálních i taktických chyb. Účastník mezinárodní MOL ligy je dokázal trestat a dokráčel k poměrně výraznému vítězství. Třikrát udeřili hokejisté Steelers v přesilovkách. Nemilosrdným katem na straně Kapfenbergu se stal především Markus Pirmann, pětadvacetiletý útočník, který posbíral téměř tři sta startů v nejvyšší rakouské EBEL lize a devětkrát oblékl i dres reprezentační A-mužstva. Tento muž překonal vystřídavší se táborské gólmany hned čtyřikrát. Jeden přesný zásah si na straně rakouského týmu připsal milevský obránce Jan Polata, a také další Čech Matyáš Hložek, syn známého zpěváka Stanislava Hložka.

 V táborském týmu obstaral první gól nové sezony Tomáš Hájek, který vyrovnával na 1:1, od té chvíle už ale hráči HC za soupeřem brankově zaostávali. Velkou slabinou sobotního střetnutí byl nesmyslně jednostranný metr rozhodčích, zpestřením pak krátká a vítězná bojůvka Luboše Heršálka s jedním z rakouských hráčů.

Ohlas trenéra

Tomáš Matušík, HC Tábor: „Jsme na ledě teprve tři dny, ale ani to nás neopravňuje k tomu, abychom vyráběli takové chyby. Kluci přece nehrají hokej první den... Utkání pro nás každopádně bylo hodně poučné a ukázalo nám, že máme rozhodně na čem pracovat. Kapfenberg předvedl hodně přímočarý, důrazný hokej a pro nás to byla rozhodně užitečná konfrontace. Bylo vidět, že máme problémy s těmi novými rozměry pásem, musíme se tomu brzy přizpůsobit.“  

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality