Truchlivý večer: Kohouti utržili v Kotlině nemilosrdný osmibrankový výprask

10.11.2016 00:10, autor: Pavel Šácha

Středeční večer v havlíčkobrodské Kotlině přihnal nad šatnu táborských druholigových hokejistů neprostupná černá mračna. V souboji o třetí příčku v tabulce utržili Kohouti na ledě Bruslařů krutý, leč spravedlivý výprask. Brodská rákoska, kterou svíral v rukách především autor šesti gólových přihrávek Lukáš Endál, se nakonec zastavila na osmi hodně bolestných ranách.

Truchlivý večer: Kohouti utržili v Kotlině nemilosrdný osmibrankový výprask

BK Havlíčkův Brod - HC Tábor

8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Středa, 9.11.2016 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: : 5. T. Semrád (Endál, Navrátil), 6. Kozlík (Lacina, Beneš), 12. Chlubna (Endál, Ludvík), 16. Kulhánek (Endál, Třetina), 22. Voříšek (Endál, Kuchta), 27. Třetina (Endál), 55. Lacina (Kuchta, Voříšek), 56. Přidal (Endál, Třetina).

Rozhodčí: Skopal - Klouda, Musil.   Vyloučení: 7:10 - navíc Kellner trest ve hře, Dvořák a Černý 10 minut OT (všichni Tábor), Vala (H. Brod) 5 + OK.   Využití: 3:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 39:18   Diváci: 638

BK HAVLÍČKŮV BROD: Panec (Č. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Miroslav Duben, Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík.

HC TÁBOR: Klestil (27. D. Novák) – Marek Duben, Havran, Hlaveš, Tesař, Heršálek, Dvořák, od 21. navíc Černý – Kellner, Mrkvička, Seidl - Severa, Krátoška, Kýhos - Březina, Pechánek, Blažek - Točík, Václav Prchal, Vojtěch Prchal.

Utkání začalo očekávaným náporem domácího mužstva a úkolem Jihočechů bylo přečkat ho a co nejdříve otupit brodské ostří. Jenže stal se pravý opak… Už na konci 5. minuty zahájil svou přehlídku gólových asistencí Endál a obránce T. Semrád z jeho pobídky otevřel skóre. O sedmatřicet vteřin se před Klestilem dostal k teči Lacinovy střely Kozlík a Bruslaři slavili druhý gól. Až do první sirény svírali Havlíčkobrodští nevýrazné hosty jako v kleštích a ve vzduchu visely další góly. A ve druhé polovině úvodního dějství skutečně přišly. Na začátku 12. minuty osiřel před táborskou klecí Chlubna a měl dostatek času najít místečko v levém horní rohu, ve 14. minutě se po další Endálově souhře prosadil v přesilové hře Kulhánek a zvýšil už na 4:0. Extáborského gólmana Pance ve službách Bruslařů vyvedly z příjemného snění pouhé dvě střely (obě z hole Seidla), ani jedna z nich mu však nezpůsobila žádné starosti. Další tvrdou ránu – byť už ne gólovou – zasadila Kohoutům situace ze 17. minuty. Zastupující kapitán Kellner se dostal do křížku s brodským T. Semrádem a jeho snaha vytrhnout nohu ze sevření ležícího soupeře byla posouzena jako kopnutí. Následoval trest ve hře, který bude mít dohru na zasedání svazové disciplinárky, a sedmiminutová přesilovka hráčů z Kotliny.

 Nástup táborských hokejistů do druhé třetiny provázela touha zdramatizovat vývoj zápasu; už první dílčí úkol – přežít zbytek oslabení – byl ale nad jejich síly. V čase 21:58 se hrstce hostujících fandů připomněl jiný extáborský hráč Voříšek, jenž před brankou hostů prokázal svou šikovnost a pátým gólem srazil hosty znovu do kolen. Možná i proto nabídla druhá třetina totožný obraz hry, snad jen s tím rozdílem, že havlíčkobrodských vyložených šancí přece jen ubylo. Na konci 27. minuty si ale otevřela svůj úřad dvojice Endál – Třetina a pohotová trefa druhého jmenovaného ze vzduchu ukončila Klestilovo účinkování v zápase – 6:0. Do branky Tábora se postavil David Novák a domácí střelci k němu byli zpočátku milosrdní. Naopak ve 28. minuty fauloval M. Semrád Blažka a první početní výhoda hostů ukončila Pancovi dovolenou. Z několika střel na jeho branku byla suverénně nejnebezpečnější ta Mrkvičkova, která zazvonila na tyč, ale jinak už se na ledě nic mimořádného neudálo.

 Možnost vymazat hrozivou nulu ze světelné tabule se před Kohouty otevřela už po dvou minutách hry, kdy Vala tvrdě zasáhl Blažka a sudí Skopal ho poslal do sprch. Následná pětiminutová přesilovka ovšem jen dokumentovala zmar táborské družiny. Na Pancovu klec v ní směřovala jediná střela z hole Hlaveše, kterou domácí gólman zlikvidoval ukázkovým semaforem. O pár minut později předvedl obdobný zákrok lapačkou táborský Novák a brzy poté zneškodnil i další domácí příležitost. Ve 49. minutě se brodský celek ocitl na minutu ve třech, ale i dvojnásobnou početní převahou trápící se hráči od Jordánu pohrdli. A tak se znovu starali o potěchu fanouškovských očí domácí hokejisté. V 55. minutě zužitkoval jejich přesilovku obránce Lacina a téměř vzápětí upravil skóre šťastným zásahem bruslí Přidal - 8:0. V samém závěru už se další góly nedostavily, zato přibylo emocí, ze kterých vykrystalizovaly desetiminutové tresty pro táborské hráče Dvořáka a Černého.

Z táborské šatny

Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor: „Do zápasu jsme měli opravdu hrozivý nástup a rychlé góly soupeře v podstatě určily ráz utkání.Výsledek nakonec hovoří za všechno. Domácí byli ve všech směrech lepší, dostali nás pod tlak a my jsme jim to usnadnili řadou zbytečných chyb. Sami jsme se vůbec nedokázali dostat do hry. Náš výkon byl opravdu hodně špatný, není k tomu co říct.“   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality