Táborský tým se u Labe neprosadil, cenné body se staly kořistí domácích Kozlů

22.02.2018 00:37, autor: Pavel Šácha

Hokejisté táborského HC ve středu předehrávali duel předposledního kola základní části v Kolíně. Úspěšní v něm nebyli a stadion Kozlů opouštěli nejen bez bodu, ale také bez jediného vstřeleného gólu.

SC Kolín - HC Tábor

5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Středa, 21.2.2018 18:07 - Muži

Branky a nahrávky: 8. Panna (Pýcha, Malý), 11. Kysela (Němec, Prokop), 49. Panna (Pýcha, Voženílek), 51. Březina (Barták, Kysela), 55. Voženílek (Panna, Semirád).

Rozhodčí: Jechoutek - Marek, Žídek.   Vyloučení: 3:4   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 38:24   Diváci: 706

SC KOLÍN: Sejpal – Voženílek, Pýcha, Hanzl, Havelka, Březina, Barták, Hlaveš, Sladký – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec – Netušil, Pilný, A. Kadlec.

HC TÁBOR: D. Novák - Pípal, Havran, K. Černý, Raiterman, Kachyňa, Duben, Košař, od 35. Bouška - Blažek, Doktor, Šulek - T. Černý, Heřman, Seidl - Syrovátka, Kadilák, Pechánek.

Pozměněná táborská sestava čelila hned od prvních minut kolínským útočným spádům a na kontě brankáře Nováka přibylo několik ostrých zásahů. V 7. minutě mohl celek hostů procitnout po slibné příležitosti Šulka zastavené gólmanem Sejpalem, ale stal se pravý opak. Jen o půl minuty později se z poměrně velkého úhlu prosadil Panna a více než sedm stovek diváků v ochozech se poprvé rozjásalo – 1:0. Tento okamžik se stal pro kolínské hráče impulsem k mohutné ofenzívě. Tři velké šance dokázal Novák zlikvidovat, ale po střele zcela osamoceného Kysely už se natahoval marně – 2:0. Tímto výsledkem také zahajovací dějství zápasu skončilo, přestože měl Kolín několik dalších šancí a hosté od Jordánu nakonec promarněnou početní výhodu.

Na začátku druhé části hry se Kohouti ocitli v oslabení, to však přečkali bez další pohromy. Od 27. minuty, kdy měl velice blízko k překonání kolínského gólmana Doktor, se Jihočeši zničehonic chopili ofenzivní taktovky a obraz hry se rapidně změnil. Navzdory vyloženým šancím Havrana s Blažkem a střelecké dominanci hostů se však nezměnilo skóre zápasu, a tak zůstal i po druhé siréně v platnosti stav 2:0.

Úvodní minuty závěrečného dějství nenabídly zrovna strhující podívanou a na diváky dotírala nuda. V polovině 48. minuty se ovšem ujala teč Panny po střele Voženílka a Kozlové zvýšili na rozdíl tří branek – 3:0. Od tohoto momentu už na ledě kralovali a vyjádřili to i brankově. Oba jejich zbylé zásahy se narodily díky důrazu kolínských na hranici soupeřova brankovišti. První z nich obstaral v 51. minutě Březina a o tři minuty později ho i s přispěním štěstí napodobil Voženílek 5:0. Táborský celek marně hledal účinnou protizbraň a za celou třetinu donutil brankáře Sejpala jen ke čtyřem víceméně rutinním zákrokům.

Kolínští vítězové se tak přiblížili uhájení třetí příčky před Moravskými Budějovicemi. Pokud si ji dokážou udržet, stanou se právě Žihadla z jihu Moravy soupeřem táborské družiny v play-off.

Trenérský pohled na utkání přineseme později...