Táborští prožili ve Dvoře Králové příjemný večer, skalp Rodosu je cenným úlovkem

25.08.2020 21:06, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté se vraceli ze svého šestého přípravného utkání v příjemném rozpoložení. Na ledě ambiciózního Rodosu odvedli velmi dobrý a dynamický výkon, za který se po právu odměnili vítězstvím v poměru 5:2.

Rodos Dvůr Králové - HC Tábor

2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Úterý, 25.8.2020 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 50. Vašíček, 60. Procházka - 5. Dančišin (Černý), 14. Dančišin (Černý, Matiášek), 21. Škoda (Matiášek, Seidl), 43. Heřman (Volf, Beran), 55. Škoda (Matiášek, Seidl).

Rozhodčí: Weinfurter - Řezníček, Všetečka.   Vyloučení: 5:7   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5   Střely: 36:27   Diváci: 263

RODOS DVŮR KRÁLOVÉ: Čáp (Jeschke) - Vašíček, Franc, Karlík, Matějíček, Petira, Tondr - Moučka, Berger, Luštinec, Hoskovec, Procházka, Valášek, Havlas, Dušek, Půhoný

HC TÁBOR: Kolář (Novák M.) - Černý, Radoš, Pařízek, Hajič, Skočovský, Beran, Havran - Seidl, Škoda, Matiášek - Prášek, Dančišin, Tejko - Volf, Šedivý, Heřman - Březina.

Táborská výprava se ve Dvoře Králové setkala s velmi vlídným přijetím, ale úvod střetnutí s tím rozhodně nekorespondoval. Kohouti na své hostitele velmi rázně vtrhli a po průniku Heřmana a nevyužité šanci Volfa se na konci 4. Minuty dočkali vedoucí branky. Vedla k ní zcela jednoduchá cesta – dlouhý pas Černého vzduchem přes celé hřiště nezachytil obránce, ale štírek Dančišin, který svůj únik zakončil povedeným blafákem – 0:1. Domácí hráče tento okamžik probudil a už po necelé minutě hry se na ledě radovali z vyrovnání, už předtím ale hlavní arbitr odpískal posunutou bránu a k možná oprávněné nevoli dvorských fandů gól neuznal. Jediným vyústěním celé akce byl dvouminutový trest za nesportovní chování pro v Táboře dobře známého domácího beka Tondra. V následné početní výhodě se Jihočeši neprosadili. V polovině 10. minuty usedl na trestnou lavici hostů Šedivý a o minutu později už si tam mohl popovídat se spoluhráčem Seidlem, hráči Rodosu ale dvojnásobnou početní převahou pohrdli. Nakonec mohli být rádi, že neinkasovali z hole Heřmana, který po pěkné akci Pařízka netrefil Čápovu klec. Za přežité oslabení a kvalitní soustředění výkon se táborské mužstvo odměnilo v polovině 14. minuty, kdy střelu Černého od modré pohotově tečoval Dančišin a podruhé se zapsal do kolonky střelců – 0:2. Herně lepší kohouti si ještě následně zahráli svou druhou přesilovku, v ní se jim ale vrátka k dalšímu vylepšení skóre neotevřela.

Ti, kteří se u přestávkového občerstvení zdrželi jen o devatenáct sekund navíc, přišli o krásný, a především gólový okamžik v podání první formace hostů. Její členové Seidl, Matiášek a Škoda si na malém prostoru v útočném pásmu umně vyměnili puk a posledně jmenovaný se střelou do levého horního rohu Čápovy branky nikterak neotálel – 0:3. V následujících minutách se ocitl blízko hattricku Dančišin a dvě velké šance i díky pohotovému Čápovi nevyužil ani Seidl. Na druhé straně ovšem Východočeši přidali na tempu i na důrazu a hlavně v přesilovkách uvedli brankáře Koláře do stavu nejvyšší pohotovosti. Strážce táborské svatyně si ale plnil svůj úkol nadmíru svědomitě a chladnokrevně řešil i ty nejožehavější situace před svou brankou. Ve druhé části na něj přitom směřovalo hned osmnáct domácích střel. Hráči Tábora byli z hlediska četnosti střelby přece jen střídmější, ale na druhé straně i nebezpečnější. Blízko ke gólu měl ve 33. minutě Prášek a o chvíli později i Heřman, jenž svou dělovkou z kruhu zazvonil na tyč Čápovy branky.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se na úvod rázně vrhli do útoku, ale už po necelých třech minutách hry jim „zkrátil řetěz“ Heřman, který i v tísni dokázal zakončit svůj únik a uspal myšlenky Východočechů na případný výsledkový obrat – 0:4. O čtyři minuty později se královédvorský gólman vyznamenal při šanci Škody a vzápětí si mohl na chvíli oddechnout, protože rušno bylo hlavně na druhé straně kluziště. Ve 49. minutě Rodos přece jen prolomil kouzelnou auru brankáře Koláře a důsledný matador Vašíček snížil při početní výhodě svého týmu na 1:4. Na konci 50. minuty se řítil sám na táborskou klec Berger, ale minul. Tři minuty poté se zjevil ve stoprocentní šanci Půhoný, tomu však pokazil radost výtečný Kolář. Zbylé minuty úterního střetnutí už si vzali po patronát hosté. Na konci 53. minuty si Čáp skvěle poradil s příležitostí Tejka, jen o chvíli později ale vykouzlila další pěknou kombinaci trojice Seidl – Škoda - Matiášek a zkušený centr této formace přidal svůj druhý gól v utkání – 1:5. V 58. minutě už se téměř radoval i posledně jmenovaný táborský forvard, namísto něj ovšem sklidil uznání za svůj exkluzivní zásah brankář Čáp. V samém závěru utkání, přesněji v čase 59:59,2 vpravil Procházka do otevřené rány dvorských příznivců malou kapku léčivého roztoku a gólem ze samostatného úniku ustanovil konečné skóre 2:5.

Arpád Györi, HC Tábor: "Jsme moc rádi, že se nám zápas s tak kvalitním soupeřem podařilo vyhrát. Z naší strany to byl týmový a poctivý výkon. Pro vývoj utkání bylo důležité, že jsme se dostali do vedení a mohli jsme být ve hře klidnější. Všechny naše góly navíc padly po pěkných akcích. Oba týmy si vytvořily poměrně dost šancí, ale dominovaly oba brankáři. Těší mě, že jsme dokázali být produktivnější než soupeř. Ve hře se samozřejmě objevily i chyby, ale to je  téhle fázi přípravy obvyklé, Zápas pro nás byl rozhodně hodně přínosný a měl oboustranně svou kvalitu."