Táborští šesťáci udělali na ledě v Soběslavi za sezonou vydařenou stříbrnou tečku

03.04.2019 22:25, autor: Pavel Šácha

Hráči šesté třídy zapečetili své sezónní účinkování účastí na turnaji Banes Cup v Soběslavi. Rozlučka to bylo úspěšná a kohouti si ze stadionu Spartaku odvezli stříbrné medaile.


Z prvenství se radovala nikým neporažená Slavia Praha, táborský tým si zajistil druhé místo výhrami v obou dějstvích závěrečného zápasu s Motorem České Budějovice. Domácí Spartak skončil třetí a čtvrté místo zbylo právě na českobudějovické mladíky.
 „Byla to od kluků pěkná tečka za sezonou,“ poznamenal trenér táborského týmu Arpád Györi. „Kluci se s ní rozloučili dobrými výkony a byla na nich vidět velká chuť do hry. Můžeme být spokojeni.“  

HC Tábor – Spartak Soběslav 0:0, 4:1 – nájezdy 0:1

Branky Tábora: Fuchs, Podzimek, Makovec, Bačo.

HC Tábor – Slavia Praha 2:4, 0:4 – nájezdy 1:0

Branky Tábora: Klatovský 2, nájezd Boháč.

HC Tábor – Motor České Budějovice 1:0, 1:0 – nájezdy 1:0

Branky Tábora: Podzimek, Klatovský, nájezd Suda.

Sestava táborského týmu: Spálenka, Janoušek – Bačo, Klečackjý, Růžička, Kubík, Fuchs – Kostka, Klatovský, Podzimek – Mazouch, Makovec, Boháč – Pysanczyn, Suda, Skoumal, Jelínek.

Bek HC Tábor Antonín Bačo byl po akci vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

Starší aktuality