Táborští favoritovi sympaticky vzdorovali, ten přesto nepřipustil žádné komplikace

20.12.2018 01:00, autor: Pavel Šácha

Táborské druholigové hokejisty zavedl program předposledního letošního kola na žďárské Bouchalky. V duelu s aktuálně vedoucím týmem tabulky se senzace nekonala a kohouti si přes veškerou snahu odvezli z ledu Plamenů hladkou porážku 1:6.

Táborští favoritovi sympaticky vzdorovali, ten přesto nepřipustil žádné komplikace

Žďár nad Sázavou - HC Tábor

6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Středa, 19.12.2018 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 4. Bureš (Wasserbauer, Čermák), 6. Hasoň (Kovářů, Pleva), 33. Čermák (Kolda), 33. Kunstmüller (Kuřítko, Stehlík), 35. Wasserbauer (Peslar), 42. Peslar (Lojek) - 57. Drda (Zayml, Blažek).

Rozhodčí: Reich - Musil, Komínek.   Vyloučení: 6:8 - navíc Jícha OK, POleva 10 minut OT (oba Žďár).   Využití: 3:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 41:41   Diváci: 592

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer

HC TÁBOR: Novák (Dudáček) - Havran, Hajič, Skočovský, Adam, Dvořák, Bouška - Blažek, Zayml, Drda - Prášek, Sladkovský, Březina - Pechánek, Hrala, Pípal.

 


Domácí celek vyrukoval na táborskou družinu velmi zhurta a od začátku ji svíral jako v kleštích. Už po třiasedmdesáti vteřinách vyústily jeho manévry ve vyloučení Pípala a v následné přesilovce soupeře se dostal brankář Novák pod ohromný tlak. Sedm žďárských pokusů v oslabení pochytal, domácí nápor však pokračoval a důsledný Bureš z něj dorážkou do odkryté branky vytěžil první gól zápasu – 1:0. Na konci 5. minuty usedl za katr Zayml a domácí celek znovu nekompromisně udeřil. Po nepříliš standardní přesilovkové situaci v podobě přečíslení tři na dva se trefil Hasoň a po necelých šesti minutách vedl favorit už 2:0. Namlsaní fandové Plamenů očekávali další ofenzivní manévry svého mužstva, jeho motor ale v následujících minutách pozbyl dosavadního výkonu. Naopak Táborští nabrali dech, zlepšili pohyb a čelili žďárské družině překvapivou aktivitou. Domácí gólman Sláma měl poprvé starosti v úvodu 8. minuty, kdy horko těžko dosáhl lapačkou na sraženou Práškovu střelu směřující do jeho protipohybu. Ryzí brankovou příležitost si ovšem snaživí hosté nevytvořili. Nebezpečím zavoněly pouze střelecké pokusy Pípala, Pechánka a Hajiče, ale první dvě skončily v náručí Slámy a třetí branku minula. Podstatně více práce měl táborský gólman Novák, který v první části hry zastavil sedmnáct z devatenácti střel soupeře.

V první polovině prostřední periody zaskočili kohouti žďárský soubor aktivní hrou, jejich poměrně sympatický herní projev ovšem znovu postrádal kýžený efekt. V úvodu pohrdli více než půlminutovou přesilovkou pěti proti třem a neujaly se ani některé další možnosti včetně šance Blažka ze 30. minuty. S příchodem druhé poloviny střetnutí a přísným vyloučením Sladkovského (odvolat se ho pokoušel i sám faulovaný domácí hráč) se táborské naděje na příznivý výsledek ze ždárských Bouchalek rozplynuly. Po minutě početní převahy Plamenů trefil Čermák šťastně, leč pohotově malou skulinku mezi tyčí a Novákovým betonem – 3:0. O pouhých čtyřicet vteřin později sehráli domácí příkladně situaci dva na jednoho a Kunstmüller zvýšil na 4:0. Za necelé dvě minuty vedl lídr tabulky už 5:0, to když se z prostoru mezi kruhy trefil Wasserbauer. Kontrovat mohl v oslabení Sladkovský, ale Slámu nepropálil. V závěru druhé třetiny vpluly poprvé do průběhu utkání emoce a doplatil na to žďárský Jícha, jenž si ke dvěma minutám vysloužil dvě „desítky“ a zápas pro něj skončil.

Se závěrečnou sirénou prostředního dějství si vysloužil dvě minuty Skočovský, což zkušenému soupeři usnadnilo vstup do poslední dvacetiminutovky. Osm vteřin před návratem táborského beka na led se prosadil produktivní obránce Peslar a uzavřel půltucet domácích branek – 6:0. Za tohoto stavu si vytvořili dvě šance i Jihočeši, ale Prášek ve vyložené pozici u tyče minul pas Dvořáka a Hrala zakončil výpad dva na jednoho střelou mimo. Ve 48. minutě tleskal stadion táborskému obránci Dvořákovi, který odvolal trest pro jednoho ze žďárských hráčů. Možná o to víc si hosté zasloužili alespoň čestný gólový úspěch, o který se v 57. minutě postaral Drda po hezké přihrávce Zaymla zpoza branky – 6:1. V poslední minutě mohl ještě poupravit skóre zápasu domácí kapitán Pleva, ale v přesilovce pouze orazítkoval tyč Novákovy svatyně.

Překvapení na úkor velkého favorita se tedy na Bouchalkách po zásluze nekonalo. Opticky byl sice obraz hry pro táborský tým vcelku lichotivý, ale domácí hokejisté projevili daleko více sebevědomí, rozvahy, hokejové vyspělosti a kvality v důležitých situacích před oběma brankami.                

Slovo trenéra

Arpád Györi, trenér HC Tábor: „Do začátku zápasu se promítl velký respekt před soupeřem. Ten toho využil, hned v úvodu nás zatlačil a dvakrát skóroval po našich vyloučeních. To nás samozřejmě dostalo dolů, ale v další fázi zápasu jsme opticky přece jen srovnali hru. Ve druhé třetině jsme bohužel po chybě rozhodčího hráli další oslabení a soupeř v něm šťastnou střelou zvýšil na 3:0. Řekl bych, že bruslařsky jsme od druhé třetiny soupeři konkurovali. Bohužel se ukázalo, že nás v důležitých situacích, ať už před vlastní brankou nebo v koncovce, limituje horší dovednost oproti hráčům soupeře. Výsledek je pro nás možná trochu krutý; zápas jsme až na ten úvod odehráli důstojně a s velkým úsilím. Těší nás, že kluci neskládali zbraně, ale Žďár má prostě vyšší kvalitu a vyhrál samozřejmě zaslouženě. Teď se musíme co nejlépe připravit na poslední letošní zápas v Novém Jičíně.“        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality