Táborský tým si na úvod přípravy poradil s mladíky českobudějovického Motoru

08.08.2019 20:50, autor: Pavel Šácha

Druholigoví táborští hokejisté mají za sebou premiérové zápasové vystoupení v nové sezoně. Ve čtvrtečním střetnutí proti juniorům Motoru České Budějovice představili necelým třem stovkám diváků většinu aktuálních posil a hned tři z nich přispěly brankami k vítězství kohoutů v poměru 5:2.

HC Tábor - Motor ČB jun.

5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Čtvrtek, 8.8.2019 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 7. Prášek (Trummer, Pípal), 34. Radoš (Pípal), 37. Trummer (Prášek, Skočovský), 50. Kadilák (Pechánek), 35. Bárta (Zayml) - 22. Matoušek (Čížek), 53. Čížek (Matoušek).

Vyloučení: 2:5 - navíc Matoušek (Motor) neproměnil trestné střílení.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 258

HC TÁBOR: D. Novák (30. M. Novák) - Havran, Bouška, Skočovský, Radoš, Dvořák, Beran, Košař - Bárta, Zayml, Březina - Prášek, Trummer, Pípal - Kadilák, Pechánek, Pejchal - Adamec, Přívozník, Knobloch.

MOTOR ČB JUN.: Dvořák - Novák, Remta, Pavlát, Hubata, Cibuzar, Najman - Masopust, Řezáč, Silný, Hrakholsky, Čížek, Matoušek, Ryba, Pouzar, Hrubec.

Domácí trenéři nechali odpočívat zkušené útočníky Radka Seidla s Radimem Heřmanem a obránce Kamila Černého s novicem Dominikem Havelkou. Táborským fandům se naopak poprvé představili noví beci Jan Radoš (číslo dresu 21), Václav Beran (25) a útočníci Jiří Bárta (40), Jan Trummer (67) a Tadeáš Pejchal (18). Zahrála si i čtvrtá formace složená z domácích juniorů Jonáše Adamce (20), Michala Přívozníka (19) a Filipa Knoblocha (6).

Zápas nesl od úvodních minut typické znaky úvodu herní přípravy. Oba celky hrály s chutí, jejich snažení ale provázelo značné množství ztrát a nepřesností. Díky tomu se otevřel prostor pro řadu šancí a nebezpečných situací před oběma brankami a jejich strážci byli v časté permanenci. Vedení si z první části hry odnesl táborský tým – v polovině 7. minuty našel Trummer hezky Práška a mladý forvard nedal brankáři Dvořákovi šanci zasáhnout – 1:0.

Druhé dějství otevřela slibná příležitost domácího Zaymla, ale téměř vzápětí udeřilo na druhé straně. V čase 21:20 doplatili Táborští na čistě prohrané vhazování, po kterém se ocitl v ideální střelecké pozici Matoušek a svou příležitostí nepohrdl – 1:1. V následujících minutách působili živějším dojmem mladíci z Motoru, ale do skóre ani výčtu vyložených šancí se to nepromítlo. Obraz hry se razantně proměnil ve 34. minutě po druhém přežitém oslabení kohoutů. Hříšník Radoš se brzy po návratu z trestné lavice ocitl za zády českobudějovických obránců a navzdory nekomfortní situaci při zakončení stihl přece jen procedit puk za Dvořákova záda – 2:1. Od té chvíle se vrátilo na domácí hokejky více klidu a ještě do přestávky se to odrazilo i ve skóre. Pří další šanci táborské družiny si počínal důsledně u levé tyče soupeřovy klece Trummer a zvýšil na rozdíl dvou branek – 3:1.

Poslední perioda výrazněji nevybočila z rámce předchozích třetin. V její úvodní desetiminutovce si více možností vytvořili domácí hráči; tutovka Pípala ani výpad souhra Bárty s Beranem ještě třetí gól v síti Motoru nepřinesla, v 50. minutě ale zafungovalo spojení Pechánka s Kadilákem a druhý jmenovaný bezpečně nasměroval kotouč za záda budějovického gólmana – 4:1. Fanoušci kohoutů si poté žádali „bůra“, ale ještě než se dočkali, učinili svůj druhý zápis do střelecké listiny hosté. Útočník Čížek výtečně zvládl souboj jeden na jednoho a svou akci dovedl až k úspěšné koncovce – 4:2. Poslední slovo ale patřilo třetímu nováčkovi, který přišel do Tábora s David servisu. Po spolupráci se Zaymlem dopravil puk za brankovou čáru Bárta a uzavřel gólový účet utkání – 5:2. V 59. minutě sice ještě zatáhl za záchrannou brzdu domácí Havran a Matouškovi se dostalo šance v podobě trestného střílení, na Michala Nováka si ale nepřišel.

Jak to viděl trenér?

Arpád Györi, HC Tábor: „Zápas nám dal první možnost vidět ve hře nové hráče. věděli jsme, že proti nám nastoupí bruslivý a agilní soupeř, což se potvrdilo. V první polovině utkání jsme se trochu hledali, měli jsme dost ztrát a v některých fázích jsme se dostávali i pod tlak soupeře. Od druhého gólu jsme ale získali více herní jistoty a postupem času se projevila větší zkušenost našich hráčů. Řekl bych, že konečný výsledek odpovídá průběhu utkání. Spolehlivě zachytali oba brankáři. Pro nás, a myslím si i pro soupeře to rozhodně byla užitečná prověrka. Jsme rádi, že jsme ji výsledkově zvládli.“