Ufff, to byla bitva! Nervydrásající duel rozjásal táborské barvy, Kohouti v sérii vedou

11.03.2015 22:13, autor: Pavel Šácha

Tábor vede ve čtvrtfinálové sérii se Žďárem nad Sázavou 1:0 na zápasy. Za tímto prostým sdělením se skrývá šedesát minut úporné hokejové bitvy, která nabídla mohutné výsledkové vlnobití. Na jeho vrcholu se nakonec ocitlo domácí mužstvo.

Ufff, to byla bitva! Nervydrásající duel rozjásal táborské barvy, Kohouti v sérii vedou

HC Tábor - Žďár nad Sázavou

5:4 (2:1, 0:2,3:1 )

Středa, 11.3.2015 18:00 - Muži A

 

Branky a nahrávky: 1. Matušík (Havran, Kellner), 17. Mařík (Matušík, Kanov), 41. Dvořák (Heršálek, Matušík), 54. Blažek, 59. Seidl (Kellner) - 18. Kaňka (Padělek, Staněk), 24. Kaňka (Krupka, Štěpánek), 29. Štěpánek (Beneš), 49. Krupka (Kaňka, Beneš).

Rozhodčí: Battěk - Laczko, Štětina.   Vyloučení: 9:8 - navíc Krupka (Žďár) 10 minut a OK za nesportovní chování.   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4   Diváci: 1469

HC TÁBOR: Panec (Klestil) - Černý, Havran, Kanov, Hájek, Heršálek, Dvořák - Kellner, Boháč (41. Pechánek), Seidl - Krätzer, Matušík, Mařík - Zayml (24. Blažek), Kolomý, Březina.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma (Peška) - Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Smejkal, Kolda, Vítek - Krupka, Kaňka, Štěpánek - Plachý, Kunstmüller, Padělek - Vítek, Gregar, Bureš, Zídek.

I. třetina

Lepší vstup do utkání si snad táborští hráči ani nemohli přát. Už po první buly v obranném pásmu si naskočil za záda hostujících obránců Matušík, kterého našla přesná přihrávka Havrana. Následoval blafák a žďárský gólman Sláma už po šestadvaceti vteřinách hry kapituloval – 1:0. V dalším průběhu úvodní části hry ovšem Plameny od Sázavy jasně ukazovaly, jak silným a nebezpečným protivníkem budou. Už po šesti minutách zakončoval Padělek hostující výpad dva na jednoho těsně mimo. Od 8. minuty se hrálo téměř trvale v nestandardním počtu hráčů. První přesilovku si zahráli Kohouti, ale výraznější nebezpečí pro Slámovu klec to nepředstavovalo. To na druhé straně museli domácí hokejisté vyvinout podstatně výraznější úsilí, aby přečkali nápor soupeře bez úhony. Ve 14. minutě se v oslabení narodil výpad táborského kapitána Matušíka a mnoho nescházelo k tomu, aby skončil gólem. V polovině 17. minuty vytryskl mohutný pramen domácí radosti. Ještě v obranném pásmu posunul Matušík kotouč na Maříka; ten nastartoval svůj turbomotor, udělal z hostujícího obránce statistu a Sláma lovil puk podruhé ze své sítě – 2:0. Dobře hrající soupeř se ovšem ještě před první sirénou dostal zpět do hry. V jeho přesilovce vykouzlila krásnou akci dvojice Padělek – Kaňka a druhý jmenovaný si před Pancem počínal s neochvějnou rutinou – 2:1.

II. třetina

 Domácí celek na začátku pohrdl přesilovou hrou, a to jakoby předznamenalo další vývoj třetiny. Na začátku 24. minuty zatáhl kotouč do třetiny obrovitý žďárský forvard Štěpánek, ke střele se dostal volný Kaňka, a byť napoprvé neuspěl, při dorážce do odkryté branky už měl podstatně snadnější úkol – 2:2. V úvodu 29. minuty se hosté dostali na dvě přihrávky do útočného pásma a Štěpánkova přesná střela zpoza obránce jim přinesla zasloužené vedení – 2:3. Další možnosti k navýšení skóre se před Žďárskými otevřely při dvou přesilových hrách, ale tentokrát už zůstala Pancova branka nedobyta. Táborský soubor se ujal herních otěží v podstatě až v závěrečné pětiminutovce. Bezprostředně po návratu z trestné lavice se prodral do šance Kellner a Slámovi přispěchalo na pomoc i potřebné štěstí. V poslední minutě rozvířila vzduch před žďárskou klecí třetí formace, a přestože slibná příležitost Blažka vyrovnáním  neskončila, narodila se alespoň přesilová hra.

