Táborští kohouti si odvezli z Kopřivnice porážku, body jim odvály zbytečné chyby

02.02.2019 01:32, autor: Pavel Šácha

Daleká druholigová výprava do Slezska se táborským hokejistům nevyplatila. V utkání se sice dostali brzy do vedení, Tatra ale brzy výsledek otočila a dostala se do tříbrankového vedení. Kohouti se k ní záhy přiblížili na kontakt, ale soupeř jim znovu odskočil a na jejich porážce už nic nezměnilo ani snížení na konečných 6:4.

HC Kopřivnice - HC Tábor

6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Sobota, 2.2.2019 17:00 - Muži

Branky a nahrávky: 8. Zuzaník (Ficek), 12. Krutil (J. Mach), 14. Bail (Červenka), 24. Hrubý (Imrich, Gola), 44. Červenka (Kofroň, J. Mach), 45. Gola (Hrubý, Imrich) - 4. Sladkovský (Březina, Skočovský), 35. Pechánek (Dvořák), 44. Sladkovský (Prášek, Duben), 46. Pechánek (Syrovátka, Skočovský).

Rozhodčí: Škach - Novák, Pospíšil.   Vyloučení: 9:11 - navíc M. Mach (Kopřivnice) 10 minut OT.   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:4   Střely: 42:27   Diváci: 473

HC KOPŘIVNICE: Hromada (Fendrych) - Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Puškár, Bail, Fojtík - Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík.

HC TÁBOR: Novák (Dudáček) - Černý, Adam, Skočovský, Dvořák, Duben, Bouška - Škrdleta, Blažek, Kadilák - Březina, Sladkovský, Prášek - Pípal, Pechánek, Syrovátka.

Z plánované sestavy si museli trenéři kohoutů vyškrtnout českobudějovického obránce Ondřej Kachyňu a útočníka Jakuba Drdu, které vyřadila ze hry nemoc.  V Kopřivnici přivítal táborskou družinku obrovský vítr a poměrně bouřlivá, leč velmi přívětivá divácká kulisa.

První příležitost utkání si vzal pod svou režii domácí J. Mach, ale radost mu pokazil brankář Novák. O dvě minuty později došlo na první z nekonečné řady vyloučení a před táborským týmem se vztyčila výhoda přesilové hry. A naložil s ní výtečně – po Skočovského střele a Práškově přiťuknutí sice Březina gólmana Hromadu nepřekonal, ale dílo společné dílo neomylně dokončil Sladkovský0:1. V dalších minutách se Slezané chopili aktivity a zásahy na Novákově kontě kvapem přibývaly. Na skóre se to projevilo až v čase 7:42. Přesně s koncem oslabení hostů za příliš mnoho hráčů na ledě se ujala rána Zuzaníka do klubka hráčů před brankou a kopřivnický kotel poprvé jásal – 1:1. Stejnou radost si v první části hry zopakoval ještě dvakrát. Na konci 12. minuty neprotlačili Jihočeši puk z obranné třetiny a před brankou výtečně pracující Krutil je za to okamžitě potrestal – 2:1. O necelé dvě minuty později nezkrotil Novák tvrdou střelu Baila ihned po buly a kotouč se zlehka došoural za brankovou čáru – 3:1. Ve zbytku první třetiny si ještě oba celky zahrály přesilovku, ale další změna průběžného stavu se přes dvě tutovky na obou stranách neudála. Domácí kanonýr Kofroň trefil z bezprostřední blízkosti tyč a na druhé straně kluziště vychytal aktivního Sladkovského Hromada.

Ve druhé třetině pokračoval festival vyloučení; nestála za tím ani tak tvrdá hra soupeřů, jak spíš hodně útlocitný, ale konstantní metr sudího Škacha. Na konci 22. minuty vyfasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl táborský Škrdleta a ještě před koncem první poloviny trestu toho k navýšení skóre využil nikým neatakovaný Krutil4:1. Téměř vzápětí se gólman Novák blýskl proti další soupeřově tutovce. Tím zajímavé hokejové okamžiky na ledě usnuly a nejzaměstnanějším mužem zápasu byl zmiňovaný hlavní arbitr. Ve 28. minutě před táborským celkem vyvstala čtyřicetivteřinová početní převaha pěti proti třem, kterou ovšem zkrátilo vyloučení Blažka a ze slibné příležitosti sešlo. Na nejkrásnější okamžik druhé části si hokejoví fajnšmekři počkali až do poloviny 35. minuty. Vzešel z dílny táborského forvarda Pechánka, který si v relativně těžkém úhlu seřídil střeleckou optiku a parádně vymetl horní růžek branky nad ramenem Hromady – 4:2. A protože v závěru třetiny zakončil Blažek svůj dravý průnik střelou mimo, odváželi si aktivnější hokejisté Kopřivnice z ledu zasloužené dvoubrankové vedení.

Start do závěrečné dvacetiminutovky bezezbytku naplnil plán kohoutů na obrat ve skóre. Už po třiadvaceti vteřinách hry jakoby „nakopírovali“ situaci předcházející prvnímu gólu a Sladkovský se ani tentokrát nemýlil – 4:3. Ze sevření obav o konečný výsledek vyklouzli Kopřivničtí bohužel pro táborský tým příliš brzy. V čase 43:53 prolétl Červenka až před Nováka a koncovku zvládl stoprocentně – 5:3. Neuplynula ani půlminuta hry a diváky dostal do varu Gola, který přesnou střelou uštědřil táborské partě další úder – 6:3. Mužstvo od Jordánu se ale nezhroutilo a okamžitě zareagovalo. Zkušený Pechánek znovu využil šablonu na krásné střely a milimetrovou ranou z hranice kruhu nedal Hromadovi ani tu nejmenší šanci zasáhnout – 6:4. Zbytek zápasu se vymykal z mustru dosavadního průběhu střetnutí. Táborští postupem času přitlačili na pilu a byli pohyblivějším i nebezpečnějším týmem. Jeho úsilí ovšem vyznělo do ztracena, přestože si příležitostí na opětovné zdramatizování výsledku vytvořili poměrně dost. Ve 47. minutě neuspěl sám před Hromadou Sladkovský a o chvíli později se neujala ani podobná příležitost obránce Adama. Když pak hosté v závěrečných pěti minutách nezužitkovali ani více než minutovou přesilovku pět na tři včetně šance Práška a dalších ožehavých střeleckých pokusů, mohli domácí hráči s fanoušky oslavit potřebný tříbodový zisk.

Slovo trenéra

Arpád Györi, HC Tábor: „Po nepovedeném začátku jsme prohrávali už 1:4, ale pak se nám podařilo snížit na 4:3 a vrátili jsme se zpátky do zápasu. Bohužel právě v takové situaci neproměníme další velkou šanci a vyrobíme chyby, které nás z něj zase dostanou a vezmou nám možnost s výsledkem dál něco udělat. Stále se to v podstatě opakuje. Dokážeme se se soupeřem srovnat, dokážeme mu sekundovat a máme i šance, ale ve výsledku si sami veškerou snahu znegujeme naprosto zbytečnými chybami. Pokud tohle neodbouráme, budou nám body z takových zápasů i nadále utíkat.“