Táborští hráči už byli ve Žďáru téměř na lopatkách, nakonec ale vyválčili alespoň bod

18.11.2016 00:49, autor: Pavel Šácha

S úkolem potvrdit výsledek i výkon z vítězného duelu proti Nymburku odcestovali táborští hokejisté na rozžhavený led žďárských Plamenů. Rušný a bojovný zápas se pro Jihočechy vyvíjel prachbídně, když po domácí smršti z úvodu druhé části prohrávali už 0:3, nakonec ale zabojovali a zdrželi diváky na stadionu až do samostatných nájezdů. V nich se prosadil jediný exekutor, a to domácí obránce Beneš, jenž uložil bonusový druhý bod do sbírky mužstva z Vysočiny.

Žďár nad Sázavou - HC Tábor

4:3sn (0:0, 3:2, 0:1)

Čtvrtek, 17.11.2016 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 23. Kovářů, 23. Kaňka (Juráň, Pleva), 24. Staněk (Smejkal, Kunstmüller), nájezd Beneš - 32. Seidl (Blažek, Liška), 33. Žáček (Prchal, Krátoška), 55. Matušík (Seidl, Severa).

Rozhodčí: Barek - Pechánek, Lacko.   Vyloučení: 3:6 - navíc Černý (Tábor) 10 minut.   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 39:34   Diváci: 1210

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Řehoř – Pleva, Beneš, Staněk, M. Vítek, Kolda, Smejkal, Půža, Hort – Střecha, Krupka, Kovářů, Červenka, Kuřítko, Gregar, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kaňka, Juráň.

HC TÁBOR: Klestil (24. Novák) - Duben, Havran, Hlaveš, Kanov, Žáček, Dvořák, Liška, Černý - Krätzer, Mrkvička, Točík - Severa, Matušík, Seidl - Blažek, Krátoška, Březina - Václav Prchal, Pechánek, Kýhos.

Do průběhu úvodního dějství se promítlo sebevědomí domácích hráčů pramenící z předchozí lichotivé bodové série. Do sedla je navíc posadila brzká přesilová hra, ve které si táborský gólman Klestil připsal první ostré zákroky, a dokonce zvonila horní tyč jeho branky. I v dalším průběhu první třetiny byly Plameny aktivnější, nebezpečnější i důslednější v soubojích, ale kýžený efekt jim to navzdory střelecké převaze nepřineslo. A protože se neujaly ani občasné útočné výpady táborské družiny, zůstal v platnosti bezbrankový stav.

O přestávce nabádali táborští trenéři své hráče k výraznější aktivitě a důraznější hře, aby jen necelé tři minuty po nástupu týmů na led jen nevěřícně kroutili hlavami. Už v čase 22:17 ztratili hosté trestuhodně puk  prostoru před svou brankou a Kovářů měl snadný úkol uklidit ho za Klestilova záda – 1:0. Nadšení žďárských příznivců ještě ani neutichlo a jejich mužstvo uštědřilo Jihočechům další  tvrdý direkt – pouhých osmnáct vteřin po úvodním gólu dostal před táborskou klecí luxusní prostor matador Kaňka a navýšil domácí náskok. V tu chvíli ještě nemohl brankář Klestil tušit, že jen o minutu později bude bezmocný proti Staňkově tečované střele od modré a přenechá své místo v táborském brankovišti parťákovi Novákovi. Ten dlouho v nečinnosti nezůstal. Po čtyřech minutách hry se před žďárským celkem otevřela výhoda minutu a půl dlouhé přesilové hry pěti proti třem. Domácí hokejisté v ní měli příležitost definitivně srazit hosty do kolen, tu však prohýřili. A brzy toho litovali… V polovině 32. minuty se dostal do palebné pozice táborský Seidl a střelou mezi Řehořovy betony smazal nulu na svém sezónním kontě – 3:1. Právě v tu chvíli se osud zápasu rozhodl strhnout kormidlo na opačnou stranu. O půl minuty později našla přihrávka mladíka Prchala debutanta v táborských zadních řadách Žáčka a Řehoř znovu sklapl betony pozdě – 3:2. Táborské hokejisty i fanoušky zaplavila mohutná vlna živé vody a zbytek druhé periody se zbarvil do modro-bíla, vyrovnání už se ale hostující enkláva před druhou přestávkou nedočkala.

Ve třetí části zápas gradoval a na ledě se přiostřilo. V herně rovnocenných úvodních minutách měl přece jen více práce táborský brankář Novák, ale vedl si výtečně a domácí střelci odjížděli na střídačku smutní. Zlomovým momentem poslední třetiny se stala nevyužitá přesilovka Plamenů při vyloučení Dvořáka. Po jejím skončení se sám táborský hříšník řítil na Řehoře, v poslední chvíli ho však kotouč neposlechl a skončil ve výstroji žďárského gólmana. Právě od tohoto momentu se ale mužstvo od Jordánu odrazilo k náporu a domácí soubor tonul v obavách o vítězství. Že byly oprávněné, to ukázala 55. minuta, kdy se po šanci Kohoutů ocitl puk na holi kapitána Matušíka a Řehoř neměl šanci zasáhnout – 3:3! V samém závěru normální hrací doby ještě vlétl do obranného pásma Žďáru Točík, ale obrovitého Řehoře neprostřelil.

Souboj posledně jmenovaných hráčů se opakoval hned v úvodu pětiminutového nastavení. Táborský forvard se ocitl sám před domácím brankářem a tentokrát mu nedal ani tu nejmenší šanci zasáhnout, jeho střela ovšem skončila na levé tyči žďárské svatyně. V napínavém a divácky atraktivním souboji tří hráčů na obou stranách byli Táborští daleko nebezpečnější, rozhodnutí ovšem nepřinesly ani příležitosti Kanova, Severy či Seidla.

Majitele druhého bodu nakonec určily až samostatné nájezdy. Hned v tom prvním vyzrál na Nováka produktivní domácí bek Beneš, a jak se ukázalo, byl to rozhodující moment celé loterie. Táborský gólman sice další domácí exekutory Střechu a Malce vychytal, jenže jeho protějšek Řehoř vystihl pokus Mrkvičky, Matušíka i Krátošky a stadion pohltilo černočervené nadšení.

Ve třetí části zápas gradoval a na ledě se přiostřilo. V herně rovnocenných úvodních minutách měl přece jen více práce táborský brankář Novák, ale vedl si výtečně a domácí střelci odjížděli na střídačku smutní. Zlomovým momentem poslední třetiny se stala nevyužitá přesilovka Plamenů při vyloučení Dvořáka. Po jejím skončení se sám táborský hříšník řítil na Řehoře, v poslední chvíli ho však kotouč neposlechl a skončil ve výstroji žďárského gólmana. Právě od tohoto momentu se ale mužstvo od Jordánu odrazilo k náporu a domácí soubor tonul v obavách o vítězství. Že byly oprávněné, to ukázala 55. minuta, kdy se po šanci Kohoutů odrazil puk před jejich kapitána Matušíka a Řehoř neměl šanci zasáhnout – 3:3! V samém závěru normální hrací doby ještě vlétl do obranného pásma Žďáru Točík, ale obrovitého Řehoře neprostřelil.