Táborští hráči se naladili na druhou ligu hladkou výhrou nad mužstvem Klatov

06.09.2019 17:53, autor: Pavel Šácha

Táborské mužstvo prošlo poslední prověrkou před zahájením bojů v novém ročníku druhé hokejové ligy. A byla pro něj úspěšná, když na domácím ledě bez výrazných starostí porazili soupeře z Klatov 5:1.

Táborští hráči se naladili na druhou ligu hladkou výhrou nad mužstvem Klatov

HC Tábor - HC Klatovy

5:1 (4:0, 1:1, 0:0)

Pátek, 6.9.2019 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 7. Dančišin (Radoš, Heřman), 13. Jiří Bárta (Skočovský), 18. Havran (Černý, Pejchal), 19. Matějka (Pejchal, Pechánek), 38. Hajič - 38. Hasman (D. Roubal).

Rozhodčí: Pešina - Kubíček, Kotounová.   Vyloučení: 3:3 - navíc Slavík (Klatovy) 10 minut OT.   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 500

HC TÁBOR: Šorf – Černý, Havelka, Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Dvořák, Bouška – Dančišin, Zayml, Heřman – Prášek, Jan Bárta, Seidl – Jiří Bárta, Kadilák, Březina – Pejchal, Pechánek, Matějka.

HC KLATOVY: Hauser – Walter, Vajner, Lokajíček, Štěánek, Staněk, Slavík – Eret, Uhlík, Tulačka, D. Roubal, Hasman, Vávra, Hajšman, Procházka, Matiášek, Mužík.


Západočeši měli do utkání rychlejší start a domácí trenéři nemohli být s reakcí svých svěřenců spokojeni. Z aktivity hostů vyplynulo několik nebezpečných momentů a dvě přesilové hry Klatov, ale výraznější příležitost se před pozorným Šorfem nenarodila. Naopak v 7. minutě uhodilo na druhé straně plochy – Radošovu nabídku od modré usměrnil mimo dosah gólmana Hausera Dančišin a domácí šli do vedení – 1:0. Tento okamžik otevřel stavidla dalších táborských úspěchů. Obraz hry se sice výrazněji nezměnil, ale góly padaly výhradně do klatovské branky. Ve 12. minutě přetavil Skočovského přihrávku v krásný blafák Jiří Bárta, v polovině 18. minuty si střihli roli útočníků beci Černý – Havran a druhý jmenovaný přidal třetí gól, a jen o chvíli později korunoval důslednou práci čtvrté formace Matějka – 4:0.

Nástup do druhé části hry měli táborští hráči o poznání svižnější a po několika zahřívacích minutách se pevně chopili herních otěží. Po kanonádě z první periody se museli diváci spokojit se skromnější porcí gólové radosti, o to více zábavy jim ale nabídl herní projev domácí družiny. Nejvýraznější byl v tomto směru závěr třetiny. Po třech vyložených šancích v řadě kohouti přece jen korunovali svůj tlak, a to zásluhou Hajiče, který před brankou hostů obral o puk jednoho z obránců a Hauser neměl šanci zasáhnout – 5:0. O pouhých jedenáct sekund později ale nadšení z pátého gólu usnulo, to když Táborští nebyli před Šorfem dostatečně důrazní a těžil z toho Hasman – 5:1.

V závěrečné dvacetiminutovce už se zhruba pět stovek diváků v ochozech další úpravy skóre nedočkalo. Pro domácí kouče je to navzdory konečné hladké výhře a pokračujícímu kvalitnímu výkonu důvod k zamyšlení, protože jejich svěřenci pohrdli třemi přesilovými hrami. I tak ale naladila úspěšně zvládnutá generálka před středečním startem mistrovské soutěže pozitivní noty.

Slovo trenéra

Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Poslední přípravu před soutěží jsme pochopitelně chtěli zvládnout. Klatovy přijely bez několika hráčů, kteří proti nám nastoupili v prvním utkání. Vstup do zápasu byl od kluků tak trochu předimenzovaný v jejich snaze, z čehož pramenily některé špatné věci. Od poloviny třetiny se to začalo srovnávat a s prvními dvěma góly přišlo potřebné uklidnění. Znovu si uvědomili, že věci, které trénujeme, fungují a bylo vidět, s jakou chutí hrají. Samozřejmě docházelo i k věcem, které se nám nelíbí, a na kterých bychom mohli být v těžších ligových zápasech bití. Musíme na tom dále pracovat.“  

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová anketa na webu

  Pá 20.09. |

  Na hlavním panelu  tohoto webu můžete až do pátku 27. září tipovat umístění táborského mužstva po základní části. Jak moc kohoutům věříte?

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality