Táborští hokejisté potěšili své fanoušky přesvědčivým vítězstvím nad Žihadly

13.08.2019 21:09, autor: Pavel Šácha

Druholigový táborský tým prošel v úterý druhou herní prověrkou před zářijovým startem mistrovských bojů. Byla pro ně úspěšná a soupeři z Moravských Budějovic přibalili na cestu domů porážku 1:6.

HC Tábor - Mor. Budějovice 2019

6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Úterý, 13.8.2019 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 25. Pechánek (Pípal), 26. Seidl (Zayml), 31. Černý (Pípal), 34. Radoš (Pípal), 57. Pechánek (Pípal), 58. Bárta (Zayml, Matějka) - 14. Alexa (Tondl).

Rozhodčí: Květoň - Šimánek, Kubíček.   Vyloučení: 1:4   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:1, 6:1   Střely: 38:24   Diváci: 390

HC TÁBOR: M. Novák (D. Novák) - Černý. Havelka, Skočovský, Radoš, Dvořák, Beran, Bouška - Bárta, Zayml, Heřman - Prášek, Trummer, Seidl - Pejchal, Kadilák, Matějka - Přívozník, Pechánek, Pípal.

MOR. BUDĚJOVICE 2019: Vacek (Kocák) - Peroutka, Šána, Pelikán, Chlubna, Pípa, Dudáček, Konečný, Trnka - Horký, Krutiš, Svoboda, Tondl, Molnár, Procházka, Bulín, Alexa, Kratochvíl, Hačecký, Ludvík.

V utkání proti Žihadlům si odbyli premiéru v táborském dresu dva noví hráči, jmenovitě obránce Dominik Havelka (hrál s číslem 19) a útočník David Matějka (20). Oproti čtvrtečnímu střetnutí s juniorkou Motoru se do hry zapojili také zkušení Kamil Černý, Radim Heřman a navrátilec Radek Seidl. A ještě jedna zajímavost – v roli hlavního rozhodčího se divákům v Táboře poprvé představil velmi úspěšný odchovanec táborského hokeje a ještě nedávno aktivní hráč Lukáš Květoň.

Už v první části hry měli domácí hráči mírně navrch a ve výčtu gólových příležitostí svého soupeře předčili, přesto si odvezl do kabin jednobrankový náskok nově se tvořící tým hostů . Do vedení se dostal na konci 14. minuty, kdy se narodil závar před brankou hájenou Michalem Novákem, a přes enormní snahu táborského gólmana dopravili důslední hosté kotouč za brankovou čáru. Z autora šťastné vedoucí branky byl označen Alexa0:1. Na táborské straně se ocitli nejblíže ke gólu Pechánek a Bárta, ale prvně jmenovaný forvard budějovickou klec z dobré pozice minul a jeho spoluhráč si v samostatném úniku vylámal nadvakrát zuby na výtečném Vackovi.

Prostřední dějství si vzalo domácí mužstvo pod svou neochvějnou kontrolu a po zahřívacích možnostech v přesilové hře se jeho nadvláda náležitě promítla do skóre. Razantní obrat otevřel už po čtyřech minutách hry Pechánek, který zužitkoval vysunutí od Pípala a našel mezeru mezi betony hostujícího brankáře – 1:1. Jen o minutu později operovala před Vackem trojice Bárta, Zayml, Seidl a posledně jmenovaný se za svůj důraz odměnil první trefou po návratu z Milevska – 2:1. Kohouti ve druhé třetině na ledě nadále kralovali a brzy poté, co se zápas zlomil do své druhé poloviny, uštědřili soupeři další gólové direkty. V čase 30:14 vyslal opět Pípal na zteč Černého a neomylné zakončení zkušeného beka pod horní tyč znamenalo zvýšení domácího náskoku na 3:1. O tři minuty později postupovala dvojice Pípal, Radoš na jediného obránce Moravanů a sehrála své role znamenitě: Pípal si připsal třetí asistenci, Radoš druhý gól ve druhém utkání za Tábor – 4:1.

Jak podařená byla z pohledu táborských hráčů prostřední část, o to liknavěji přistoupili k úvodu té třetí. Hokejisté z Moravských Budějovic v něm byli pohyblivější i nebezpečnější. V polovině 46. minuty pomohla M. Novákovi po střele Horkého tyč a brzy poté mu konstrukce branky pomohla i při další velké šanci soupeře. Táborský kouč Arpád Györi na to zareagoval oddechovým časem a důrazně svým hráčům připomněl, že je třeba znovu přeřadit na vyšší stupeň píle a odpovědnosti. Průběh třetiny se rázem vyrovnal, ale skóre se dlouho neměnilo; domácí celek nevyužil další dvě přesilovky, budějovický Svoboda zase v největší šanci svého týmu ztroskotal na M. Novákovi. V závěru se kohouti dokázali vyburcovat ke konečné úpravě výsledku a umocnili spokojenost diváků. Na konci 57. minuty znovu zafungovala vazba Pípal – Pechánek a druhý jmenovaný přidal zblízka a chladnokrevně pátý gól, aby o minutu později dokonal Bárta společnou práci s Matějkou a Zaymlem vstřelením šesté táborské branky – 6:1.

Slovo trenéra

Arpád Györi, HC Tábor: „Zápas jsme znovu odehráli na čtyři útoky a z tohoto pohledu byl z naší strany dobrý. První třetinu jsme prohráli 0:1, ale neproměnili jsme v ní několik šancí a určitě jsme po ní měli vést. Hrál se oboustranně hokej nahoru dolů a k vidění bylo i dost chyb. Musím říct, že druhá třetina byla z naší strany výborná. Dařily se nám věci, kterým se teprve budeme více věnovat. Mrzel mne naopak začátek třetí třetiny, který byl hodně špatný. Snad pod dojmem, že vedeme 4:1, a že v přípravě o moc nejde, což je ale nebezpečné a může se to pak odrazit v mistrovských zápasech. Proto jsem si vzal ten time. Naše hra se potom zase zvedla, i když si soupeř vytvořil tři šance a měli jsme i štěstí. Kluci už nebyli tak důrazní, jak bychom po nich chtěli, i tak jsme ale v závěru ještě dva góly přidali. Utkání určitě musíme hodnotit pozitivně.“