III. třetina

 Závěrečná dvacetiminutovka nabídla zhruba čtrnácti stovkám fanoušků v ochozech nervydrásající partii, ve které se nálady v obou táborech střídaly jako mraky a slunce na dubnové obloze. Pro táborské barvy začala fantasticky – už po třiceti vteřinách vypálil v přesilovce Heršálek, Dvořák tečoval jeho střelu do spojnice tyčí a ještě stihl bekhendem usměrnit kotouč do sítě – 3:3. O dvě minuty později se Plameny na chvíli vymanily z domácího tlaku a horko bylo i před Pancem, ale ten závar před svou klecí přestál bez úhony. Ve 45. minutě se Jihočechům otevřela dokořán cesta k vedoucí brance, když se na pětatřicet vteřin ocitli ve dvojnásobné početní převaze. Z ní rekrutovala tutovka Maříka, kterému ovšem tváří v tvář Slámovi střela nesedla a puk zůstal ve výstroji hostujícího gólmana, Ani ve zbytku přesilovky před žďárskou svatyní neuhodilo. A brzy poté se dostavil krutý trest. Při vyloučení Pechánka sehráli elitní útočníci výhodnou situaci skvěle a díky Krupkovi slavili už po osmi vteřinách se skupinou svých příznivců opětovné vedení – 3:4. Pro zaskočený táborský celek začal v tu chvíli plynout čas kosmickou rychlostí.V 55. minutě zahřmělo na stadionu znovu, a tentokrát na té správné straně. Domácí mladík Blažek si vybruslil na osu hřiště, odhodlal se ke střele zpoza obránce a Sláma se pokoušel zkrotit puk marně – 4:4. V závěrečných minutách rozburácelo hlediště několik výroků rozhodčího Battěka, ovšem zdaleka ne tolik, jak situace ze závěru 59. minuty. V čase 58:57 se v rohu žďárského obranného pásma uvolnil Kellner a poslal prudký kotouč před branku, kde tušil přítomnost svého spoluhráče Seidla. A ten tam skutečně byl, proto se od něj mohl puk odrazit za Slámova záda - 5:4. Hráči z Bouchalek okamžitě mohutně protestovali, ale jediné, co si z této diskuze odnesli, byl trest do konce utkání pro útočníka Krupku. V poslední minutě se hokejisté od Sázavy stihli nastěhovat do útočného pásma a zkoušeli to v šesti. V jednom případě kotouč prosvištěl brankovištěm, ale pouze zaduněl o mantinel v rohu hřiště. Je dobojováno, táborský stadion jásá a domácí družina si v pátek poveze do hájemství soupeře vedení 1:0 v sérii.             

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Ing. Jan Tesař ukončil svou činnost v klubu

  St 19.09. |

  Z důvodů velké pracovní vytíženosti a zaneprázdnění, na vlastní žádost, ukončil u klubu svoji činnost dosavadní ředitel marketinku Ing. Jan Tesař. Vedení klubu mu tímto děkuje za jeho obětavou práci a přeje do dalších dnů hodně zdraví a úspěchů. Zároveň klub zveřejňuje, že tuto pozici prozatím obsazovat nebude.

 • Dorostenci po boji padli

  Čt 13.09. |

  Ani ze druhého kola extraligy dorostu si táborští mladíci noednesli bodovou výslužku. Po velkém boji s řadou šancí a výtečnými výkony brankářů podlehli ve čtvrtek hráčům Havlíčkova Brodu 2:3 a následně nedosáhli ani na bonusový čtvrtý bod v prodloužení, resp. v nájezdech.

  Více...
 • Hokej.cz si všiml gesta fair play

  Po 27.08. |

  Gesto táborského kapitána Jakuba Matušíka ze závěru utkání s Pelhřimovem neuniklo pozornosti sledovaného webu českého hokeje.  

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v Porubě

  Út 07.08. |

  Třiadvacetiletý Tadeáš Dvořák z táborské brankářské líhně se uchází o místo v brankovišti prvoligové Poruby. V loňském ročníku hájil tento mladý gólman barvy Kadaně a stihl i jeden extraligový start v dresu chomutovských Pirátů.

 • HC Tábor na jchokej.cz

  So 04.08. |

  Startu přípravy druholigového A-týmu HC Tábor se v povídání s koučem Arpádem Györim věnoval i web jchokej.cz.

  Více...
Starší aktuality