Úterní hokejové menu s vůní exotiky. Táborští fanoušci uvidí poprvé v akci čínského soupeře

07.10.2019 19:34, autor: Pavel Šácha

V netradičním úterním termínu vyrukují táborští hokejisté do dalšího boje o potřebné druholigové body. Na 18. hodinu dorazí k Jordánu exotický nováček třetí nejvyšší soutěže, čínský tým Golden Dragon.

Úterní hokejové menu s vůní exotiky. Táborští fanoušci uvidí poprvé v akci čínského soupeře


Vizitka soupeře

Když táborští hráči v zahajovacím střetnutí celé sezony porazili čínský celek na stadionu ve Slaném 7:0, bylo to pro soupeře ještě milosrdné vyústění poměru sil na ledě. Hned v pěti z dalších osmi utkání totiž schytal Zlatý drak dvouciferný debakl a od ofenzivně naladěné Příbrami dokonce vyfasoval 19 gólů. To je ta stinná stránka pobytu Asiatů v Česku. Na druhé straně pocitového spektra jistě leží první bodový zisk, který svěřenci českých internacionálů Jiřího Šejby a Josefa Zajíce vybojovali na ledě jihočeského Písku. Získaný bod za prohru 5:6 po nájezdech měl přesto mírně hořkou příchuť, neboť čínští bojovníci ještě půl minuty před koncem normální hrací doby vedli u Otavy 5:4.
 Se stejným soupeřem bojoval Golden Dragon i v zatím posledním vystoupení, a ani tentokrát ho nepostihl propad podobný většině jiných zápasů. Písečtí hokejisté ale přesto svou roli zvládli a odvezli si ze Slaného vítězství 5:2.

 Úsilí, s jakou se mužstvo z asijského kontinentu vrhá do boje s českými soupeři, zatím výsledky nepřináší, minimálně však vybízí jeho budoucí protivníky k ostražitosti.

Z táborské šatny

Ano, ostražitost! To je přesně to, co si musejí táborští hráči přenést do úterního dění na domácí ledové ploše. V sobotním duelu s Kolínem jim tato vlastnost z původního nastavení vypadla; skvěle odvedená práce v první části a vedení 2:0 se rozplynuly ve zklamání z konečné porážky 2:3.
 Zápas s čínským protivníkem pro ně rozhodně nebude jen cestou za očekávaným tříbodovým ziskem, ale mají vytyčený i jiný cíl: co nejvíce pobavit své příznivce a odehnat
stín zbytečného sobotního nezdaru.

Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech slibují proměnu sestavy i složení jednotlivých formací. Do svých plánů stále ještě nemohou zahrnout uzdravující se marody. Příjemnou zprávou ale je, že nejen Jan Trummer, ale už také brankář David Novák oblékl výstroj a absolvuje své první tréninky po překonání nepříjemných zdravotních potíží.

Vidina očekávaného, a pokud možno i gólově výraznějšího vítězství, ale především šance vidět v akci čínské hráče sbírající ostruhy před olympiádou v Pekingu může být pro fanoušky jistě zajímavým lákadlem k úterní návštěvě táborského zimního stadionu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • MIlan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality