Táborští mladíci zalistovali na třebíčském ledě v učebnici druholigového hokeje

18.08.2017 00:21, autor: Pavel Šácha

Výrazně omlazený tým HC Tábor se ve čtvrtek vypravil do Třebíče, kde ho přivítali hráči Moravských Budějovic. Po šedesáti minutách hry si Kohouti odváželi domů sedmibrankový příděl, a s ním i hromadu poznatků a zkušeností do další přípravy.

Táborští mladíci zalistovali na třebíčském ledě v učebnici druholigového hokeje

Mor. Budějovice 2019 - HC Tábor

7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Čtvrtek, 17.8.2017 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 8. Havel (Horký, Pipek), 13. Rytnauer (Kliment, Krutiš), 37. Lupač (Pipek), 38. Havel (Horký, Pucher), 44. Rytnauer (Matějka, Krutiš), 48. Pipek (Čermák, Pucher), 59. Hačecký (Maštera).

  Vyloučení: 4:6   Využití: 3:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 40:24   Diváci: 150

MOR. BUDĚJOVICE 2019: Brož (Vacek) - Sobotka, kabelka, Kovář, Kliment, Čermák, Pelikán, Maštera, Voženílek - Pucher, Havel, Rytnauer, Krutiš, Matějka, Hačecký, Horký, Všetečka, Lupač, Pipek.

HC TÁBOR: M. Novák (D. Novák) - Tesař, Pípal, Raiterman, Duben, Košař, Bouška - Kadilák, Matušík, Škrdleta - Blažek, Fencl, Jelínek - Drda, Pospíchal, Kratochvíl.


Úvodní dvacetiminutovka se odehrála pod trvalou nadvládou Moravanů, kteří v utkání nově představili talentovaného jihlavského gólmana Brože či duo z širšího extraligového kádru Pardubic M. Voženílka a Pipka. Domácí gólman si od úvodních minut vybíral vcelku nerušenou dovolenou, zato táborský debutant Michal Novák se ocitl v ohni šestnácti střel. Většinu z nich dokázal zneškodnit, ale na góly matadorů Havla a Rytnauera z 8., resp. 13. minuty stačit nemohl. První, a v úvodní části osiřelá vyložená šance hostů se narodila až v předposlední minutě, ale Blažkův blafák si Brož pohlídal.

 Výrazným náporem vstoupila Žihadla také do druhé části hry. Když ale Novák výtečně vychytal samostatné úniky Horkého a Havla, osmělila se i mladičká táborská družina a obraz hry se postupně proměňoval ve vyrovnanější partii. Na skóre zápasu se to však neprojevilo, ba naopak. V době, kdy na střídačce hostů zazněl pokyn do přestávky už neinkasovat, znehodnotily jejich snahu další hrubé chyby. Mužstvo Moravských Budějovic je zásluhou Lupače a Havla potrestalo a jeho náskok narostl ještě před druhou sirénou na rozdíl čtyř branek.

 V závěrečném dějství Táborští paradoxně inkasovali ještě o branku víc než v předchozích periodách, přesto bylo z jejich strany jednoznačně nejzdařilejší. Už po třech minutách hry vystrašili v oslabení žluto-černou defenzívu Matušík se Škrdletou, ale namísto snížení přišlo domácí přečíslení a gól z hokejky Rytnauera. V následujících minutách už si Táborští s podstatně vyzrálejším soupeřem pranic nezadali, a také oni měli dostatek šancí na to, aby vymazali hrozivou nulu na kontě vstřelených branek. To se jim ovšem nepodařilo a sami museli později spolknout ještě dvě hořké gólové pilulky. Ve 48. minutě využil domácí soubor zásluhou Pipka už potřetí přesilovou hru a minutu a půl před koncem zpečetil výsledek Hačecký – 7:0.

 Zřejmě nejkrutější byl výsledek střetnutí pro mladého táborského brankáře Michala Nováka, který navzdory sedmi inkasovaným gólům předvedl velmi kvalitní výkon.

Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor: „V utkání dostali příležitost další naši mladí hráči. První třetina vyzněla jasně pro soupeře, druhá, a hlavně třetí část už byly z naší strany přece jen lepší. Vytvořili jsme si v nich také poměrně dost šancí, ale Moravské Budějovice byly nebezpečnější, efektivnější a samozřejmě vyzrálejší. O tak výrazném výsledku v podstatě rozhodly naše naprosto zbytečné chyby a tři inkasované góly v oslabení. Pro naše mladíky to každopádně byla dobrá škola a viděli, o čem je hokej ve druhé lize mužů.“                    

                  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR S TOMÁŠEM MATUŠÍKEM

  Pá 15.10. |

  Web hokej,cz přinesl rozhovor s trenérem táborského dorostu Tomášem Matušíkem na téma dosavadního účinkování jeho týmu v letošním ročníku extraligy.

  Více...
 • Jiří Severa míří do Havířova

  Čt 07.10. |

  Táborák Jiří Severa mění v rámci Chance ligy dres. Po více než čtyřech sezonách poctivých a kvalitních služeb pro Slovan ústí nad Labem se pětadvacetiletý útočník dohodl na spolupráci s Havířovem, kam odchází na hostování. Držme mu palce, ať je to povedené angažmá.

 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
Starší aktuality