Táborští hráči změří ve středu už počtvrté své síly s čínským týmem Golden Dragon

05.11.2019 22:50, autor: Pavel Šácha

S jasným úkolem, vírou ve své vlastní schopnosti, ale zároveň i s pokorou před případnými rozmary osudu odcestují ve středu táborští hokejisté k zápasu s čínským týmem Golden Dragon. Odehraje se ve Slaném a jeho začátek je naplánován na 19. hodinu.

Táborští hráči změří ve středu už počtvrté své síly s čínským týmem Golden Dragon


Vizitka asijského protivníka

Účinkování čínského celku ve třetí nejvyšší soutěži je v médiích i u soupeřů propíráno ze všech světových stran. Podle dosavadních výsledků týmu vedeného českými internacionály Jiřím Šejbou a Josefem Zajícem je zřejmé, že úroveň druhé ligy prozatím přesahovala možnosti Zlatého draka. Ze šestnácti střetnutí vytěžil jediný bod z utkání v Písku, kde překvapivě prohrál až po nájezdech 5:6, když ještě necelou minutu před koncem základní hrací doby vedl 5:4. Naproti tomu v deseti střetnutích vyfasovali hráči asijského hosta v tuzemských hokejových vodách drtivý dvouciferný příděl.

Poslední dvě vystoupení Golden Dragon ovšem vztyčila před jeho budoucími soupeři v čele s táborskými kohouty velký varovný vykřičník. K již začleněným českým „krajánkům“ v mužstvu Jakubovi Kučerovi, Michalu Kučerovi a Pavlu Husárikovi se přidružili další čeští hráči z kladenské líhně, konkrétně devatenáctiletí Adam Zich, Martin Bláha a Martin Nagy. Právě jejich přítomnost se podepsala pod zajímavé výsledky posledních dvou střetnutí outsidera soutěže. V Klatovech udrželi právě Češi v čínských službách domácího favorita na uzdě a podlehli mu více než přijatelným rozdílem 3:6, aby o pár dní později čínskému drakovi málem znovu odevzdal bodovou kořist Písek. Ten vyhrál ve Slaném až po velkém boji 4:3.

Tři vzájemné zápasy

Táborský tým už má s cizokrajným protivníkem bohatou zkušenost. Na jeho domovském ledě zahajoval sezonu a tehdejší krok do neznáma přetavil ve vítězství 7:0. Další dva duely Jihočechů s China Golden Dragon se odehrály v pouhých pěti dnech u Jordánu. V tom prvním utržili hosté debakl 0:16, ve druhém už kohouti těžko hledali motivaci k další kanonádě, zatímco Číňané přidali na úsilí. Utkání tak skončilo vcelku „obyčejnou“ výhrou Tábora v poměru 7:1.

Z táborské šatny

Trenér Arpád Györi s asistentem Miloslavem Čechem museli po utkání v Kolíně udělat nepříjemný škrt ve svých plánech. Útočník Jan Trummer si obnovil dlouhodobě léčené zranění ramene a čeká ho další absence. Z defenzivních řad, které nadále postrádají Kamila Černého, vypadl snad jen pro středeční utkání další zkušený bek David Skočovský. Příjemnou zprávou je naopak fakt, že poprvé v sezoně obsadí táborské brankoviště uzdravený gólman David Novák.

Jakýkoliv jiný rezultát než tříbodový zisk by se stal pochopitelně těžko smazatelnou kaňkou na sezónním účinkování kohoutů. Ve hře je ovšem mnohem víc. Cílem táborských hokejistů by měla být touha vytěsnit z hlav předchozí dvě porážky a co nejlépe se naladit na mnohem těžší a důležitý sobotní souboj s Příbramí.              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  St 20.11. |

  Tentokrát se táborských příznivců ptáme na čas zahájení sobotních domácích utkání A-týmu HCT. Vyhovuje vám současná 18. hodina, anebo máte jinou představu? Anketu najdete na hlavním panelu tohoto webu a potrvá do soboty 30. listopadu.

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
Starší aktuality