Táborští hráči vynesli z Plamenů cenné tři body, i když jim bylo zbytečně horko

08.10.2016 21:19, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté slaví ve druhé lize první ryzí a plnohodnotné vítězství. Po skvělém začátku se rodilo možná až příliš těžce, nakonec ale přece jen poslali mužstvo ze Žďáru nad Sázavou domů s nepořízenou.

Táborští hráči vynesli z Plamenů cenné tři body, i když jim bylo zbytečně horko

HC Tábor - Žďár nad Sázavou

3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Sobota, 8.10.2016 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 1. Severa (Matušík, Hlaveš), 18. Matušík (Hlaveš), 23. Hlaveš (Severa, Seidl) - 19. Červenka (Klíma, Krupka), 26. Kaňka (Střecha).

Rozhodčí: Jechoutek - Ovsík, Svoboda.   Vyloučení: 4:4   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2   Střely: 27:28   Diváci: 1258

HC TÁBOR: Novák (Klestil) - Havran, Černý, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Košař, Raiterman - Kellner, Kýhos, Vaniš (41. Blažek) - Severa, Matušík, Seidl - Krätzer, Pechánek, Březina.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Řehoř (Sláma) - Pleva, Vítek, Beneš, Kolda, Smejkal, Klíma - Kunstmüller, Kaňka, Střecha, Krupka, Kovářů, červenka, Gregar, Bureš, Kuřítko, Plachý, Pazourek.


Táborský tým se vřítil do zápasu jako žhavá láva do Pompejí. Během minuty a půl si jeho hráči vytvořili tři stoprocentní příležitosti. Kellner ani Březina tváří v tvář zkušenému Řehořovi v brance Žďáru neuspěli, mezitím už se ale skóre přece jen změnilo, to když Severa neomylně zakončil přečíslení dva na jednoho – 1:0. Také v dalších minutách se hra odvíjela za neohrožené nadvlády domácí družiny. V přesilové hře už útočník Vaniš zvedal ruce nad hlavu, ale Řehoř s přispěním brankové konstrukce puk za čáru nepustil. Jen o chvíli později se ocitl ve své druhé stoprocentní šanci Březina, ani tentokrát ale na svůj první sezónní zásah nedosáhl. Drtivá převaha táborského celku postupem času přece jen ochabovala, přesto se nakonec diváci zaslouženého navýšení skóre dočkali. Na konci 18. minuty se o něj přesnou ranou nad beton hostujícího gólmana postaral kapitán Matušík – 2:0. I nový stav 2:0 by byl jen slabým vyústěním počáteční ofenzivní smršti Tábora, ale nakonec nezůstalo ani u něj. Pouhou minut po druhém zásahu Jihočechů totiž dostal Červenka příliš prostoru před klecí hájenou Davidem Novákem a přece jen zpříjemnil Plamenům odchod do šaten.

 Také druhá část střetnutí začala pro táborské barvy velmi slibně. Brzy po jejím zahájení byl obránce Kanov faulován Červenkou a domácí hráči tentokrát početní převahu promptně využili. V jedné ze skrumáží před Řehořovou klecí si počínal důrazně i pohotově Hlaveš a vrátil domácím dvoubrankový náskok – 3:1. Ani tentokrát ale nevydržel příliš dlouho. Hosté se doposud k ohrožení táborské branky příliš nedostávali, ale byli vysoce produktivní. V čase 25:11 se ocitl matador Kaňka sám mezi kruhy a procedil puk pod rukou klečícího Nováka – 3:2. Opětovné snížení hráče od Sázavy definitivně probudilo z letargie, táborský celek naopak uspalo, a tak se obraz hry proměnil. V dalším průběhu druhé třetiny měkl domácí gólman s výpady Žďáru podstatně více práce než doposud. V poslední minutě se dostaly Plameny při své početní převaze do tří jasných příležitostí během několika vteřin, ale Novák svůj tým výrazně podržel.

 V závěrečné periodě byl hostující soubor nebezpečnějším z obou mužstev. Jedinečné možností k vyrovnání měl především s příchodem závěrečné desetiminutovky, ale proti byl nejen velmi pozorný táborský brankář, ale také obránce Heršálek, jenž zmařil samostatný nájezd jednoho ze žďárských útočníků ukázkovou rybičkou. Kohouti, kteří vzápětí sami pohrdli početní výhodou, nabídli soupeři ještě dvě slepené přesilové hry, v nich ale před Novákovou svatyní výrazněji nezahřmělo. V závěru už si domácí celek těsný náskok pohlídal a fanoušci si poprvé v sezoně mohli užít tradiční vítězný rituál.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality