Táborští hráči ve středu vyrukují do derby, srovnají si u Otavy s Pískem sezónní účet?

05.02.2019 16:31, autor: Pavel Šácha

Naděje na tradiční prodloužení sezony už vzaly za své, ale motivaci uspět táborští hokejisté ve zbylých šesti střetnutích sezony neztrácejí. A když je navíc program soutěže navede k derby na ledě Písku, tep fanoušků i hráčů se rázem šplhá ještě podstatně výš. Očekávaný duel se hraje u Otavy ve středu od 18 hodin.

Táborští hráči ve středu vyrukují do derby, srovnají si u Otavy s Pískem sezónní účet?


Vzájemné sezónní bilance

Bitvy obou jihočeských rivalů se v předchozích letech nesly ve znamení neohroženého kralování táborské družiny. V letošním ročníku se ale písecký hokej své chvíle radosti dočkal. V prvním duelu sice u Jordánu prohrál hladce 1:6, domácí odvetu ale dovedl k vítězství 3:2 a záhy rozjásal své příznivce i triumfální výhrou na táborském ledě v poměru 6:2. Jak dopadne čtvrtý střet krajských sousedů, to se fandové obou mužstev dozvědí až po středeční 20. hodině.

Sonda do píseckého tábora

Po letech brzkých konců sezony Písečtí natěšeně přešlapují v předsálí druholigového play-off, byť se ještě alespoň po očku musejí ohlížet na počínání budějovického David servisu. Ten na ně ztrácí šest kol před koncem „jen“ deset bodů a v teoretické rovině může ještě fenomenálním finišem v kombinaci s píseckými ztrátami zamíchat kartami.

 Dlouho nevýrazné žluto-modré barvy se ale v aktuální sezoně slibně rozzářily a nehodlají svou sytost ztratit. Nejkrizovější okamžiky prožívali svěřenci mladého kouče Karla Herra na přelomu prosince a ledna, kdy prohráli šest zápasů v řadě, z toho čtyři výrazným rozdílem. Zamračenou sérii utnulo až vítězství ve Valašském Meziříčí a bilance IHC Písek se opět otočila k příjemnému sezónnímu standardu. Do derby přesto půjde lehce zatížený dvěma porážkami z uplynulého týdne. První z nich si přivezl ze slibně rozehrané partie u favorita ve Žďáru nad Sázavou (1:4), tu podstatně bolestnější musel strávit v sobotním domácím utkání s posledním týmem východní skupiny z Orlové (2:4).

 Nabuzený písecký tým těží na druholigové scéně především ze dvou ničivých zbraní. Tou první je bezesporu jeho elitní útočná letka. Její šéf Jan Sýbek si v produktivitě celé třetí nejvyšší soutěže hoví na stříbrném stupínku, když posbíral už 50 bodů za 22 gólů a 28 asistencí. Jeho parťák Petr Hučko má na kontě 47 bodů (15+32) a důležitým tmelem úderné formace je „malý velký“ muž Jan Polata (13+13), který byl ovšem nucen poslední zápasy Písku vynechat. Možná ještě důležitějším kamínkem je v písecké hokejové mozaice brankář Martin Hauser. Teprve dvacetiletý šikula se vrátil do píseckého brankoviště po krátké německé epizodě a výtečnými výkony si v něm vybudoval neotřesitelnou pozici. Při návštěvě písecké šatny nelze zapomenout na extraligou ošlehaného obránce Martina Parýzka, který je lídrem týmové defenzívy a rovněž už nechal za zády hranici dvaceti kanadských bodů (7+16).

Z táborské šatny

Jak už bylo avizováno, šance kohoutů na obsazení postupové čtvrté příčky se pohybují v rovině blížící se žánru science-fiction. Podobně nepravděpodobný je pád táborské družiny
na dno, kde se už dlouho topí v problémech pelhřimovští Lední Medvědi. Početně i herně oslabené mužstvo tak směřuje své úsilí ve zbytku sezony k potěše těch opravdových fanoušků táborského hokeje, a ve hře jsou také místa v budoucím druholigovém kádru.

 V sobotu si hráči od Jordánu přivezli porážku 4:6 z Kopřivnice, kde doplatili především na příliš vysoký počet vyloučení a chyb.

 Po nemoci se trenérům znovu hlásil na tréninku útočník Jakub Drda. Předčasně naopak do šatny odkulhal obránce Luboš Adam a jeho start ve středečním derby je ohrožený. Na ledě opět nechyběli rekonvalescenti Martin Havran a Radim Heřman, ti ale své zkušenosti zatím týmu dodat nemohou.

 Ať už táborský celek vyrukuje do derby v té či oné sestavě, jisté je, že si její členové přibalí do výstroje touhu srovnat si s píseckým rivalem sezónní výsledkový účet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
Starší aktuality