Tenisový Projekt4Sport Tábor Hockey Open má poprvé v devítileté historii královnu

23.07.2020 18:20, autor: Pavel Šácha

Tenisové kurty pod Jordánským vodopádem hostily v sobotu turnaj Projekt4Sport Tábor Hockey Open. Ten je každoročně určen současným i bývalým hokejistům a jejich přátelům. Letošní ročník hned dvakrát měnil historii. Nejenže se ho zúčastnilo rekordních 31 hráčů, ale poprvé za devět let konání turnaje dekoroval jeho hlavní organizátor Jiří Rambousek za vítězku ženu: Kateřinu Matušíkovou.

Tenisový Projekt4Sport Tábor Hockey Open má poprvé v devítileté historii královnu


Navzdory vysoké účasti se okruh papírových favoritů mírně zúžil, neboť se mezi omluvenkami objevila i jména několikanásobného krále turnaje Přemysla Škáchy či předloňského vítěze Jana Jareše. Za této situace rapidně stoupla hodnota akcií sourozenců Jakuba a Kateřiny Matušíkových. Jenže brzy bylo všechno jinak…

 Start turnaje pozdržel nelichotivý stav kurtů způsobený rozmary počasí. „Když jsme ráno přišli, mysleli jsme, že to budeme muset odpískat. „Naštěstí nám bezprostředně pomohl pan správce Jaroslav Svoboda a podařilo se nám dát kurty do hratelného stavu,“ popsal Jiří Rambousek.

Osmifinále: předčasné finále (?)

Krátce po deváté hodině ale boje v 9. ročníku Projekt4Sport Tábor Hockey Open vypukly. Ze šesti vylosovaných základních skupin se prodralo do vyřazovací fáze turnaje šestnáct borců a všechno se prozatím obešlo bez překvapení.
 Bomba vybuchla až při následném losování osmifinálového pavouka. Důvod? Ruce Jiřího Rambouska proti sobě nemilosrdně postavilo právě Jakuba a Kateřinu Matušíkovi. Mladší z obou sourozenců se na letošní ročník připravila velmi svědomitě. Po výborném výkonu poprvé v životě ukořistila skalp svého bratra, a zároveň trojnásobného vítěze turnaje a obhájce loňského prvenství. Tenistku LTC Tábor 1903 už potom v cestě za vítěznou trofejí nikdo nezastavil. Ve čtvrtfinále přehrála někdejšího kapitána hokejistů VS Tábor Dalibora Voštu. Semifinálový duel jí postavil do cesty nezdolného Jana Tesaře staršího, který se vyčerpal v předchozích suverénně nejdelších zápasech turnaje s Rudolfem Vachem a Zdeňkem Tupým, a přes slibný úvod na mladou soupeřku nestačil.

O vítěznou trofej si to Kateřina Matušíková rozdala s dalším potencionálním favoritem Vladimírem Štolem, jenž se do finále probil přes Jiřího Novotného, Martina Špaleho a Jana Šimka. Také v posledním turnajovém střetnutí sehrála jednu z hlavních rolí kondice a Kateřina Matušíková vtiskla své první výhře nad Vladimírem Štolem hladkou podobu 6:1.

Výhra nad bráchou vítězku nakopla

Po skončení turnaje, který znovu provázela mimořádně přátelská a pohodová atmosféra, pochopitelně novopečená vítězka zářila spokojeností. „Klíčové bylo vítězství nad bráchou. Když jsem viděla, že jdeme v osmifinále na sebe, řekla jsem si, jak je to nespravedlivé, a že letos skončím tak brzy. Nakonec se mi ale podařilo zvítězit a už jsem věděla, že mě nic nezastaví. Ve finále sehrála roli únava. Kdybych na Vláďu Štola narazila dřív, asi bych ho neporazila,“ přiznala Kateřina Matušíková a velebila svou přípravu. „Byla jsem s bráchou, Petrem Triebem a dalšíma klukama z hokeje na vodě. Taková příprava je sama o sobě těžká,“ dodala s úsměvem.

9050 korun pro Ondřeje Buchtelu

Novinkou ve scénáři táborské tenisové kratochvíle se stal její charitativní podtext. Aktéři turnaje se rozhodli podpořit vážně nemocného hokejového obránce Ondřeje Buchtelu a vybrali mezi sebou částku 9050 Kč, která poputuje na Ondřejův transparentní účet.

Bohužel jen necelý týden po konání turnaje zasáhla hokejovou obec velmi smutná zpráva. Ondřej Buchtela svůj krátký, leč statečný boj se zákeřnou nemocí prohrál. Klub HC Tábor vyjadřuje upřímnou soustrast všem jeho blízkým.     

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
Starší aktuality