Úterní hokejové menu s vůní exotiky. Táborští fanoušci uvidí poprvé v akci čínského soupeře

07.10.2019 19:34, autor: Pavel Šácha

V netradičním úterním termínu vyrukují táborští hokejisté do dalšího boje o potřebné druholigové body. Na 18. hodinu dorazí k Jordánu exotický nováček třetí nejvyšší soutěže, čínský tým Golden Dragon.

Úterní hokejové menu s vůní exotiky. Táborští fanoušci uvidí poprvé v akci čínského soupeře


Vizitka soupeře

Když táborští hráči v zahajovacím střetnutí celé sezony porazili čínský celek na stadionu ve Slaném 7:0, bylo to pro soupeře ještě milosrdné vyústění poměru sil na ledě. Hned v pěti z dalších osmi utkání totiž schytal Zlatý drak dvouciferný debakl a od ofenzivně naladěné Příbrami dokonce vyfasoval 19 gólů. To je ta stinná stránka pobytu Asiatů v Česku. Na druhé straně pocitového spektra jistě leží první bodový zisk, který svěřenci českých internacionálů Jiřího Šejby a Josefa Zajíce vybojovali na ledě jihočeského Písku. Získaný bod za prohru 5:6 po nájezdech měl přesto mírně hořkou příchuť, neboť čínští bojovníci ještě půl minuty před koncem normální hrací doby vedli u Otavy 5:4.
 Se stejným soupeřem bojoval Golden Dragon i v zatím posledním vystoupení, a ani tentokrát ho nepostihl propad podobný většině jiných zápasů. Písečtí hokejisté ale přesto svou roli zvládli a odvezli si ze Slaného vítězství 5:2.

 Úsilí, s jakou se mužstvo z asijského kontinentu vrhá do boje s českými soupeři, zatím výsledky nepřináší, minimálně však vybízí jeho budoucí protivníky k ostražitosti.

Z táborské šatny

Ano, ostražitost! To je přesně to, co si musejí táborští hráči přenést do úterního dění na domácí ledové ploše. V sobotním duelu s Kolínem jim tato vlastnost z původního nastavení vypadla; skvěle odvedená práce v první části a vedení 2:0 se rozplynuly ve zklamání z konečné porážky 2:3.
 Zápas s čínským protivníkem pro ně rozhodně nebude jen cestou za očekávaným tříbodovým ziskem, ale mají vytyčený i jiný cíl: co nejvíce pobavit své příznivce a odehnat
stín zbytečného sobotního nezdaru.

Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech slibují proměnu sestavy i složení jednotlivých formací. Do svých plánů stále ještě nemohou zahrnout uzdravující se marody. Příjemnou zprávou ale je, že nejen Jan Trummer, ale už také brankář David Novák oblékl výstroj a absolvuje své první tréninky po překonání nepříjemných zdravotních potíží.

Vidina očekávaného, a pokud možno i gólově výraznějšího vítězství, ale především šance vidět v akci čínské hráče sbírající ostruhy před olympiádou v Pekingu může být pro fanoušky jistě zajímavým lákadlem k úterní návštěvě táborského zimního stadionu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie ze zápasu v Příbrami

  Čt 13.02. |

  Průběh středečního utkání na příbramském stadionu svými snímky podrobně zmapoval Tomáš Danko. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu. 

  Více...
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

Starší aktuality